1. Anasayfa
 2. İnternet

ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası Çözümü


Google Chrome’da karşılaşabileceğiniz hatalardan biri olan “ERR_CONNECTION_CLOSED” hatası, web sitesi ile tarayıcı arasındaki bağlantının sona erdiği anlamına gelir. Bu hata mesajı, erişmeye çalıştığınız web sitesi sunucuyla başarılı bir bağlantı kuramadığında görünür. Bu yazıda, ERR_CONNECTION_CLOSED hatası ne demek, nedenleri ve çözüm yolları nelerdir sorularını yanıtladık.

ERR_CONNECTION_CLOSED hatasının Chrome’da görünmesinin birçok nedeni vardır. Ancak en yaygın nedenler şunlardır:

 • Ağ ile ilgili sorunlar
 • Sunucu ile ilgili sorunlar
 • Tarayıcıyla ilgili sorunlar
 • Web site güvenlik sorunları gibi nedenlerle ERR_CONNECTION_CLOSED hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası Nasıl Çözülür?

# Tarayıcı Önbelleğini Temizleyin

ERR_CONNECTION_CLOSED hata mesajının nedeni bozuk önbellek dosyaları olabilir. Önbelleği temizlemek sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Chrome tarayıcınızın önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları takip edin;

 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki 3 dikey noktaya ve ardından ‘Diğer Araçlar‘ öğesine tıklayın.
 • Önbellek temizleme ekranındaki tüm seçenekleri işaretleyip zaman aralığını “Tüm zamanlar” olarak seçin.
 • Son olarak ‘Verileri Temizle‘ye tıklayın. Böylece önbellek temizlenme işlemi başlar.
ERR_CONNECTION_CLOSED Çözümü: Chrome Tarayıcı Verilerini Silme
Chrome tarayıcı verilerini temizleme

Güncel olmayan önbellek dosyalarını temizledikten sonra hala ERR_CONNECTION_CLOSED hata mesajını alıp almadığınızı kontrol edin. Hata devam ediyorsa diğer çözüm yollarını deneyin.

# Google Chrome tarayıcısını güncelleyin

Güncel olmayan bir tarayıcı, ERR_CONNECTION_CLOSED dahil çeşitli hatalara neden olabilir. Bunun için en son Chrome sürümüne sahip olup olmadığınızı kontrol edin ve yeni bir güncelleme varsa son sürüme güncelleyin. Bunu yapmak için Chrome penceresinin sağ üst köşesindeki Chrome ayarlarına tıklayın (dikey üç nokta), Yardım‘ı seçin ve Google Chrome Hakkında seçeneğine tıklayın. Bir güncelleme mevcutsa otomatik olarak indirilip yüklenecektir.

ERR_CONNECTION_CLOSED Hatası Çözümü: Chrome Güncellme
Google Chrome tarayıcı güncelleme

Google Chrome’un güncellenmiş sürümünü yükledikten sonra hâlâ ERR_CONNECTION_CLOSED hatasını alıp almadığınızı kontrol edin.

İlgilenebilirsin:   Bir ağ değişikliği algılandı/ERR_NETWORK_CHANGED hatası

# Chrome Uzantılarını Devre Dışı Bırakın

Chrome Uzantıları belirli web siteleriyle çakışmalara neden olabilir ve bunun sonucunda ERR_CONNECTION_CLOSED hatası görünebilir. Tüm Chrome uzantılarını geçici olarak devre dışı bırakarak bu sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

 • Chrome uzantılarını devre dışı bırakmak için tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.
 • Daha sonra “Ayarlar”a tıklayın ve “Uzantılar”ı seçin. 
 • Ardından tüm Chrome uzantılarını kapatın.

Uzantıları devre dışı bırakınca sorun çözülüyorsa tek tek etkinleştirerek hangi uzantının hataya neden olduğunu tespit edebilirsiniz. Sorun yaratan uzantıyı tespit ettikten sonra bu uzantıyı tarayıcıdan kaldırabilirsiniz.

# Yönlendiricinizi Sıfırlayın

Zayıf bir internet bağlantısı ERR_CONNECTION_CLOSED hatasına yol açabilir. İnternet bağlantınızın istikrarlı olduğundan ve iyi çalıştığından mutlaka emin olun. Eğer internet bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsanız modeminizi sıfırlamayı deneyin.

Yönlendiricinizi yeniden başlatmak veya sıfırlamak için adaptörü prizden çekin veya modemin kapatma düğmesine tıklayın. 30 saniye kadar bekledikten sonra cihazı yeniden açın. Bazı cihazlarda direkt sıfırlama için tasarlanmış düğmeler de mevcut olabiliyor. Sorun hala devam ediyorsa bir sonraki çözüm yöntemine geçin.

# Güvenlik Duvarı ve Anti-Virüs Yazılımını devre dışı bırakın

Bilgisayarınızın güvenlik duvarı bazen web sitesi ile tarayıcı arasındaki bağlantıyı engeller ve bu durum Chrome tarayıcıda “ERR_CONNECTION_CLOSED” hatası ile karşılaşmanıza yol açabilir. Güvenlik duvarı ve antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakarak hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Hata mesajı artık görünmüyorsa sorunun nedeni kullanılan güvenlik yazılımı demektir. Böyle bir durumda ilgili siteleri beyaz listeye eklemeyi deneyebilirsiniz.

# Web Sitesinin Sahibiyle İletişime Geçin

Yukarıdaki yöntemlerin tümünü denediyseniz ve belirli bir web sitesi için hâlâ ERR_CONNECTION_CLOSED hata mesajıyla karşılaşıyorsanız, web sitesinde şu anda sorunlar yaşanıyor olabilir. Bilinen herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenmek için web sitesi sahibiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Bir web sitesine sosyal medya veya iletişim formları aracılığıyla ulaşmak, erişmeye çalıştığınız sayfanın şu anda bakım altında olup olmadığını ve herkes tarafından erişilebilir olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Eğer sorun yaşanan web sitesi size aitse hosting firmanızla görüşüp destek talep edebilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   "Google üzerinde arayın veya bir URL yazın" ne demek?


FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.