1. Anasayfa
  2. PC / Mobil

En iyi 7 iPhone ses kayıt uygulaması


Her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olan çok sayıda iPhone ses kayıt uygulaması mevcut. Bu yazıda ses kaydını daha kolay, daha temiz ve daha verimli hale getiren en iyi iPhone ses kayıt uygulamalarından yedisini sizler için derledik.

iPhone için en iyi ses kayıt uygulamaları

1. Voice Memos: Kolaylık sağlayan en iyi iPhone kayıt uygulaması

Apple’ın kendi Sesli Notlar uygulaması sıradan kaydediciler için mükemmel bir seçenektir. Birincisi, uygulama iPhone kullanıcıları için önceden yüklenmiş olarak geliyor. Üstelik kullanmak için kaydolmanıza veya oturum açmanıza gerek yok; sadece uygulamayı açın ve kaydetmeye başlayın.

Ses kalitesini kontrol etme konusunda herhangi bir seçenek olmasa da oldukça sessiz bir ortamda olduğunuz sürece alacağınız ses net ve canlı olacaktır. Ayrıca temel düzenleme özellikleri de mevcut: oynatma hızını yavaşlatabilir veya hızlandırabilir, sessizlikleri atlayabilir, kırpabilir ve hatta kaydınızı daha da geliştirebilirsiniz.

2. Voice Record Pro: Sesleri özelleştirmek için en iyi iPhone ses kaydedici

Özelleştirmeler konusunda titizseniz veya sesinizdeki örnekleme hızını, bit derinliğini veya kodlama kalitesini değiştirme konusunda bilgi sahibiyseniz, Voice Record Pro tam size göre. Bu uygulama ile kayıtlara ekolayzer, yankı ve efektler, filtreler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama içi sesinizi düzenlemek isterseniz sesi bölüp birleştirebilir veya başka bir klibin sonuna ses klibi ekleyebilirsiniz. Ses kalitesine gelince, düşükten orta ve yükseğe kadar önceden ayarlanmış bir seviye seçersiniz.

İlgilenebilirsin:   iPhone Gizli Kodlar Listesi

Voice Record Pro, tipik e-posta ve SMS seçeneklerinin yanı sıra Google Drive, Dropbox, OneDrive, SoundCloud, Box ve YouTube’a doğrudan aktarma da dahil olmak üzere çok sayıda dışa aktarma seçeneğine sahiptir. Bu uygulama, kayıtlarınıza not bırakmanıza olanak tanıyan listedeki birkaç uygulamadan biridir. Bunu yapmak için kaydın sağına kaydırın, notlar simgesine tıklayın ve yazmaya başlayın. Ayrıca ilgili seçeneğe tıklayarak tarih, saat, cihaz türü, adres veya konum gibi diğer metinleri de otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli sürümü mevcut.

3. CocoonWeaver: Hızlı sesli notlar için en iyi iPhone kayıt uygulaması

CocoonWeaver düşüncelerini yüksek sesle söylemeyi tercih eden biri için harika bir seçim. Sadece not almak için değil; aynı zamanda düzgün bir sesli günlük kaydı uygulaması olarak da kullanılabilir. Uygulama, konuşmayı metne dönüştürme özelliği içeriyor ve transkripsiyon etkileyici derecede hızlı ve doğru.

Uygulamanın tasarımı oldukça çarpıcı; ses kayıtlarını başlatmak için koza şeklindeki harika bir simgeyle fütüristik ve ilgi çekici. Ayrıca ses kalitesi birinci sınıf. Uygulama aynı zamanda birden fazla düşünceyi tek bir nota kaydetmenize olanak tanır, böylece her kayıttan sonra ilgili fikirleri bir arada tutabilirsiniz. Ve Global Player adı verilen, notlarınızı neredeyse bir çalma listesi gibi art arda çalan bir özellik var.

Tek dezavantajı, temel kırpma veya bölme gibi herhangi bir ses düzenleme özelliğinin bulunmamasıdır; ancak genel olarak sağlam bir ses kayıt uygulamasıdır. Ücretsiz ve pro sürümü mevcut.

4. AudioNote 2: Görsel ve işitsel not alma için en iyi iPhone kayıt uygulaması

AudioNote 2, yazarak, çizerek, vurgulayarak ve hatta kaydınıza eşlik edecek bir resim çekerek, kayıtlarınız hakkında çeşitli farklı şekillerde not almanıza olanak tanır. Diğer tüm temel bilgileri de kapsar. Örneğin, bir kayıtta durdurma düğmesine basmayı unutursanız, kırpma işlemi kolaydır; yalnızca ses klibini açın, kaydırıcıları istediğiniz başlangıç ​​veya bitiş zamanına sürükleyin ve Kırp tuşuna basın.

