1. Anasayfa
  2. PC / Mobil

En İyi 16 TeamViewer Alternatifi: Uzak Masaüstü Yazılımları


En popüler uzak masaüstü yazılımı olan TeamViewer için bir alternatif arıyorsanız, sizin için en iyi TeamViewer alternatifleri listesi hazırladık…

TeamViewer uzun süredir piyasada olan bir uzak masaüstü aracıdır. Ancak, büyüyen ve gelişen teknoloji ile birlikte TeamViewer alternatifleri ve TeamViewer benzeri ücretsiz programlar artmaya başladı. Herhangi bir sebeple farklı yazılımlara ihtiyaç duyuyor ya da yenilikleri denemek istiyorsanız, işte deneyebileceğiniz en iyi TeamViewer alternatifi:

1. AnyDesk | TeamViewer Benzeri Program

TeamViewer alternatifleri listemizin ilk sırasında, uzun süredir piyasada olan bir uzak masaüstü aracı olan AnyDesk bulunuyor. AnyDesk, hem Windows hem de macOS için kullanılabilen bir uzak masaüstü uygulamasıdır. AnyDesk ile izniniz olan tüm bilgisayarlara erişebilir ve yönetebilirsiniz. Aynı şekilde, izniniz doğrultusunda, bir başkası da sizin bilgisayarınıza ulaşıp yönetebilir.

Bu özellik oldukça sezgiseldir ve başkalarının bilgisayarınıza ne kadar erişim sağlayabileceğini özelleştirebilirsiniz. Dosyaları masaüstleri arasında taşımaya çalışıyorsanız, AnyDesk sizi orada da kapsıyor. Uzaktan yazdırma da tamamen mümkündür.

Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, AnyDesk size bu konuda da yardımcı olur. Yalnızca istediğiniz kişilerle bağlantı kurduğunuzdan emin olmak için cihazları beyaz listeye alabilir ve hatta uzak cihazınızın ekranını karartan gizlilik moduna girerek oturumunuzu gizli tutabilirsiniz.

2. LogMeIn | TeamViewer Alternatifi

Uzak masaüstü uygulaması olan bir diğer TeamViewer alternatifi de LogMeln uygulamasıdır. Oldukça ölçeklenebilir bir çözüm arıyorsanız LogMeIn mükemmel bir seçimdir. LogMeIn, PC’nize veya Mac’inize başka herhangi bir tarayıcıdan, masaüstünden ve hatta iOS ve Android cihazlardan uzaktan erişim sağlar. Bu size dosyalarınıza hemen her yerden erişme özgürlüğü verir.

LogMeIn ayrıca çoklu monitör kurulumlarını tamamen destekler. LogMeIn, yakındaki uzak bilgisayarlardan belgeleri hızlı ve kolay bir şekilde yazdırmanıza olanak tanıyan uzaktan yazdırma yeteneğine de sahiptir.

3. Dameware Remote Everywhere

Daha zengin özelliklere sahip bir uygulama arıyorsanız, Dameware Remote Everywhere iyi bir seçimdir. Hem Windows hem de Mac için desteğe sahiptir, ancak aynı zamanda Linux kurulumlarına uzaktan erişime de izin verir. Bunlara iOS ve Android cihazlar da dahil olmak üzere herhangi bir masaüstü veya mobil cihazdan erişebilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   Tarihteki En Tehlikeli Bilgisayar Virüsleri

Dameware Remote Everywhere’in şifrelemesi sayesinde kullanıcı verileri güvende tutulur. Dameware Remote Everywhere ayrıca canlı sohbet ve görüntülü konferans arama işlevi, yerleşik bir biletleme sistemi ve çoklu monitör desteği içerir.

4. Mikogo | TeamViewer Benzeri Uygulama

TeamViewer alternatifi bir diğer yazılım olan Mikogo, masaüstünüzü, belgelerinizi ve uygulama pencerelerinizi hem Windows hem de Mac’ten paylaşmanıza olanak tanır. Bilgisayara bu kurulumların yanı sıra iOS, Android ve hatta tarayıcınızdan da erişebilirsiniz.

Mikogo, bir toplantı formatı düşünülerek tasarlanmıştır ve bu nedenle, bu işlevi desteklemek için çok çeşitli özelliklere izin verir. Sesli konferans, yüksek kaliteli VoIP ile Mikigo’nun doğal bir parçasıdır ve sunucu değiştirme özelliği, toplantılarınızın devam etmesini sağlamak için herkesin kendi ekranına uzaktan erişimden vazgeçmesine olanak tanır.

