1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Scarlett Johansson Filmleri


Sinema dünyasının en sevilen kadın oyuncularının bir listesini yapmak istersek, o listedeki isimlerden biri de şüphesiz Scarlett Johansson olacaktır. 22 Kasım 1984  ABD New York City’de doğdu ve henüz 10 yaşındayken sinema dünyasına girmeyi başardı. Scarlett Ingrid Johansson, Forbes dergisi tarafından defalarca dünyanın en zengin yıldızlarından biri olarak listelenmiştir. Bugün oynadığı filmler dünya çapında 14,4 milyar dolar hasılat elde ederek Scarlett Johansson’ı sonsuz endüstri tarihindeki en kazançlı dokuzuncu film yıldızı yaptı.

Johansson bugün iki Akademi Ödülü ve beş Altın Küre adayı oldu ve bir Tony Ödülü ve bir BAFTA Ödülü kazandı. Son yıllarda onu daha çok Marvel filmlerinde gördük ama şüphesiz Marriage Story ve The Prestige gibi drama filmlerindeki performansları onun en iyi performanslarından olarak kabul ediliyor.

 Scarlett Johansson Filmleri

Scarlett Johansson, birçok saygın medya tarafından Hollywood cazibesinin bir simgesi ve birçok kişi tarafından bugün dünya sinemasının en güzel aktrisi olarak kabul edilir. Bu yazımızda en iyi Scarlett Johansson filmlerine göz atmaya karar verdik; Eski filmlerinden süper kahraman filmlerindeki rollerine kadar…

25- The Perfect Score

 • Yönetmen:  Brian Robbins
 • Yazar: Mark Hayman
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Erica Christensen, Chris Evans, Brian Greenberg
 • Çıkış tarihi:  2004
 • IMDB : 5.7

Scarlett Johansson film makalesine The Perfect Score ile başlayalım. Bu film, o yılların en popüler gençlik filmlerinden biri olarak kabul edildi ve birçok sinema insanının dikkatini çekmeyi başardı. Full Score 2004 yılında MTV Studios tarafından, Roger Byrnebaum ve Brian Robbins tarafından üretildi ve 11 milyon dolar ile nispeten iyi bir hasılat elde etti. Lise öğrenci merkezli filmler her zaman çok popüler olmuştur ve bu film de aralarında iyi performans göstermeyi başarmıştır.

Filmin hikayesi, Chris Evans ve Brian Greenberg tarafından oynanan Kyle ve Matthew adlı iki liseli çocuk hakkında. En önemli eğitim testlerinden biri olan SAT’dan yüksek puan almak istediler ama pek zeki değillerdi. Bu sırada öğrencilerden biri olan Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Curtis’in babasının test sonuçlarının tutulduğu bir binaya sahip olduğunu öğrenirler. Curtis başlangıçta ikisine karşı çıkar, ancak sonunda SAT test puanlarına erişmelerine yardımcı olmaya karar verir ve  bu önemli testten iyi bir puan almalarını sağlar…

24- Dadım Aşık (The Nanny Diaries)

 • Yönetmen:  Sherry Springer Berman, Robert Pulchini | Yazar:  Sherry Springer Berman, Robert Polchini
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Chris Evans, Laura Linney, Paul Giamatti
 • Çıkış tarihi:  2007
 • IMDB :  6.2

The Nanny Diaries, The Perfect Score gibi, Scarlett Johansson ve Chris Evans’ın oyuncu kadrosunu kullanıyor ve filmdeki iki oyuncu kabul edilebilir bir rol oynamayı başardı. Emma McLaughlin ve Nicola Cross’un aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan film, iki yazara göre romanın hikayesini çok iyi yansıtmış.

Film, Annie Braddock’un Scarlett Johansson rolündeki hikayesini anlatıyor. Çok iyi bir üniversiteden yeni mezun olan biri kaybolur ve hayattaki amacının ne olduğunu bilmez. Bir gün parkta otururken araba çarpmak üzere olan bir çocuğun hayatını kurtarır. Annie’ye teşekkür ettikten sonra, çocuğun annesi yanlışlıkla onu Dadı (bebek bakıcısı) olarak adlandırır ve bu, Bayan Alexander’ın ona her zaman Dadı demesine neden olur. Böylece bu ailenin yanında bakıcılığa başlar. Ailenin çok iyi yaşam koşulları, bu hayatın bir gün kendisi için planladığı hayat olup olmadığını düşünmesine neden olur. Bu durum, film için ilginç bir hikayenin başlangıcıdır…

23- Derinin Altında (Under the Skin)

 • Yönetmen: Jonathan Glyrz
 • Yazar:  Walter Campbell, Jonathan Glyrz
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Christoph Haddock, Jeremy McVilliams, Dougie McConnell
 • Çıkış tarihi:  2013
 • IMDB  :  6.3

Under the Skin önceki iki filmden biraz daha yeni, Scarlett Johansson çok farklı bir rol oynuyor. Bu filmde Scarlett Johansson, erkekler için kötü planlar yapan bir uzay kadınını canlandırıyor. Hikayenin ana karakteri, bahsettiğimiz gibi, farklı işlerde çalışan ve farklı yerlerde yaşayan erkekleri baştan çıkaran ve zihinlerini temizledikten sonra onları kolayca öldüren bir uzay kadınıdır. Bu hikaye, bu adamlardan biri nihayet karşısına çıkana ve aldatıcı sözlerine ve hareketlerine aldanana kadar devam eder. Bu filmin başarısındaki en önemli etkenlerden biri de kuşkusuz eleştirmenlerden ve sinemaseverlerden çokça övgü alan Johansson’ın güzel oyunculuğu.

Under the Skin bilim kurgu türünde oldukça eğlenceli bir film, bu türün hayranıysanız izlediğinize pişman olmayacağınız Scarlett Johansson filmleri arasında.

