1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

En İyi 5 TikTok Veri Analiz Aracı


TikTok’un hızla büyüyen dünyasında, içerik oluşturucular ve pazarlamacılar için vazgeçilmez hale gelen analiz araçları, kullanıcıların performanslarını artırmak ve stratejilerini optimize etmek adına kritik bir rol oynuyor. Popsters, Pentos, Clout Meters, Melody Socials ve Analisa gibi en iyi TikTok analiz araçları, kullanıcılara derinlemesine profil analizi, takipçi demografileri, etkileşim istatistikleri ve rekabet analizleri gibi kapsamlı veriler sunuyor. Bu araçlar, TikTok içerik üreticilerine ve marka sahiplerine, platformdaki etkileşimlerini anlamak ve geliştirmek için güçlü birer kılavuz olma potansiyeli taşıyor. İçerik stratejilerini optimize etmek ve hedef kitleleriyle daha etkili bir bağlantı kurmak isteyen herkes, bu analiz araçlarının sunduğu bilgilerle adım adım ilerleyebilir.

TikTok’un büyüyüp gelişmesiyle birlikte TikTok veri ölçüm, analiz ve değerlendirme araçlarının doğuşu da başladı. Bu yazıda en iyi TikTok analiz açları ve uygulamaları listesini paylaştık…

En İyi TikTok Analiz Araçları

Popüler bir ağ olan TikTok kullanıcılarından biriyseniz ve içerikleriniz için detaylı analize ihtiyacınız varsa, aşağıdaki en iyi TikTok veri analiz araçları işlerinizde size büyük katkı sağlayabilir.

İşte, takipçi analizi, etkileşim analizi ve diğer detaylar için değerlendirebileceğiniz en popüler TikTok analiz araçları:

1. Popsters | TikTok Analiz Aracı

Popsters, aynı anda 10’a kadar TikTok profilini analiz edebilen ve gün, ay ve etkileşime göre etkinlik grafikleriyle gönderilerin derinlemesine analizini sağlayabilen en iyi TikTok analiz araçlarından biridir.

Öne çıkan özellikleri:

 • Derinlemesine analiz, pazarlamacıların potansiyel erişimi ve marka tanınırlığını değerlendirmesini kolaylaştırır.
 • Aynı anda birden fazla kaydı analiz etmek mümkündür.
 • Herhangi bir zamanda veya belirli bir zaman diliminde analiz edebilir ve rapor verebilir.
 • TikTok’taki tüm kullanıcılar için ücretsiz bir analiz aracıdır.
 • Bir seferde en fazla 10 listeyi karşılaştırmak, bunları tek tek karşılaştırmak yerine yayıncıların yükünü azaltır.
 • Veriler bilimsel bir tablo şeklinde sunulur ve anlaşılması kolaydır.
İlgilenebilirsin:   En İyi 12 TikTok Alternatifi: Tiktok Benzeri Uygulamalar

2. Pentos | TikTok Analiz Aracı

Pentos, TikTok kampanyalarını izleme yeteneği ile öne çıkıyor. Araç, TikTok kampanyalarını kullanıcıya, hashtag’e, şarkıya veya videoya göre izlemeniz için bir kontrol paneli sunar. Yalnızca kullanıcılara veya hashtag’lere odaklanmak yerine şarkı ve video bazında kampanyaları takip etmenizi sağlar. TikTok’un son derece kullanışlı bir özelliği, şarkıları veya videoları izleme yeteneğidir, çünkü TikTok “zorluklar” etrafında çalışır ve içeriği şarkılara veya hashtag’lere göre kategorilere ayırır.

Pentos’un başlangıç ​​fiyatı ayda 5€’dur ancak sadece bir profil/hashtag/şarkı/video takip edebilirsiniz. Bir KOL grubunu takip ediyorsanız, aylık 99€’luk aboneliği kullanmanız gerekir. Yalnızca kullanıcıları veya hashtag’leri takip etmek istiyorsanız, bu belirli özellikler tamamen ücretsizdir.

3. Clout Meters | TikTok Veri Analiz Aracı

Cloud Meters TikTok profil analizi için etkili bir platformdur. Bu araç, bir genel bakış özelliği olan büyüme istatistikleri sağlar. Günlük büyüme istatistikleri, şüpheler ortaya çıkarsa kayıtların gerçekliğini belirlemeye yardımcı olur.

Geçmiş verilere dayalı olarak gelecekteki kullanıcıların takipçilerinin, beğenilerinin ve videolarının tahminlerine erişebilirsiniz. Ancak, bu platform yeni başlayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Araç, ücretsiz sürümle birlikte, etkinlik geçmişindeki şüpheli ani artışları belirlemek için tüm ayın geçmiş verilerini de görüntüler.

4. Melody Socials | TikTok Veri Analiz Aracı

Melody Socials, TikTok’ta profil bulmak için özel bir araçtır. Bu araçla, veritabanı her zaman gerçek zamanlı olarak güncellenir, böylece kullanıcılar her zaman en güncel verilere sahip olur. Ayrıca TikTok’ta gerçek zamanlı profil araması sunan tek platformdur.

Basit arayüz, kullanıcıların belirli kriterlere göre TikTok’ta benzer KOL profillerini aramasını kolaylaştırır. Aracın çok iyi keşif yetenekleri vardır ancak belirli bir kaydı analiz edemez. Bununla birlikte, kullanımı ve yeni profilleri keşfetmesi kolay ücretli bir platformdur.

İlgilenebilirsin:   TikTok Yardım Merkezi: TikTok ile Nasıl İletişime Geçilir?

5. Analisa | TikTok Analiz Aracı

Analisa, analiz raporunda aşağıdakileri içeren 5 ana veri sağlar:

 • Profil analizi
 • Takipçilerin demografisi ve özgünlüğü
 • kampanya raporu
 • İçeriği ve etkileyicileri optimize edin
 • Rekabet Analizi.

ARTILARI

 • TikTok kullanıcı adı ve hashtag ile arama yapabilir.
 • Toplam beğeni, yorum, paylaşım, katılım oranı, beğeni oranı, yorum oranı ve paylaşım oranı gibi tüm önemli metrikleri analiz etme
 • Bilimsel analiz tablosu
 • Kullanıcı gönderi başlıklarında en çok kullanılan hashtag’leri ve kelimeleri belirleme

Ücretsiz sürüm yalnızca son 12 gönderiyi analiz eder. Bununla birlikte, basit, anlaşılması kolay analiz raporları sunar. Hashtag’lerle arama yapmak, pazarlama stratejinizi izlemeyi kolaylaştırır.

Tiktok için analiz araçları arıyorsanız, yukarıdaki seçenekleri inceleyip deneyebilir ve sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.