İlgilenebilirsin:   iPhone Saklama Alanı Açma/Yükseltme Yöntemleri

Ses kalitesi söz konusu olduğunda üç farklı seçeneğe sahip olursunuz: Varsayılan, Yüksek ve Pro. Ücretsiz bir planla, biraz bulanık olan varsayılan kaliteyi elde edersiniz. Yükseltmeden sonra, gözle görülür şekilde daha temiz olan Yüksek ve Pro seçeneklere erişebilirsiniz. Bir aylık ücretsiz deneme süresi var.

5. MOTIV Audio: Ses kalitesi için en iyi iPhone ses kaydedici

MOTIV Audio’nun ana şirketi Shure, uygulamayla birlikte satın alınabilecek birden fazla mikrofon seçeneği sunuyor. Ancak bundan mükemmel ses elde etmek için herhangi bir ek donanım kullanmanıza gerek kalmayacak. 44,1 kHz örnekleme hızı için en düşük 16 bit derinlikte ve 48 kHz örnekleme hızı için 24 bit derinlikte en yüksek olmak üzere birden fazla ses kalitesi düzeyi var. En düşük kalite seçeneği bile çok net; arka planda gürültü yok, neredeyse hiç ortam sesi yok, yalnızca temiz ses var. Ayrıca sesi daha da geliştirmek için dönüştürebilirsiniz: AAC 96Kbps (genellikle konuşma veya düşük kaliteli akış için kullanılır) ve AAC 128Kbps (yüksek kaliteli akış için kullanılır) dahil olmak üzere beş seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu uygulamanın bir başka küçük ama benzersiz yönü, sesteki belirli yerleri belirlemek için kayıtların üzerine işaretçiler yerleştirme yeteneğidir. Sesi kırpıp bölebileceğiniz için bunu özellikle uzun kayıtlar için yararlı buldum. Özellikle uzun kayıtlarda sesi kırpıp bölebilmek son derece faydalı olacaktır. Dışa aktarma konusunda, MOTIV size tipik iPhone paylaşım seçeneklerini sunar, ancak sesinizi uygulama tarafından sağlanan bir grafikle birlikte film rulonuza bir video olarak da kaydedebilirsiniz. Ücretsiz sürümünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6. Say&Go: Hızlı sesli notlar için en iyi iPhone kayıt uygulaması

Say&Go, bu listedeki en ilginç uygulamalardan biridir. Diğerlerinden farklı olarak, kayıt süreci üzerinde çok fazla kontrolünüz bulunmuyor. Say&Go’nun amacı, gün içinde son derece hızlı notlar almanız için size bir yol sağlamaktır. Uygulamayı açtığınız anda kayıt başlıyor ve kayıt süresini uzatmadığınız sürece parçanızı söylemek için yedi saniyeniz var (bu yedi saniye sınırı ayarlarda 15 saniyeye kadar ayarlanabilir). Kaydetmeye hazır değilseniz, tıklayarak atlayabilir veya otomatik kayıt özelliğini ayarlardan kapatabilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   iPhone Erişilebilirlik Nasıl Kullanılır? Ayarları ve Açma-Kapatma

Ses kalitesi üzerinde kontrolünüz yok ama yine de oldukça temiz. Ayrıca Apple’ın sağladığı tipik paylaşım seçeneklerine ek olarak kayıtlarınızı doğrudan Dropbox veya Evernote’a yükleyebilirsiniz. Bir diğer kullanışlı özellik ise kayıtlar için uyarı ayarlama yeteneğidir.

7. Voice Recorder & Memos Pro: Özellikler bakımından en iyi iPhone kayıt uygulaması

Basit, şık ve en önemlisi davetkar. Ve tüm bunları bazı harika özelliklerle destekliyor. Sesinizin üzerine ses filtreleri koyabilirsiniz; tam olarak 17 farklı filtre, sesinizi derinleştirmekten sizi bir robot gibi ses çıkarmaya kadar uzanan bir yelpazede. Ruh halinizi gerçekten ayarlamak veya biraz daha göz kamaştırmak için sese metro gürültüsü veya yağmur damlaları gibi ortam sesleri de ekleyebilirsiniz. Ayrıca sesinizin perdesini derinleştirmek veya yükseltmek için bir kaydırıcıyı kullanarak temel perde değişiklikleri yapabilirsiniz.

Perdeleme, kırpma, bölme, birleştirme ve ses ekleme dahil olmak üzere birçok başka düzenleme seçeneği de bulunuyor. Belirli bir süre içinde oynatmayı durdurmak, sesi döngüye almak ve hatta gürültüyü azaltmak için bir zaman ayarlamanıza olanak tanır. Genel olarak ses, herhangi bir geliştirme veya filtre olmadan oldukça temiz. Ücretsiz ve ücretli sürüm mevcut.

iPhone’da bir ses kaydedicide aranan en önemli özellikler:

  • Kullanım kolaylığı
  • Ses kalitesi
  • Ses dışa aktarma seçenekleri
  • Not alma yetenekleri
  • Özellikleri düzenleme
  • Fiyat-Performans

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.