Film, Glasgow, İskoçya’da geçen Michel Faber’in aynı adlı kitabının ücretsiz bir uyarlamasıdır. Under the Skin’in yapımcılığını 2013 yılında BFI Studios, yapımcılığını ise James Wilson ve Nick Wexler üstlendi. Başlangıçta, Scarlett Johansson’ın filmde olmaması gerekiyordu, ancak stüdyo, ihtiyaç duyduğu fonları toplamak için bu popüler oyuncu ile çalışmaya karar verdi, ancak sonunda, 13 milyon dolarlık bütçesi nedeniyle film başarılı olamadı. gişe ve satış 8 milyon doları geçmedi.

22. Scarlett Johansson Filmleri: Lucy

Lucy filmi

 • Yönetmen:  Luke Besson
 • Yazar:  Luke Besson
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Amr Wakd, Choi Min Sik
 • Çıkış tarihi:  2014
 • IMDB :  6.4

Scarlett Johansson en iyi filmlerinden sıra geldi Lucy’e. 2014 yılında vizyona giren ve çok ses getiren ancak eleştirmenlerden iyi bir puan alamamış olan Lucy, yine de izleyenlerin çoğu tarafından memnun kalmış ve ilginç bir konsepte ve hikayeye sahip çok eğlenceli bir film olarak nitelendirmişti. Aksiyon ve bilim kurgu türünde bir film olan Lucy, 2014 yılında Virginia Seala tarafından EuropaCorp Studios tarafından Canal+ gibi birkaç Avrupa stüdyosu tarafından 40 milyon dolar bütçeyle yapılıp vizyona girdi. 460 milyon doları aşmayı başaran bu filmin çılgın ve olağanüstü satışları, sinema insanlarını filmin ikinci bölümünü bekletti ancak bu henüz gerçekleşmedi.

Filmin büyüleyici hikayesi, Lucy adında bir suç çetesiyle tanışan ve vücudunu CPH4 adlı güçlü maddeleri Avrupa’ya kaçırmak için kullanan bir karakter etrafında dönüyor. Bu çete üyelerinden birinin Lucy’nin vücuduna etkisi nedeniyle, bu maddenin bir kısmı vücuduna yayılır ve Lucy’nin beyninin daha yüksek bir yüzdesini kullanabilmesine neden olur ve bu miktar giderek artmaktadır. Artık başkalarıyla dalgalar aracılığıyla iletişim kurabiliyor ve hatta dalgaları kontrol edebiliyor.

Morgan Freeman’ın canlandırdığı Profesör Norman ile temasa geçtikten sonra, ona sadece 24 saat hayatta kalacağını ve bu süre içinde onun için bir şey yapıp yapamayacağını söyler. Profesör Norman ona bilimin ilerlemesine büyük katkı sağlayabileceğini ve bunun filmde çok ilginç olaylara yol açtığını söylüyor.

21- In Good Company

 • Yönetmen:  Paul Weitz
 • Yazar:  Paul Weitz
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Dennis Quaid, Tuffer Grace, Philip Baker Hall
 • Çıkış tarihi:  2005
 • IMDB :   6.4

In Good Company, Scarlett Johansson’ın en sessiz ve sakin filmlerinden biri olarak kabul edilebilir, ancak filmin draması ve mizahı, hikayesiyle birlikte onu oldukça saygın ve eğlenceli bir film yapıyor. Dram, komedi ve romantizm türünde olan film, sizi profesyonel bir iş adamının hayatının köşelerine götürüp, hayatının problemlerini gözler önüne seriyor. 2005 yılında Lawrence Pressman ve Paul Weitz tarafından Universal Pictures Studios’ta 25 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, gişede nispeten iyi bir 62 milyon dolar hasılat elde etti.

Filmin hikayesi, Dan Foreman’ın Dennis Quaid ile olan hayatını anlatıyor. Bir reklam ajansının CEO’sudur ve bir süre sonra şirketleri Globecom adlı büyük bir uluslararası şirket tarafından satın alınır ve yeni pozisyonunda bazı meslektaşlarını işten çıkarma görevini üstlenir ve bu nedenle aralarında dostane bir ilişki vardır. ve yeni patronu yani 26 yaşında ve oldukça başarılı bir genç olan Carter’ın karakteri şekilleniyor.

Dan’in biri 18 yaşında ve adı Alex olan iki kızı var; Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Alex, filmin en önemli karakterlerinden biri haline gelir ve bir süre sonra onunla Carter arasında romantik bir ilişki gelişir ve bu ilişkiyi Dan başta olmak üzere herkesten gizli tutarlar ama işler her zaman böyle gitmez…

20. Don Jon filmi

 • Yönetmen:  Joseph Gordon-Levitt | Yazar:  Joseph Gordon-Levitt
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Joseph Gordon-Levitt, Julianne Moore, Tony Denza, Glenn Hadley
 • Çıkış tarihi:  2013
 • IMDB :  6.5

Don Jon muhtemelen Scarlett Johansson’ın en iyi komedi filmlerinden biridir. Filmi genellikle Christopher Nolan’ın filmlerinde gördüğümüz Joseph Gordon-Levitt yazıp yönetiyor. Gordon-Levitt’in senaryo yazan ve yöneten ilk uzun metrajlı filmiydi ve bundan sonra uzun metrajlı filmlere pek devam etmedi. 2013 yılında Ram Bergman’ın yapımcılığını üstlendiği ve Voltage Pictures Studios tarafından 8 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film 42 milyon dolara iyi satmayı başarmıştı.

İlgilenebilirsin:   Sürpriz Sonlu En İyi Gizem ve Gerilim Filmleri

Birçok sinemasevere göre, Joseph Gordon-Levitt ve Scarlett Johansson’ın rolü, filmin iyi satışlarının en önemli nedenlerinden biri, çünkü hikayenin temalarını iyi tasvir edebildiler. Film, John Martello’nun Gardon-Levitt olarak hayatını anlatıyor.

Hayat planlarına garip bir takıntısı vardır ve hayatındaki her şeyi zamanında yapar. Bir süre sonra Scarlett Johansson’ı oynayan Barbara ile tanışır ve ondan çok hoşlanır. Barbara bu tanışmayı John’un rızası eşliğinde geleneksel ve uzun süreli bir şekilde sürdürmeyi amaçlar ve birbirlerinin aileleriyle tanıştıktan sonra ilişkilerine başlarlar ve bu Don Jon’un ana hikayesidir.

