1. Anasayfa
  2. Oyun

Roblox Oyunları: Tüm Zamanların En İyi 10 Roblox Oyunu


Bu yazıda, en iyi Roblox oyunları için özenle seçilmiş bir koleksiyon paylaşacağız ve bu koleksiyon korku, macera, aksiyon vb. gibi kendi kategorilerinde tüm zamanların en iyi Roblox oyunları listesi olacak. Arkadaşlarınızla birlikte ya da tek başınıza eğlenceli saatler geçirmek için harika seçeneklerle dolu bu liste, Roblox deneyiminizi zirveye taşıyacak!

En İyi Roblox Oyunları Listesi

İşte, hem yetişkinler hem de çocuklar için yılın en iyi Roblox oyunları:

1. Jailbreak

Jailbreak, en popüler Roblox oyunlarından biridir ve arkadaşlarınızla oynamak için mükemmeldir. Oyun, oyuncuların iki rolle oynamasına izin verir – Polis Memuru ve Suçlu. Bir Suçlu olarak oynarken, yerleri yağmalamalı ve sizi avlamaya çalışan polislerden kaçmalısınız.

Tersine, polis olarak oynarken suçluları yakalamalı ve hapse atmalısınız. Bu aksiyon-macera Roblox oyununda dövüş, stratejiler, ekip çalışması, silahlar, araçlar, para ve istediğiniz her şey var. Robloxianlar genellikle Jailbreak’i GTA RP’nin Roblox versiyonu olarak adlandırırlar.

2. Island Royale

Roblox Oyunları: Island Royale
Roblox – Island Royale

Island Royale, battle royale oynamayı seven insanlar için mükemmel bir oyundur. Konsept basit – oyuna uçan bir otobüsten bir adaya atlayarak başlıyorsunuz malzeme ve kaynak toplamalı, arkadaşlarınızla takım kurmalı ve ayakta kalan son kişi olmaya çalışmalısınız. Ayrıca özel etkinlikler, eğlenceli öğeler ve daha fazlası var.

Jailbreak, GTA RP’nin Roblox versiyonuysa, Island Royale de platformun Fortnite’ıdır. Oyun, Epic’in çok popüler olan battle royale oyunundan büyük ölçüde ilham alıyor, ancak ona Robloxish grafikleriyle benzersiz bir dokunuş veriyor. Yapılar oluşturmak için Island Royale’de Fortnite gibi yapı mekaniklerini bile bulacaksınız.

İlgilenebilirsin:   Gerilimi Boyutundan Büyük Oyun; Little Nightmares

3. Combat Warriors

Combat Warriors, yakın dövüş ve menzilli silahlı dövüşlere katılabileceğiniz harika bir aksiyon oyunudur. Dövüş tabanlı oyunları seviyorsanız, Roblox’ta keyfini çıkarabileceğiniz mükemmel bir oyun. Blood Flow ve Criminality gibi oyunlar ona oldukça ilham veriyor.

Bir yüzüğün içine girip benzersiz hareketlere ve yeteneklere sahip dayanıklı dövüşçülerle mücadele etmeniz gerekecek. Saldırıya dayanmak ve karşı koymak için karakterinizin becerilerini doğru bir şekilde geliştirmelisiniz. Street Fighter ve Mortal Kombat hayranları bu Roblox oyununa bayılacak.

4. Dungeon Quest

En İyi Roblox Oyunları: Dungeon Quest
Roblox – Dungeon Quest

Dungeon Quest, bir Roblox MMORPG’dir (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu). Oyuncular zindanları keşfetmeli, hazineleri toplamalı, envanterlerini yükseltmeli ve ardından zirveye ulaşmak için bunu yapmaya devam etmelidir. Bu, türünün diğer oyunları gibi ve Diablo gibi zindan tarayıcılarından büyük ölçüde ilham almış gibi görünüyor.

Bu Roblox oyunu çok çeşitli ekipman ve haritalar sunar. Aksiyon ve strateji arasındaki mükemmel dengeyi bulmak, savaşlarda başarılı olmak için en iyisi olacaktır. Birçok oyuncu, onu oldukça popüler olan World of Warcraft’a benzer buluyor, ancak benzersiz kalmasına yardımcı olan Roblox benzeri grafik stiline sahip.

5. Super Striker League

Super Striker League, futbol (futbol) hayranları için muhtemelen en iyi Roblox oyunudur ve arkadaşlarınızla oynamak için mükemmel bir seçenektir. Bu spor oyunu, sahada kullanmak için özel yeteneklere sahip oyunculara sahiptir. Başlangıçta nasıl çalıştığını anlamak için biraz zaman harcamanız gerekebilir.

Bir kez bir kez sahip olduğunuzda, çok oyunculu modda tek başınıza veya arkadaşlarınızla eğlenmeye başlayabilirsiniz. Roblox’a geçiş yapan FIFA hayranları için de dereceli bir mod var. Atlamamanız ve arkadaşlarınızla bir şans vermeniz gereken harika bir spor oyunu.

