1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Yapılır


Grup sohbetleri, insanlarla iletişimde kalmanın harika bir yoludur. Görüntüleri, videoları ve metin mesajlarını aynı anda birden fazla kişiyle paylaşabilirsiniz. Peki Snapchat’te grup sohbeti nasıl yapılır? İşte detaylar…

Snapchat’te Grup Sohbeti Yapılır mı? Evet, Snapchat’te birden fazla kişiyle grup sohbeti yapmak mümkün. Snapchat sadece resimler, videolar veya enstantanelerden ibaret değildir. Burada gruplar oluşturabilir ve grup sohbetleri başlatabilirsiniz. Snapchat gruplarıyla arkadaşlarınız ve ailenizle kolayca hızlı mesajlar, anlık görüntüler ve fotoğraflar gönderebilirsiniz. Grup sohbetinizde aynı anda birden fazla kişiyle görüntülü görüşme de yapabilirsiniz.

Snapchat’te Grup Sohbeti Nasıl Yapılır?

Aşağıda, arkadaşlarınız ve ailenizle sohbet etmek üzere kendi grubunuzu oluşturmanıza yardımcı olacak adım adım süreci paylaştık.

Snapchat grup sohbeti başlatma adımları:

 1. İlk olarak, Android veya iPhone cihazınızda Snapchat uygulamasını açın. Ardından, alt çubuğa gidin ve ekranınızın sağ köşesinde bulunan Sohbet balonu simgesine dokunun. 
 2. Şimdi Snapchat’te grup sohbeti yapmaya başlamak için Yeni Grup seçeneğini seçin.
 3. Artık Snapchat grubunuza eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçebilirsiniz. Grubunuza arkadaş eklemek için Kime alanına basın ve eklemek için arkadaşlarınızın adlarını yazmaya başlayın.
 4. Arkadaşlarınızı ekledikten sonra Grupla Sohbet Et düğmesine basın.
 5. Şimdi grup sohbetinize bir isim verme zamanı. Bunu yapmak için ekranınızın üst kısmında bulunan Yeni Grup düğmesine dokununBir ad belirledikten sonra Bitti’ye veya Enter‘a tıklayın.

Snapchat’te Grup Sohbetine Kişiler Nasıl Eklenir?

Grubunuza birini eklemeyi mi unuttunuz? Veya yeni bir arkadaş mı eklemek istiyorsunuz? Aşağıdaki kolay adımları izleyin:  

 1. Cihazınızda Snapchat uygulamasını açın. 
 2. Ekranınızın altında bulunan sohbet balonuna dokunun. 
 3. Yeni kişileri eklemek istediğiniz grubu açın. 
 4. Grup ayarlarını açmak için  grup profili simgesine dokunun.
 5. Ekranda görünecek kişi listesinden arkadaş seçmek için + Üye Ekle düğmesine dokunun. 
İlgilenebilirsin:   Snapchat Herkese Açık Profil Nasıl Oluşturulur

Ayrıca Davet Bağlantısı aracılığıyla Snapchat grubunuza yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Grup ayarlarını açın. 
 2. Üye Ekle düğmesinin hemen yanında bulunan Bağlantı Yoluyla Davet Et düğmesine dokunun. 
 3. Bir açılır menü görünecek; Davet Et düğmesine dokunun. 
 4. Böylece Snapchat’in davet bağlantısını Whatsapp, Telegram vb. gibi diğer mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Snapchat Grubundan Nasıl Ayrılım?

Bir Snapchat grubundan ayrılmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayrılmak istediğiniz Snapchat Grubunu açın. 
 2. Grup ayarlarına gidin. 
 3. Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç noktalı dikey çizgiye dokunun. 
 4. Ekranınızda bir açılır menü belirecektir. Menüden Gruptan Ayrıl seçeneğine dokunun. 

NOT: Bir Snapchat grubundan ayrıldığınızda, grupta gönderdiğiniz tüm Snap’ler ve mesajlar varsayılan olarak silinecektir.

Snapchat Grupları Kaybolur mu?

Evet, Snapchat grupları otomatik olarak kaybolacak veya süresi dolacak şekilde ayarlanmıştır. Siz veya arkadaşlarınız grup sohbetine yeni bir snap eklemezseniz, 24 saat sonra kaybolacaktır.

Şimdi Snapchat grup konuşmalarının neden son kullanma tarihi olduğunu merak edebilirsiniz. Bunun sebebi, konuşmanın fazla sıkıcı olmasını önlemek. Sonuçta Snapchat, gönderilerin, sohbetlerin ve güncellemelerin ilk ve gerçek zamanlı olarak gerçekleştiği bir platformdur. Bu nedenle, gerçek zamanlı konuşmayı desteklemek için Snapchat grupları 24 saat sonra kaybolabilir.

SnapChat sohbet süresini genişletme

Snapchat’te sohbetleri uzun süre kaydetmenizi sağlayan bazı özellikler mevcuttur. Aşağıdaki adımları izleyerek sohbet süresini artırabilirsiniz:

 1. Snapchat uygulamanızı açın ve alttaki sohbet simgesine basın. 
 2. Bir sohbete uzun basın. Bu, ekranınızın önünde bir açılır menü açacaktır. 
 3. Diğer’e dokunun. 
 4. Sohbetleri Sil’e dokunun.
 5. Şimdi bir menü görünecektir. Menüden İzlemeden 24 Saat Sonra öğesini seçin.
 6. Bu ayar mesajınızı sonsuza kadar kaydetmez, ancak zamanlayıcıyı “görüntülendikten sonra 24 saat” olarak ayarlamak, mesajlarınızı gördükten hemen sonra kaybolmasını engeller.

Grup konuşmalarınızdan bazılarını kalıcı olarak kaydetmek istiyorsanız, saklamak istediğiniz mesaja uzun basın ve ardından Sohbette Kaydet‘e dokunun. Sohbeti kaydettikten sonra, anlık mesajın arka planı gri olur. Renge bağlı olarak, artık hangi sohbetlerin kaybolacağını ve hangi konuşmaların kaydedildiğini kolayca anlayabilirsiniz. 

İlgilenebilirsin:   Snapchat'e Abone Ol Düğmesi Nasıl Eklenir

Bu gönderinin Snapchat’te grup sohbeti nasıl yapılır vb. sorularınızı yanıtladığını umuyoruz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.