19. Manny ve Lo

Manny ve Lou filmi

 • Yönetmen:  Lisa Krueger | Yazar:  Lisa King
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Alexa Paladino, Mary Kay Police
 • Çıkış tarihi:  1996
 • IMDB  : 6.6

Scarlett Johansson’ın filmde ana karakteri canlandırdığı ilk uzun metrajlı filmine geliyoruz ve büyük ihtimalle ilk önemli filmi sayılabilecek filme; Manny ve Lou, henüz 12 yaşındayken Scarlett Johansson’ın başrollerini paylaştı. Filmde 12 yaşındaki Scarlett Johansson’ın rolü film eleştirmenlerinin beğenisini kazandı ve birçok sinemasever dikkatlerini bu geleceğin aktrisine çevirdi. Manny & Lo, 1996 yılında Marilyn Hacht ve Dean Silver tarafından Sony Pictures Classics’te 500.000 $ ile üretilip piyasaya sürüldü. Bu filmle ilgili ilginç olan şey, bütçesinin sadece 2.000 $ ve 502.000 $ ‘a satmasıdır.

Filmin hikayesi 2 genç kız kardeş; Amanda’nın karakterleri, Manny lakaplı 11 yaşındaki Scarlett Johansson ve Lou lakaplı 16 yaşındaki Laurel. İki kız kardeş birlikte yetimhaneden kaçmaya ve hayatlarını başka bir yerde geçirmeye karar verirler. Bunun için sabahları nerede olurlarsa olsunlar geceyi geçirirler ve doğal olarak yol boyunca birçok zorlukla karşılaşırlar. Manny ve Lou filmindeki bu iki kız kardeşin hikayesi, yetim çocukların ilgisini çok daha fazla çekti ve Amerika’nın her yerinden bu insanlara birçok yardım yapıldı.

18- En İyi Scarlett Johansson Filmleri: Ada

 • Yönetmen:  Michael B. | Yazar: Alex Kurtzman, Roberto Arsi
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Ivan McGregor, Sean Bean, Michael Clark Duncan
 • Çıkış tarihi:  2005
 • IMDB :  6.8

Başrolünü oynadığı, bugüne kadarki en pahalı film olarak kabul edilen Scarlett Johansson’ın bir başka bilimkurgu filmine denk geldik. Çok iyi oyunculuk ekibiyle “Ada” filmi 2005’in en çok beklenen filmlerinden biri olarak kabul edildi, ancak ne yazık ki gişede başarısız oldu.

Scarlett Johansson, Evan McGrogger ve Sean gibi oyuncuların bulunması filmin bütçesini 125 milyon dolara çıkararak Michael B.’yi dönemin en pahalı filmlerinden biri haline getirdi. Yapımcılığını Michael B. ve Ian Bryce’ın üstlendiği ve Warter Brothers Studios ile ortaklaşa DreamWorks Pictures Studios’un yapımcılığını üstlendiği film, 125 milyon dolarlık bir bütçeyle çok kötü sattı ve 160 milyon doları geçmedi.

Bu filmin gişede hayal kırıklığı yaratan satışlarına rağmen, eğlenceli ve büyüleyici hikayesi inkar edilemez. Bu filmin hikayesi, küresel bir kirlilik nedeniyle kapalı bir toplumda yaşayan ve burayı terk etmeye hiçbir hakkı olmayan insanları konu alıyor. Kendilerine verilen sözlere göre hoş bir adada yaşayabilirler ama her hafta sadece bir kişi o hayalindeki yerde yaşama şansına sahiptir.

Evan McGrogger’ın canlandırdığı Lincoln, meraktan kanundan kaçar ve iyi havalarda ada olmadığını keşfeder ve her hafta bir kişi adaya gitme vaadiyle adadan ayrıldığında öldürülür ve uzuvları nakledilir. Dünyanın diğer bölgelerine gönderilir. Kendisinin ve Scarlett Johansson’ın canlandırdığı arkadaşı Sarah’nın hayatını kurtarmak için her şeyi yapmaya karar verir ve bu filmin büyüleyici hikayesini oluşturan da budur.

17- Kara Dul (Black Widow)

 • Yönetmen:  Keith Shvrtlnd
  ,
  Yazar:  Eric Pearson
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Florence Pew, David Harber, Olga Korylenko
 • Çıkış tarihi:  2021 AD
 • IMDB : 6.9

Bu yazımızda tanıtacağımız bu aktrisin Marvel sinema dünyasındaki ilk filmi olan Kara Dul, elbette Scarlett Johansson’ın süper kahraman filmleri açısından en iyi filmleri arasında en zayıfı olarak kabul ediliyor. Black Widow bir süre önce büyük bir heyecanla vizyona girse de olması gerektiği kadar eleştirel beğeni toplamadı ve yine de Marvel filmlerinin sonsuz dünyasının hayranları için kuşkusuz eğlenceli bir çalışma. Kevin Faigy’nin yönettiği ve yapımcılığını Marvel Studios’un üstlendiği film, 200 milyon dolarlık devasa bir bütçeyle stüdyodaki diğer tüm filmler gibi ancak 322 milyon dolarlık bütçesi düşünüldüğünde bugün kabul edilebilir bir rakam olmayacak.

Filmin hikayesi, Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Natasha Romanov veya Kara Dul karakteri ile ilgili. Bu karakteri daha önceki Marvel filmlerinde görmüştük ama ilk defa bu karakterin merkeze alındığı bir film görebiliyoruz.

Filmin hikayesi İç Savaş’tan sonra ve Ebedi Savaş’tan önce geçiyor ve Natasha Romanov’un geçmişine bakıyor. Karakter, Sukovia Anlaşmasına uymadığı ve Steve Rogers’a yardım ettiği için İç Savaş olaylarını takiben yalnız yaşıyor ve bu nedenle hükümet tarafından yargılandı. Bu olaylar yüzünden Natasha Budapeşte’ye gider ve önünde gördüğü irili ufaklı olaylarla uğraşmak zorunda kalır.