5. Splashtop

Özel olarak tasarlanmış harika bir çözüm arıyorsanız, en iyi TeamViewer alternatifleri arasında bulunan Splashtop uygulamasını tercih edebilirsiniz. Splashtop, çok çeşitli farklı problemler için tasarlanmış bir program paketi olduğu için tek bir program değildir. Splashtop, uzaktan yeniden başlatma ve yeniden bağlanma dahil olmak üzere oturum kodu aracılığıyla bilgisayarlara uzaktan erişim sağlayan SOS adını verdikleri bir program sağlar.

Bir sınıfta çalışıyorsanız, Splashtop Classroom muhtemelen daha uygun olacaktır. Splashtop Classroom, öğrencilerin bir QR kodu kullanarak uzaktan bir oturuma katılmalarını sağlar, böylece cihazlarını yeniden biçimlendirmek zorunda kalmadan derslere kolayca katılabilirler.

6. WebEx Remote Support

WebEx , Microsoft Teams’e oldukça iyi bir alternatif olarak işlev görür , ancak WebEx Uzaktan Desteğinin de var olduğunu biliyor muydunuz? Adından da tahmin edebileceğiniz gibi, WebEx Remote Support, dijital desteğe odaklanan bir uzaktan erişim aracıdır.

WebEx Uzaktan Destek, dijital sorunları hızlı ve kolay bir şekilde çözmek için diğer bilgisayarlara uzaktan erişmenizi sağlar. Web sitenize, ürününüze ve hatta bir e-postaya bir düğme veya bağlantı ekleyerek oturumlarınızı kolayca başlatabilirsiniz. Masaüstü ve uygulama erişiminin yanı sıra dosya aktarımı, uzaktan yazdırma ve uzaktan yeniden başlatma ve yeniden bağlanma işlevleri mevcuttur.

İlgilenebilirsin:   En İyi 10 Ücretsiz Slayt Sunum Hazırlama Programı

7. Chrome Remote Desktop

Basit, kolay ve ücretsiz bir TeamViewer alternatifi arıyorsanız, Chrome Remote Desktop tam size göre. Uzakta olduklarında bilgisayarlarına erişmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Tarayıcınızın içinden çalışır, bu nedenle başlamak için herhangi bir şey indirmenize gerek yok.

Tek yapmanız gereken bağlantıyı açmak, istediğiniz kişiyle ve nasıl istiyorsanız öyle paylaşmak ve hazırsınız. Buna bilgisayarlar ve mobil cihazlar dahildir.

8. VNC Connect

En iyi TeamViewer alternatifleri listemizin bir diğer ismi olan VNC Connect, anlaşılması ve alışılması oldukça kolay bir arayüze sahiptir. Bir bilgisayarın uzaktan kontrolünün yanı sıra Windows, Mac ve Linux arasında çapraz platform desteği sağlar. Ayrıca iOS ve Android’den de erişebilirsiniz.

VNC Connect yaptığınız her şeyi şifreler, böylece hiçbir şeyin kaybolması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Dosya aktarımı, uzaktan yazdırma ve yerleşik sohbet işlevlerine erişimi vardır.

9. Zoom

Zoom’un en önemli özelliklerinden biri, ekran paylaşımı ve uzaktan erişim desteğidir. Windows masaüstü uygulamasını çalıştırıyorsanız, katılımcılar destek sağlamak veya rehberlik etmek için birbirlerinin ekranlarını kontrol edebilirler.

Zoom’da başka birinin ekranının kontrolünü ele geçirmek için Görünüm Seçenekleri > Uzaktan Kontrol İste > Talep Et’e gidin ve diğer kişinin kabul etmesini bekleyin.

10. AeroAdmin

AeroAdmin ekibi TeamViewer’dan ilham almıştır ve uygulamanın çalışma şekli oldukça benzerdir. Ancak, ücretsiz olarak kullanılabilen bu uygulama, TeamViewer’ın aksine herhangi bir kurulum gerektirmez. 2 MB EXE dosyasını çalıştırmanız ve ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Bu, USB flash sürücünüzde bir kopyasını tutabileceğiniz ve önünde oturduğunuz herhangi bir makineye anında uzaktan erişim sağlayabileceğiniz anlamına gelir. Bilgisayarınızın IP adresini kullanarak veya otomatik olarak oluşturulan şifreyi paylaşarak bağlantı kurabilirsiniz.

