1. Anasayfa
 2. Oyun

Mac’e Steam Nasıl Kurulur ve Oyunlar Nasıl İndirilir


Mac’e Steam nasıl kurulur ve Mac’te Steam oyunları nasıl indirilir sorularının cevabı bu yazıda! Buradaki basit adımlarla MacOS Steam indirme ve kurma işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

2003’te Valve oyun stüdyosu tarafından piyasaya sürülen Steam, oyun tutkunlarının oyun indirmesine, satın alımlar yapmasına ve oyun kaldırmasına imkan sunar. Ayrıca oyunculara birçok ücretli/ücretsiz oyun kataloğu da sunar. Peki, Steam Mac’e nasıl indirilir ve kurulumu nasıl yapılır?

Mac’e Steam Kurma Adımları

Mac cihazınıza Steam indirmek ve kurmak gayet basittir. İşte izlemeniz gereken adımlar:

 1. Öncelikle, MacBook Safari tarayıcısında steampowered.com sitesini açın.
 2. Sayfasının sağ üst tarafında Steam’i Yükle seçeneğine tıklayın.
 3. Yeni sayfada Steam’i Kur‘a tıklayın.
 4. Şimdi, İndirilenleri göster‘e tıklayın.
 5. İndirme işleminden sonra, yükleyicinin çalışması için steam.dmg ‘ye çift tıklayın.
 6. Şimdi, Steam’i Uygulamalar klasörüne sürükleyin ve ardından pencereyi kapatın.

Mac için Steam indirmesi gerçekleştirmenin ne kadar kolay olduğunu görün.

Mac’e Steam Oyunları Nasıl İndirilir?

Steam’i Mac cihazınıza sorunsuz bir şekilde yüklediğinize göre, şimdi Steam oyunlarını bulup indirme sürecine geçebilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Steam’de hem ücretsiz hem de ücretli oyunlar bulunur. Önce ücretli oyunlar ve ardından ücretsiz oyunların nasıl indirileceğine bakalım:

 • Mac’te Steam’i çalıştırmak için önce Uygulamalar klasörüne gidip “” seçeneğine tıklayın ve Steam’in güncellenmesini bekleyin.
 • Yeni Hesap Oluşturun veya mevcut bir profile giriş yapın seçeneğine tıklayın.
 • Belirtilen talimatları takip edin ve ardından Mağaza seçeneğine tıklayın.
 • Oynamak istediğiniz oyunu bulun ve oyun başlığına tıklayın.
 • Sepete Ekle‘yi ve ardından Satın Al‘a tıklayın.
 • Ödeme yöntemini seçip gerekli alanları doldurun ve Devam‘a tıklayın.
 • Şartlar ve koşullar onay kutusunu işaretleyip “Satın Al” butonuna tıklayın.
İlgilenebilirsin:   GTA 5 Hileleri: PC, PS ve Xbox için GTA V Hile Kodları

İşlemlerin ardından oyununuz Mac cihazınıza indirilmeye başlayacak. İndirmenin ardından hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Steam’in ücretsiz oyunlar sunduğunu da söylemiştik. Mac’te ücretsiz Steam oyunları oynamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Steam’i açmak, Mağazaya gitmek ve ardından Oyunlar sekmesinden ücretsiz oyunlar butonuna tıklamak. Buradan ücretsiz bir oyun seçin ve yukarıdaki satın alma işlemi ile benzer adımlarla ücretsiz oyununuzu yükleyin.

Ayrıca, şunu da yapabilirsiniz:

 1. Mac’de Steam’i açın ve Kitaplık‘ı seçin.
 2. Elma simgesine tıklayın.
 3. Tüm Mac uyumlu oyunlarınız sol sütunda görünecektir. Oynamak istediğiniz oyunu seçin ve ardından Yükle‘yi seçip İleri‘ye tıklayın.
 4. Son olarak Bitir‘e tıklayın.
 5. Yükleme işlemi bittiğinde Oynat seçeneğine tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Steam neden Mac’ime yüklenmiyor?

Bu sistemsel bir sorun olabilir. Böyle bir durumda cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Sorun devam ediyorsa Steam uygulamanızı silip tekrar yüklemeniz yararlı olabilir.

Mac’te Steam oyunları oynanır mı?

Evet, Mac’inizde Steam’i açın, Kitaplık’a ve ardından Apple simgesine tıklayın. Tüm Mac uyumlu oyunlarınız sol sütunda listelenir. Oynamak istediğiniz oyunu seçin ve ardından Yükle öğesine tıklayın.

Steam imac’imi yavaşlatır mı?

Steam dahil her program, depolama, CPU ve RAM’e ihtiyaç duyduğu için bilgisayarınızın hızını etkileyebilir. PC’nin yavaşladığını hissedip hissetmeyeceğiniz, RAM ve grafik kartı gibi bilgisayar yapılandırmanıza bağlıdır.

Steam neden bu kadar geç açılıyor?

Steam tarayıcı verilerinin cihazda birikmesi, Steam’in yavaş çalışmasının en önemli nedenlerinden biridir. Oyun istemci yazılımı, kullanıcıların Steam mağazasına göz atabilecekleri entegre tarayıcısını içerir. Pek çok Steam kullanıcısı, yazılımın web tarayıcı önbelleğini ve tanımlama bilgilerini temizlemenin sorunu çözdüğünü bildirmiştir.

Steam indirmek ücretsiz mi?

Steam’i indirmek de kullanma da ücretsizdir, ancak oyunların çoğu ücretli olduğundan seçeceğiniz oyuna göre bir maliyeti vardır.

Umuyoruz, “Mac’e Steam nasıl kurulur”, “Mac’e Steam oyunları nasıl indirilir” vb. sorularınızı yanıtlayabilmişizdir.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.