16. İnci Küpeli Kız

 • Yönetmen: Peter Weber
  Yazar:  Olivia Heatrid
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Colin Firth, Killin Murphy, Judy Parfitt
 • Çıkış tarihi:  2003
 • IMDB  : 6.9

İnci Küpeli Kız şüphesiz Scarlett Johansson’ın en iyi filmlerinden biri ve sinemadaki en iyi rollerinden biridir. Film, Johannes Vermeer’in aynı adlı ünlü bir tablosundan esinlenmiştir ve senaryo, Tracy Schwalier’in aynı adlı romanına dayanmaktadır. İnci Küpeli Kız Akademi Ödülleri, Altın Küre ve BAFTA gibi çeşitli festivallerde prestijli ödüllere aday gösterildi ve Scarlett Johansson üstün performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Başrolde aday gösterildi. 2003 yılında İngiltere Film Konseyi tarafından Andy Peterson ve Anand Tucker tarafından 10 milyon dolarlık bir bütçeyle üretilen film, 32 milyon dolardan nispeten iyi bir satış rakamına ulaştı.

Filmin hikayesi Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Great karakterin hayatını anlatıyor. Great, Johannes Vermeer adında ünlü bir ressamın evinde çalışan genç bir hizmetçidir. Johannes Vermeer, Great’in büyük yeteneğini yavaş yavaş fark eder ve bu nedenle Great, bir hizmetçiden bu ünlü ressamın asistanına dönüşür. Johannes, Great’i resimlerinden biri için model olarak kullanmaya ve onu resmetmeye karar verir. Bu karar onun çizdiği en güzel tabloyu oluşturur. Ünlü inci küpeli kız tablosunun yaratılış hikayesi bu filmde güzel bir şekilde anlatılıyor, bu da bu filmi izlemek için iyi bir seçim haline getirebilir.

15. Demir Adam 2

 • Yönetmen:  Jon Favreau
  Yazar:  Justin Trvks
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Dan Cheadle
 • çıkış tarihi:  2010
 • IMDB :  7

Iron Man II’nin hikayesi, başrolünde Robert Downey Jr.’ın yer aldığı Tony Stark’ın hikayesiyle tamamen aynı. Tony Stark’ın Demir Adam kimliğinin Rus haberlerinde yer almasının ardından Ivan Wanko’nun karakteri Arc Stark’a benzer bir kemer inşa etmeye karar verir, ancak diğer yandan Tony Stark zırhını dünya barışını yaratmak için kullanmaya çalışmaktadır. Onun için sorun, Senatör Stern’in Tony Stark’ın zırhını ele geçirip hükümete vermeye çalışmasıyla başlar, ancak Tony Stark’ın babasının mirasını korumaya hiç niyeti yoktur ve onu özel mülkü olarak görür.

Iron Man 2, Marvel’ın aksiyon filmi türünde yeri doldurulamaz bir etkiye sahip olabilmesi ve yapım maliyetini artırabilmesi için stüdyonun stüdyonun sonraki filmlerini yapmasının önünü açan, büyük bir kar elde eden ilk Marvel filmlerinden biridir. gişe rekorları kıranlar.

Film 2010 yılında Kevin Faigy tarafından uyarlandı ve Stan Lee, Larry Lieber, Don Hack ve Jack Kirby tarafından yazılan Iron Man çizgi romanından Marvel Studios tarafından üretildi. 200 milyon dolarlık devasa bir bütçeyle çekilen film, gişede 630 milyon dolarlık mükemmel satışlar elde etmeyi başardı. Film ayrıca 83. Akademi Ödülleri’nde En İyi Özel Efekt dalında aday gösterildi, ancak sonunda düştü.

14. Şarkı (Sing)

 • Yönetmen:  Garth Jennings | Yazar:  Garth Jennings
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth McFarlane
 • Çıkış tarihi:  2016
 • IMDB7.1

Scarlett Johansson’ın en iyi filmleri listesindeki tek sinematik animasyon Sing Animation’dır. Oyunculuk ekibi açısından son yılların en güçlü animasyonlarından biri olarak kabul edilen animasyon ve Scarlett Johansson, Matthew McConaughey ve Reese Witherspoon gibi önde gelen oyuncuların yer alması onu oldukça kaliteli hale getirmiş ve tabii ki, çok eğlenceli bir animasyon.

2016 yılında Illumination Entertainment tarafından Chris Meldandry ve Janet Haley tarafından 75 milyon dolarlık bir bütçeyle üretilen animasyon, 640 milyon dolarlık büyük bir hasılat elde etti. Bu animasyonun mükemmel satışları, bu animasyonun ikinci bölümünün yapılmasına neden oldu; Bu animasyonun ikinci bölümünün 22 Aralık 2021’de (Ocak 1400’ün ilk günü) yayınlanması planlanıyor.

Bu animasyonun hikayesi, Matthew McConaughey tarafından oynanan Buster Moon adlı çok komik bir koala hakkındadır. Çocukluğundan beri müzik salonları ile ilgilenmektedir ve şimdi bir müzikhol kurarak bu meslekte başarılı olmak ve iyi bir gelir elde etmek istemektedir. Buster bu arada bir şarkı yarışması düzenlemeye karar verir ve bu nedenle asistanı Bayan Crowley’e yarışma için şehirde reklam dağıtmasını söyler. Khan Crowley yanlışlıkla ödül havuzunun önüne fazladan 2 sıfır koyar ve 1.000 dolarlık ödül yanlışlıkla 100.000 dolara değiştirilir. Bu rüya ödülü, şehrin dört bir yanından birçok hayvanı bu şarkı yarışmasına katılmak için bu müzik salonuna gelip bu ödülü kazanabilsinler.

