1. Anasayfa
  2. Film

Geçmişten Bugüne En İyi 10 Fantastik Film


Sinema severlerin belki de en çok ilgi gösterdiği kategorilerden biri de fantastik filmler kategorisidir. İzlenme oranları ve IMDB puanına göre belirlediğimiz en iyi 10 fantastik film listemizde, izlemeniz gereken ve dünya çapında isim yapmış yapımlar bulunmaktadır.

İşte en iyi fantastik film listemiz!

The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü) 2003

IMDB Puanı: 8,9

Yönetmen: Peter Jackson

Oyuncular: Elijah Wood, Viggo Mortensen, Ian McKellen

Konusu: Frodo ve Sam Mordor’da yüzüğü yok etmeye çalışırken, Aragorn ve Gandalf orta dünyanın kaderini belirleyecek bir savaşa hazırlanıyor. Aragorn komutasındaki iyiler kötülüğün org ordusuyla savaşacaktır.

The Green Mile ( Yeşil Yol ) 1999

IMDB Puanı: 8,6

Yönetmen: Frank Darabont

Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, David Morse

Konusu: Stephen King’in kitabından uyarlanmış bu filmde, elektrikli sandalyeye oturtulacak mahkûmların getirildiği hapishanede olaylar gelişmektedir. Bu hapishaneye bir gün dev gibi iri ama garip davranışları olan bir mahkum gelir. Bu adamın bazı özel güçleri bulunmaktadır. Kısa sürede gardiyanlar bunu fark eder ve olaylar gelişir.

Pan’s Labyrinth( Pan’ın Labirenti) 2006

IMDB Puanı: 8,2

Yönetmen: Guillermo del Toro

Oyuncular: Ivana Baquero, Ariadna Gil, Sergi López

Konusu: 1944 yılında İspanyol bir kız, hamile annesi ile beraber üvey babasıyla yaşamaktadır. Bir gece evin arka bahçesinde bir labirentte bulur kendisini ve Pan adlı bir yaratıkla tanışır. Pan labirentteyken 3 tane görevinin olduğunu ve bu görevleri başarıyla tamamlarsa prenses olarak gerçek babasına kavuşacağını söylemektedir. Labirentteki görevleri tamamlarken başına neler geleceği ise izleyicileri meraklandırmaktadır.

PK (2014)

IMDB Puanı: 8,1

Yönetmen: Rajkumar Hirani

Oyuncular: Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt

Konusu: Kendine P.K adını veren bir adam, etrafındaki insanlara çocukça ama gerçekçi sorular sormaya başlar. İnsanlar tarafından sorularına cevap bulamaz. Soruları özellikle Hindistan’daki dinlere ve tarikatlara ilişkindir. Bir gün bu adam gazeteci bir kadının dikkatini çeker. Kadında babasının tarikatının katı kuralları nedeniyle istediği gençle evlenememiştir. Değişik felsefik düşüncelerin bir arada konu edinildiği ve aynı zamanda karmaşık bir aşk hikayesini de anlatan film Drama ve Fantastik kategorilerinde karşımıza çıkmakta.

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2(Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2) 2011

IMDB Puanı: 8,1

Yönetmen: David Yates

Oyuncular: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint

Konusu: Harry, Ron ve Hermonie, Voldemort’un hortkuluklarını araştırmaya devam etmektedir. 3 adet Hortkuluk kalmıştır ve bunları bulup yok ettiklerinde Voldemort’un hortkuluk büyüsü bozulacak ve tamamen yok olacaktır. Voldemort’un adamları ile devam eden savaşta hangi taraf galip gelecek ve işler daha ne kadar karışacak!

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayıp Korsanları: Siyah inci’nin Laneti) 2003

IMDB Puanı: 8,0

Yönetmen: Gore Verbinski

Oyuncular: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Orlando Bloom

Konusu: En iyi fantastik filmelr listemizin bir diğer ismi Karayip Korsanları.

Kaptan Barbosa hem siyah inciyi hem de Elizabeth’i kaçırır. İkisini kurtarmak için Will ve Jack Sparrow güç birliğine gider. Komedi ve Fantastik filmi bir arada tutan Karayip Korsanları serisinin bu filminde de gülmemek elde değil. Elizabeth’i kurtarma yolundaki komik maceraları sayesinde izleyici kitlesini genişletmiş bir filmdir.

Big Fish (Büyük Balık) 2003

IMDB Puanı: 8,0

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup

Konusu: Edward Bloom’un sıra dışı hayatı ve fantastik arkadaşlarının hikâyesi anlatılıyor. Bu arkadaş grubunun enteresan yaşamları ve başlarına gelen olaylar izleyiciyi merakta bırakmaya yetiyor.

Groundhog Day ( Bugün Aslında Dündü) 1993

IMDB Puanı: 8,0

Yönetmen: Harold Ramis

Oyuncular: Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott

Konusu: Fantastik ve bilimkurgu içerikli güzel bir fil daha; Bugün Aslında Dündü. Hava Durumu sunucusunu GroundHog Day Fetsivali kutlamaları için gönderirler. Festivalden sonra uyandığında yine festivale uyandığını ve aynı olayın her gün gerçekleştiğini görür. Tekrar eden olaylar ve günlerin içinden nasıl çıkacağı sorusu ise filmi izlemek için yeterli bir sebep.

The Man from Earth (Dünyalı) 2007

IMDB Puanı: 7,9

Yönetmen: Richard Schenkman

Oyuncular: David Lee Smith, Tony Todd, John Billingsley

Konusu: Professor John Oldman’a hoşça kal partisinde, partide bulunan kişiler John Oldman’ın açıklamaları ve konuşmaları ile onun aslında tanıdıkları kişi olmadığını görürler. Şaşkına dönen davetliler ve kendisini yeniden tanıtan Oldman için her şey daha yeni başlıyordur.

Bilim kurgu ve fantastik filmeler kategorisinde bulunan Dünyalı filmini seveceksiniz!

Edward Scissorhands (Makas eller) 1990

IMDB Puanı: 7,9

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest

Konusu: Elleri makas olan Edward’ın yaşadığı zorluklar, insanlardan korkusu ve hayat hikayesi anlatılmaktadır. Oldukça duygusal bir film olan Makas Eller her yaş grubundan izleyiciyi kendisine çekmeyi başarmış bir aile filmidir.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.