6. All Of Us Are Dead

All Of Us Are Dead, ünlü Kore drama serisinden esinlenen çok oyunculu bir Roblox zombi oyunudur. Siz ve arkadaşlarınız, zombi virüsü bulaşmış bir dünyada kapana kısılmış lise öğrencilerisiniz. Bazı arkadaşlarınız zombiye dönüştü ve onlardan kaçmanız gerekiyor.

İlgilenebilirsin:   GameFi Nedir? Para Kazandıran 5 GameFi Oyunu

Amacınız arkadaşlarınızı korurken korkunç bir ortamda hayatta kalmaktır. Oyuncular, şehrin sınırına ulaşana kadar kaynakları toplamalı, silahlar üretmeli ve zombilerden kaçınmalıdır. Korku oyunları, Roblox’ta yaygın olarak tercih edilir ve bundan sonra oynayabileceğiniz en iyi korkutucu oyunlardan biridir.

7. Theme Park Tycoon 2

Theme Park Tycoon 2, eğlence parkınızı başlatabileceğiniz ve işletebileceğiniz Roblox’taki en iyi strateji oyunlarından biridir. Bu simülatör, oyuncaklar, tuvaletler, lokantalar ve bir tema parkında bulunan her şeyle en muhteşem eğlence parkını inşa etmenizi istiyor.

Yolculuğunuza sınırlı kaynaklarla başlamalı, para kazanmalı ve eşyalarınızı yükseltmelisiniz. Oyunda, çeşitli eğlence parkları inşa etmenize izin veren birden fazla kaydetme alanı vardır. Ayrıca diğer oyuncuların parklarını ziyaret edebilir ve fikir toplayabilirsiniz. Hatta onlarla işbirliği yapabilir ve yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.

8. Natural Disaster Survival

Roblox: Natural Disaster Survival
Roblox: Natural Disaster Survival

Natural Disaster Survival, zemini korumanız ve kendinizi felaketlerden korumanız gereken bir Roblox hayatta kalma stratejisi oyunudur. Mümkün olan her yerde sığınak bulmanız ve sizi öldürmek için tasarlanmış doğal afetlerden korunmanız en iyisi olacaktır. Arkadaşlarınızla keyifle oynayabileceğiniz eğlenceli Roblox oyunları arıyorsanız bu oyuna mutlaka göz atmalısınız.

İlk tura başladığınızda, kendinizi ani bir selden kaçmaya çalışırken cam bir kulenin tepesinde bulacaksınız. Sonraki turlar, depremler, tsunamiler ve diğerleri gibi daha fazla felaket getirir. Hayatta kalmanın zorluğu her turda artmaya devam ediyor.

9. UNOfficial

UNOfficial, Chromebook dahil herhangi bir cihazda oynayabileceğiniz en iyi Roblox oyunlarından biridir. UNO oynamayı seviyorsanız ve Roblox arkadaşlarınızla eğlenmek istiyorsanız, bu oyun size yardımcı olacaktır. Muhteşem kart oyununun aynı kurallara sahip ve hatta tüm ikonik kartları içeren Roblox versiyonudur.

Roblox’ta arkadaşlarınızla bir daire içinde oturmanız ve üniversite partilerinde, buluşmalarda ve aile toplantılarında yaptığınız gibi sıra tabanlı oyunun keyfini çıkarmanız yeterli. Ayrıca oyunu daha ilginç hale getirmek için kuralları özelleştirebilirsiniz ve ayrıca bot oyuncularını slotları doldurmaya davet etmenize de izin verilir.

İlgilenebilirsin:   Bilgisayarda Oyun Performansını Artırmak İçin 16 İpucu

10. All-Star Tower Defense

All-Star Tower Defense, Plants vs Zombies, Dungeon Defenders ve diğerleri gibi oyunları oynamaktan hoşlanan oyuncular için en iyi Roblox oyunları arasındadır. Bu harika oyun, artan düşman dalgalarını size doğru fırlatır, ancak klasik kuleleri yerleştirmek ve yükseltmek yerine, özel arkadaşlarınızla düşmanlarınızı alt edebilirsiniz.

Üssünüzü korumak için Naruto’dan ninjalar ve My Hero Academia’dan kahramanlar var. Oyunun hikaye modu, sizi bir dizi ünlü anime mekanını koruma ve savunma görevine yönlendiriyor. Seviyeleri tamamladığınızda, kaynaklarınızı yükseltmenize yardımcı olacak ödüller kazanacaksınız.


Roblox, binlerce harika oyunu bulabileceğiniz harika bir oyun platformudur. Ancak, binlerce seçenek arasından kendiniz için en iyi Roblox oyununu bulmak bazen zordur. Yukarıda en iyi Roblox oyunlarından bazılarını listeleyerek işinizi kolaylaştırdığımızı umuyoruz. Bunlardan dilediğinizi seçip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

>> Ayrıca Oyun kategorimize de göz atabilirsiniz…

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.