İlgilenebilirsin:   Ücretsiz ve Yasal Film İzleme Siteleri (En iyi 20)

13- Vicky Cristina Barcelona filmi

 • Yönetmen:  Woody Allen | Yazar:  Woody Allen
 • Oyuncular: Scarlett Johansson, Javier Bardem, Penelope Cruz, Rebecca Hall
 • Çıkış tarihi:  2008
 • IMDB7.1

Vicky Cristina Barcelona, ​​Scarlett Johansson’ın en başarılı romantik filmlerinden biridir. Büyüleyici hikaye, harika karakterizasyon ve en önemlisi harika yönetmen Woody Allen, bu filmi Scarlett Johansson’ın en iyi filmlerinden biri yapmak için birlikte çalıştılar.

2008 yılında Letty Aronson, Jauma Rores ve Garth Wiley tarafından Wild Bunch ile Mediapro Studios tarafından ABD ve İspanya’da 15 milyon dolar bütçeyle çekilen film, 97 milyon dolar hasılat elde etti. Penelope Cruz, filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’nü kazandı.

Filmin hikayesi, tatil için İspanya’nın Barselona şehrine giden Vicky ve Christina isimli iki Amerikalı kız hakkındadır. Bu gezide, kocasıyla birlikte yaşayan Vicky, Judy’den bir akrabanın evinde yaşıyorlar. Barselona’da tatildeyken Vicki ve Cristina, Javier Bardem’in canlandırdığı Juan Antonio Gonzalo adlı bir ressamla tanışır ve onunla bir hafta sonu için başka bir İspanyol şehrine seyahat eder. Film, Match Point ve Scoop’tan sonra Scarlett Johansson ve Woody Allen’ın üçüncü ortak çalışması.

12- Bobby Long için Bir Aşk Şarkısı

 • Yönetmen:  Shini Gable | Yazar:  Shini Gable
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, John Travolta, Gabriel Mackett
 • Çıkış tarihi:  2005
 • IMDB  : 7.1

John Travolta’nın adının bir filmde yer alması bu filme büyük ilgi görüyor ve Scarlett Johansson’la A Love Song for Bobby Long’da başrol oynaması filmi daha da ön plana çıkardı. Filmin hikayesi, Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Porselen veya Percy karakteriyle ilgili. Yakın zamanda bir caz şarkıcısı olan annesini aşırı dozda uyuşturucudan kaybetti ve Florida’daki evinden New Orleans’a dönmeye karar verdi. Annesinin evine vardığında, evlerinde tamamen yabancıların yaşadığını fark eder ve bu filmin ana hikayesini oluşturan da budur.

O sırada sadece 21 yaşında olan Scarlett Johansson, filmdeki Percy rolüyle Başrolde En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre’ye aday gösterildi, ancak ödülü alamadı. Birçok kişi onu ödüle layık gördü, ancak filmin gişedeki düşük performansının Johansson’un ödülden uzak durmasının ana nedeni olduğuna inanıyor.

Filmin yapımcılığını ve yapımcılığını 2005 yılında aynı zamanda yönetmenliğini ve senaristliğini üstlenen Shini Gable üstlendi ve yapımcılığını El Camino Pictures Studios  üstlendi. Bu filmin tam bütçesi yaratıcıları tarafından açıklanmadı, ancak bu filmi yapmak için ayrılan bütçenin 1,5 milyon dolarlık çok kötü satışından daha fazla olduğu tahmin edilebilir.

11- Yenilmezler: Ultron Çağı

 • Yönetmen:  Joss Whedon | Yazar:  Joss Whedon
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Hamsworth, Mark Rafflow, Chris Evans
 •  Çıkış tarihi:  2015
 • IMDB  : 7.3

Scarlett Johansson’ın en iyi filmleri listesinde Avengers serisinin ilk filmine geldik. Yenilmezler: Ultron Çağı Bir sonraki yazıda inceleyeceğimiz bu serinin ilk filminin büyük başarısının ardından bir kez daha Marvel Studios, Joss Whedon iş birliğiyle oldukça eğlenceli ve kaliteli bir aksiyon ve film çekmeyi başardı. süper kahraman filmi.

Marvel Studios’un Avengers çizgi roman serisinden Kevin Faigy tarafından 2015 yılında 450 milyon dolarlık devasa bir bütçeyle çekilen film, 1.403 milyar dolarlık mükemmel satış elde etmeyi başardı. Bu çok iyi satış, bu film serisinin sonraki filmlerinin yapımını görmemize neden oldu.

Serinin diğer filmleri gibi filmin hikayesi de Avengers üyeleri Tony Stark, Steve Rogers, Thor, Bruce Banner, Natasha Romanov ve Clint Barton’ı konu alıyor. Bu filmde, bu grubun üyeleri Wolfgang von Strucker tarafından yönetilen Hydra üssüne saldırmakla görevlendirilmiştir. Bu temelde, Strucker, Loki bastonunu kullanarak farklı insanlarla deneyler yaparak süper kahraman güçleri olan insanlar yaratmayı başardı. Loki bastonunu elde ettikten sonra Tony Stark, insanlığı yeryüzünden silmek için Ultran projesini tamamlamak için kullanılan kamış taşının içinde yapay bir zeka olduğunu keşfeder. Bu maceradaki Avengers, Strucker’ı ve hedeflerini durdurmalıdır.

10- The Chef

 • Yönetmen:  John Favreau Yazar:  John Favreau
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, John Favreau, John Logizmao, Bobby Canavele, Dustin Hoffman
 • Çıkış tarihi:  2015
 • IMDB :  7.3

The Chef, Scarlett Johansson’ın yönetmen, yazar, yapımcı ve başrol oyuncusunun tek kişi olduğu filmler listesindeki tek film. Bu fikrin o yıllarda aklında olduğunu ve bunu yapmak için bir servet harcamadan bağımsız bir film olarak çekmeyi amaçladığını söyleyen John Favreau tarafından yapılmıştır. 2015 yılında Fairview Entertainment tarafından üretilen ve Sergey Bessalp ve John Favreau tarafından üretilen Chef, 11 milyon dolar ile nispeten az hasılat elde etti ve 11 milyon dolarlık bir bütçeyle nispeten iyi bir 50 milyon dolar hasılat elde etti. Komedi-drama filmlerine ilginiz varsa bu film sizin için oldukça uygun bir seçim olarak kabul edilebilir.

Filmin hikayesi Carl Casper karakteri ile ilgili; Los Angeles merkezli Miami merkezli bir şef. Mutfak çalışanları ve Scarlett Johansson’ı oynayan finansal karakter hostesi ile harika bir ilişkisi var, ancak aynı zamanda restoran sahibiyle sürekli tartışıyor. Restoranın sahibi, Riva’nın karakteri, ondan eski ve alışılmış tarzına bağlı kalmasını ve Bob Carl’ın isteği olmayan yemeklerimde yenilik yapmaktan kaçınmasını istiyor.

Ramsey Michel adında tanınmış bir yemek eleştirmeni restoranlarına geldiğinde Riva, Carl’dan Ramsey tarafından eleştirilen eski yemeklerin aynısını yapmasını ister ve bu nedenle Carl restoranı tamamen değiştirerek Ramsey’i şaşırtmaya karar verir. Bu restoranın yemekleri ve bu yer hakkında başka bir inceleme yazın.

9- Match Point filmi

 • Yönetmen:  Woody Allen | Yazar:  Woody Allen
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Jonathan Reese Myers, Emily Mortimer, Matthew Good, Selena Kyle
 • Çıkış tarihi:  2005
 • IMDB7.6

Filmin hikayesi ilk bakışta biraz klişe gibi görünse de zamanla anlatacak çok şeyin olduğunu anlayacaksınız. Aşk, ayartma ve saplantı gibi unsurları çekici bir şekilde anlatan bir film. Film, Londra’da emekli olduğundan beri spora koçluk yapan İrlandalı tenisçi Chris Wilton’ın hayatını anlatıyor. Kendisi ile öğrencilerinden biri olan Tom Identity karakteri arasında dostane bir ilişki gelişir ve böylece Chris, Kidney Identity (Tom’un kız kardeşi) ile tanışır ve onunla evlenir. Aile aristokrat bir aile olarak kabul edilir ve Chris’in bu aileye gelişi hayatını değiştirir ve ona birçok soruna neden olur.

Bu filmde Scarlett Johansson, Nola rolünü oynuyor; Amerikalı aktör olarak kabul edilen ve aynı zamanda Tom Identy’nin eski nişanlısı olan bir karakter. Woody Allen’ın psikolojik gerilim türündeki final puanı, açgözlülük, açgözlülük ve sosyal sınıf mesafesi gibi konuları hedef alarak birçok olumlu beğeni topladı.

2005 yılında Letty Aronson, Gareth Willie ve Lucy Darwin tarafından BBC Films Studios tarafından 15 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, sürükleyici, eğlenceli hikayesi ve ilginç konsepti sayesinde 86 milyon dolarlık mükemmel satışlar elde etmeyi başardı.

8- Kaptan Amerika: Kış Askeri

 • Yönetmen:  Anthony Rousseau Yazar:  Christopher Marcus, Steven McPhilly
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Chris Evans, Sebastian Stan, Anthony Mackey, Kobe Smolders
 • Çıkış tarihi:  2014
 • IMDB7.7

Scarlett Johansson, muhtemelen filmlerinde Chris Evans’la en çok işbirliğine sahip olan kişidir; İlk filmlerinden The Perfect Score ve The Nanny Diaries’den Marvel Sinematik Evrendeki süper kahraman filmlerine kadar. Captain America: The Winter Soldier, 2011 yılında vizyona giren Captain America serisinin ilk filminin başarısının ardından yapılmış ve diğer tüm Marvel süper kahraman filmleri kadar başarılı olmuştu. Kevin Faigy tarafından yönetilen ve Captain America çizgi romanlarına dayanan 2014 filmi, 170 milyon dolarlık bir bütçeyle Marvel Studios tarafından yapıldı ve gişede 714 milyon doların üzerinde sattı.

Captain America: The Winter Soldier’ın hikayesi, Marvel’in The Avengers’ında New York Savaşı’ndan iki yıl sonra anlatılıyor. Shield organizasyonu altında çalışan Steve Rogers karakteri, modern hayata alışmak ve ona uyum sağlamak niyetindedir ancak bu o kadar basit değildir.

Romanov ve terörle mücadele ekibi ile birlikte, örgüte ait gemiyi ve rehin alınan mürettebatını kurtarmak için Kalkan Örgütü tarafından önemli bir göreve gönderilir. Görev sırasında Rogers, Romanov’un görevde başka bir görevi olduğunu keşfeder ve gemiden Fury’ye önemli bilgiler göndermeyi planlar. Bu, bu filmin heyecan verici hikayelerinin ve olaylarının başlangıcı olarak kabul edilir.

7- Lost in Translation

 •  Yönetmen:  Sophia Coppola | Yazar:  Sophia Coppola
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Bill Mary, Giovanni Ribisi, Anna Faris
 • Çıkış tarihi:  2003
 • IMDB:7.7

Scarlett Johansson’ın şüphesiz en iyi filmlerinden biri olan eski bir Scarlett Johansson filmine daha geliyoruz. Lost in Translation filmi En İyi Orijinal Senaryo Akademi Ödülü’nü kazandı ve diğer kategorilerde En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında aday gösterildi. 2003 yılında Ross Cates ve Sophia Coppola tarafından üretilen Lost in Translation, 4 milyon dolarlık çok düşük bir bütçeyle American Zoetrope tarafından üretildi. Kaybolan filmin 120 milyon dolarlık çeviri satışı, 4 milyon dolarlık bütçesi düşünüldüğünde gerçekten şaşırtıcı ve yaratıcılarına çok fazla kar getirdi.

Filmin hikayesi, müreffeh dönemini geride bırakan ve Japonya’da çok karlı bir reklamda görünmek için kullanan Bob Harris adında bir Amerikalı aktör hakkında. 25 yıl birlikte yaşadıktan sonra büyük bir baskı hisseder ve orta yaş krizlerinde mücadele eder.

İlgilenebilirsin:   Kore Filmleri: İzlenmesi Gereken En İyi 19 Kore Filmi

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri’nden Japonya’ya gelen ve Bob’un kaldığı bir otelde yaşayan Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Charlotte karakteri, fotoğrafçı eşiyle Japonya’da bulunuyor ve onun da evliliği ve evliliği konusunda şüpheleri var. Hikâyenin asıl süreci bu ikilinin karşılaşmasıyla başlar ancak hikâye bu tür filmlerdeki klişeler gibi ilerlemez.

 6- Evlilik Hikayesi (Marriage Story)

 • Yönetmen:  Noah Bambak | Yazar:  Noah Bomba
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Ray Liotta
 • Çıkış tarihi:  2019
 •  IMDB7.9

Birkaç süper kahraman filminde başrol oynadıktan sonra, Scarlett Johansson bir kez daha herkese ciddi rollerde ve drama filmlerinde ne kadar yetenekli olduğunu gösterdi. Marriage Story, birçok eleştirmen ve sinemasever tarafından yalnızca Scarlett Johansson’ın en iyi filmi değil, aynı zamanda bu popüler Hollywood aktrisinin ilk üç rolünden biri olarak kabul ediliyor.

Film, En İyi Film, En İyi Uyarlanmamış Film ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu da dahil olmak üzere altı farklı kategoride Akademi Ödülü’ne aday gösterildi ve yalnızca Laura Dern için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. 2019 yılında Heyday Films Studios tarafından 18 milyon dolar bütçeyle, yapımcılığını Noah Bamback ve David Hyman’ın üstlendiği filmin yapımcılığını ise 3 milyon dolara çok kötü satmıştı.

Film ilk olarak Netflix yayın ağında yayınlandığında Corona pandemisi nedeniyle filmin gişede düşük satması elbette doğal olurdu ve sinemalar vizyona girdiğinde birçok kişi filmi izledi. Bu filmin büyüleyici hikayesi, Charlie ve Nicole karakterlerinin evliliği hakkındadır. Charlie, New York’ta başarılı bir tiyatro yönetmenidir ve Charlie, pek de güçlü olmayan bir gençlik filminde göründüğü için çok az bilinir.

İki yıl sonra bu iki şahsiyetin evliliği, bu iki kişiyi boşanmayı düşündüren ciddi problemlerin içine girer. Bu filmde birlikte yaşamanın sorunları o kadar gerçekçi ve doğal bir şekilde anlatılıyor ki karakterlerle iletişim kurmak kolay. Adam Driver ve Scarlett Johansson’ın sanatsal rolü de bu filmin başarısında ve çekiciliğinde en önemli etkenlerden biri.

5- Jojo Rabbit

 • Yönetmen:  Taika Waititi | Yazar:  Taika Waititi
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Taika Whitey, Rebel Wilson, Sam Rockwell, Thomsin McKenzie
 • Çıkış tarihi:  2019
 • IMDB7.9

Jojo Rabbit, Marriage Story gibi, Scarlett Johansson’ın yeni filmlerinden bir diğeri. Bu film, yönetmeni, yapımcısı ve yazarı aynı zamanda hikayedeki ana rollerden birini oynayan Scarlett Johansson’ın en iyi filmleri listesindeki bir başka film olarak kabul ediliyor.

Jojo the Rabbit, Akademi Ödülleri’nde En İyi Uyarlama Senaryo ödülünü kazandı; Christine Lonens’in Caging Skies adlı hikayesine dayanan bir senaryo. 2019 yılında yapımcılığını Carto Newell’in, ortak yapımcılığını Taika Whitey’nin Fox Searchlight Pictures Studios’un üstlendiği film, 14 milyon dolar hasılat elde ederken, gişede 91 milyon dolar hasılat elde etti.

Filmin hikayesi İkinci Dünya Savaşı sırasında geçiyor ve Jojo adında bir çocuğun hayatını anlatıyor. Almanya’da yaşayan Jojo, çevresinde olup bitenlerden etkilenmiş ve bu nedenle Adolf Hitler ile çok ilgilenmeye başlamıştır.  Küçük yaşta Hitler’in korumalarına katılmayı arzular ve bu arzusunu gerçekleştirmek için askeri eğitime girer. Ancak yoluna çıkan birçok sorun nedeniyle eğitim sektöründen atılır. Komedi-dram türündeki filmin konusu, Yahudi bir kızla nasıl tanıştığını ve Hitler’in Yahudilere düşmanlığı nedeniyle başlangıçta ondan korktuğunu ancak zamanla işler daha iyiye gittiğini gösteriyor…

4- Scarlett Johansson Filmleri: The Avengers

 • Yönetmen:  Joss Whedon | Yazar:  Joss Whedon
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Rafflow, Chris Hamsworth
 • Çıkış tarihi:  2012
 • IMDB : 8

Avengers film serisinin ilk filmine geldik; Sinemanın aksiyon türünde geniş yankı uyandıran bir film. Bu filmin hikayesi Logi’nin dünyayı fethetme hedefiyle başlıyor. Kalkan örgütünden Tsarakat adlı çok güçlü bir enerji kaynağını çalarak çok tehlikeli bir ordu oluşturup onları yere indirmeyi amaçlar. Kalkan örgütü onunla olan savaşı kaybeder ve bu da örgütün yeraltı laboratuvarının tamamen yok olmasına neden olur. Bu sayıdan sonra Nick Fury’nin karakteri Avengers adlı eski programından başka bir yol göremiyor. Natasha Romanov’un yardımıyla Loki’ye yardım etmek için farklı ahlaki özelliklere ve güçlere sahip kahramanları toplamayı başarır.

Avengers, tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerinden biriydi. Bu filmin bütçesini çılgın bir şekilde artıran bu filmde özel efektlerle oluşturulmuş 2300’den fazla görüntü var. Senaryo ilk olarak Zack Penn tarafından yazıldı ve yönetmen olarak Joss Whedon’ın devralmasından sonra değişti.

2012 yılında Marvel Studios tarafından üretilen film, Kevin Faigy tarafından 220 milyon dolar bütçeyle çekildi ve gişede 1.52 milyar dolar gibi büyük bir hasılat elde etti. Bu film serisinin finansal başarısı ve çılgın popülaritesi, sinema tarihinin en iyi ve en etkili aksiyon filmi serilerinden birinin doğuşuna tanık olmak için sonraki versiyonlarının yapımının yolunu açtı.

3- Avengers: Infinity War

 • Yönetmen:  Rousseau Kardeşler | Yazar:  Christopher Marcus, Steven McPhee
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Hamsworth, Mark Rafflow, Chris Evans
 • Çıkış tarihi:  2018
 • IMDB : 8.4

The Avengers filminin açıklamasında da bahsettiğimiz gibi o filmin başarısı, 2015 yılında Ultra Age filminin vizyona girmesinin ardından 2018 yılında gerçekleşen Avengers film serisinin bir sonraki bölümünü ve bu yıl sinemadaki herkesi bekletti.

Elbette bu yıllarda Marvel Studios tarafından bu dünyanın hikayesinin detaylarını anlatan filmler yayınlandı ancak The Avengers film serisinin Avengers: Infinity War adlı üçüncü bölümü aksiyon türü hayranlarının merakla beklediği bir filmdi. 2018 yılında Kevin Faigy’nin yapımcılığını üstlendiği ve ilk bölümden çok daha fazla bir bütçeyle ve 350 milyon dolara eşdeğer bir bütçeyle Marvel Studios tarafından çekilen film, önceki filmlerde olduğu gibi muazzam satışlar yaşadı. 2,05 milyon dolarlık satışla sinema tarihinin en çok satan beşinci filmi oldu.

Rousseau kardeşler filmin yönetimini devraldıktan ve Joss Whedon’un filmi yönettiğine dair bir haber gelmeyince, birçok kişi filmin ilk bölümlerinin cazibesine sahip olmayacağını düşündü, ancak yanıldılar. Filmin hikayesinde Tanus karakteri, siyah kült ile birlikte Zandar gezegeninden güç taşını alarak Azgard’ın kurtulanlarının gemisini durdurur ve uzay taşını da almayı başarır. Filmin hikayesi Tanus’un gücü ele geçirmesi hakkındadır ve hikayenin intikamcıları onu dünya nüfusunu yok etmeyi başarmaktan alıkoymalıdır.

2- Avengers: Endgame-(Yenilmezler: Oyunun Sonu)

 • Yönetmen:  Rousseau Kardeşler | Yazar:  Christopher Marcus, Steven McPhee
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Rafflow, Chris Hamsworth
 • Çıkış tarihi:  2019
 • IMDB8.4

Avengers film serisinin son filmine ulaştık; Yenilmezler: Oyunun Sonu, Marvel filmlerinin doruk noktası olarak kabul edilebilir ve yalnızca en iyi Scarlett Johansson filmlerinden biri değil, aynı zamanda neredeyse tüm önemli ve popüler karakterlerin yer aldığı tarihin en iyi aksiyon filmlerinden biridir. Filmde çok büyük ve heyecan verici bir prodüksiyona tanık olduk. Film Avatar’dan on yıl sonra tarihin en çok satan filmi oldu ve tarihin en çok satan filmi seçildi.

Bu filmin hikayesi Ebedi Savaş’tan sonraki zamanları konu alıyor; Tanus’un karakterinin dünya nüfusunun yarısını yok ettiği bir savaş. Bu arada Kaptan Marvel, uzayda dolaşan Tony Stark ve Nebula karakterlerini kurtarıp Dünya’ya geri getirmeyi başarır. Hayatta kalan diğer intikamcıları birleştirerek ve Tanus’un verdiği hasarı telafi etmek için sonsuzluğun taşlarını kullanarak Tanus’a karşı büyük bir savaş başlatmaya karar verir.

Asıl sorun Tanus’u bulduklarında, Avengers’ın onları tekrar kullanamaması için sonsuzluğun taşlarını yok ettiğini bulmalarıdır. Sihirli taşları olmayan Avengers’ın önünde çok zor bir görev var ama bunu yapmak zorundalar. Avengers: Endgame, çizgi roman dünyasından birçok popüler süper kahramanın varlığı ve çok hızlı bir hikaye ile izleyiciyi ekrana çivileyen nefes kesici bir aksiyon filmi.

1- Prestij – En İyi Scarlett Johansson Filmi

 • Yönetmen:  Christopher Nolan
 • Yazar:  Christopher Nolan, Jonathan Nolan
 • Oyuncular:  Scarlett Johansson, Christine Bell, Hugh Jackman, Michael Caine, Rebecca Hall
 • Çıkış tarihi:  2006
 • IMDB :  8.5

Sonunda Scarlett Johansson’ın en iyi filmleri listesinin başına geldik. Prestige, Christopher Nolan‘ın birçok kişi tarafından şimdiye kadar yaptığı en iyi filmlerinden biri olarak kabul edilen uyarlamalarından biridir. Film, Christopher Priest’in aynı adlı romanına dayanıyor ve Nolan kardeşler tarafından mümkün olan en ilgi çekici şekilde yazılmış.

Prestige, 2006 yılında Aaron Ryder ve Emma Thomas tarafından, Christopher Nolan ve Touchstone Pictures Studios tarafından ortaklaşa üretildi. Filmin bütçesinin 40 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor; 110 milyon dolardan nispeten iyi satmayı başaran bir film.

Prestij, bilim kurgu ve korku türündeki en iyi büyülü filmlerden biridir. Filmin hikayesi Christian Bale’in canlandırdığı Alfred Bourdain ve Hugh Jackman’ın canlandırdığı Robert Figier adlı iki sihirbaz hakkındadır. İki sihirbaz bir zamanlar John Cutter adında başka bir sihirbazın asistanıydı, ancak bu dostluk uzun sürmedi ve bir süre sonra düşman oldular. Rakiplerinin başarısız olmasını zorlaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Bu o kadar ileri gider ki, bu düşmanlık kin ve nefrete dönüşür ve doğal olarak küskünlük iyi sonuçlar doğurmaz. Korku filmlerine ve özellikle sihirle ilgili filmlere ilginiz varsa bu film sizin için harika ve eğlenceli bir seçenek olabilir.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.