Uygulamayı, herhangi bir kullanıcı oturum açmadan önce çalışacak şekilde de yapılandırabilirsiniz. Bu nedenle, bu araç size makinenize katılımsız erişim sağlayabilir. AeroAdmin, Wine aracılığıyla macOS ve Linux üzerinde çalışır.

11. Lite Manager | Ücretsiz TeamViewer Alternatifi

Lite Manager, bazı pahalı ücretli araçlarla aynı özelliklerin çoğuna sahip olsa da yeterince ilgi görmemiş, diğerleri kadar tanınmamıştır. Uygulamanın ücretli sürümü de mevcuttur, ancak birçok kişi için free sürüm yeterli olacaktır. İşte, temel özelliklerinden bazıları:

  • RDP entegrasyonu
  • Ekran kaydedicisi
  • Ekran paylaşım yazılımının uzaktan kurulumu
  • ağ eşleme
  • IP filtreleme
  • Kayıt düzenleyici
  • Kademeli bağlantılar
  • 30 bağlı bilgisayar
İlgilenebilirsin:   Python Avantajları, Dezavantajları ve Merak Edilen Detaylar

12. Remote Utilities

Remote Utilities, Windows için başka bir uzak masaüstü paylaşım uygulamasıdır ve TeamViewer alternatifleri arasındadır.

Uygulamanın hem artıları hem de eksileri vardır. Örneğin, güvenlik duvarlarını ve NAT cihazlarını atlayabilir ve aynı anda birçok bilgisayara bağlantıyı destekler. Ancak olumsuz tarafı, yalnızca Windows makinelerini destekler. Hizmet için mobil uygulamalar mevcuttur, ancak bunlar yalnızca görüntüleyici olarak işlev görebilir ve yorumlar karışıktır.

13. ShowMyPC

ShowMyPC, ekran paylaşımına odaklanmıştır. Oldukça basit bir kullanıcı arayüzü ve Windows, Mac ve Linux uyumluluğu ile aradığınız tek şey ekranınızı paylaşmaksa sağlam bir seçimdir.

Ücretsiz bir sürümü ve ücretli bir sürümü var. Uygulamanın ücretsiz sürümü siteden indirilebilir. Kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturmanız gerekmez ve hatta makinenize yüklemeniz bile gerekmez; uygulama taşınabilirdir.

14. MingleView | Ücretsiz TeamViewer Benzeri Program

TeamViewer alternatifleri listemizdeki bir diğer uygulama olan MingleView, premium paket yükseltmesi olmayan Windows tabanlı ücretsiz bir ekran paylaşım yazılımı programıdır.

Uygulama, bazı rakiplerinin büyük geliştirme bütçesine sahip değil, ancak yine de sınırsız katılımcıya ve sınırsız toplantı barındırmaya izin veren ilk ücretsiz masaüstü paylaşım uygulamalarından biri olmayı başardı. Masaüstü uygulamasını indirmek istemiyorsanız, web uygulaması aracılığıyla başka bir kişinin ekranını görüntüleyebilirsiniz (ancak kontrol edemezsiniz).

15. ScreenLeap

ScreenLeap, ekran paylaşımı ve uzaktan ekran erişimi sağlayan tamamen web tabanlı ücretsiz bir araçtır. Uygulama özelliklerle dolu değil, ancak mevcut olanların kullanımı basit ve anlaşılırdır. Belki de en önemlisi, tüm ekranınızı veya yalnızca tek bir pencereyi paylaşmayı seçebilirsiniz.

16. SkyFex | Online TeamViewer Alternatifi

SkyFex, çevrimiçi bir uzaktan erişim hizmetidir ve TeamViewer alternatifidir. Bu, indirme gerektirmediği anlamına gelir; tamamen tarayıcı tabanlıdır. Ayrıca, SkyFex’in tüm platformlarda erişilebilir olduğu anlamına gelir ve bu, müşterilere ve hatta sadece arkadaşlara yardımcı olmak için kullanımı kolay bir araç arayanlar için iyi bir seçim olmasını sağlar. Uygulama, tüm iletişimleri 256 bit SSL şifrelemesi ve tescilli koruma yöntemleriyle güvence altına alır ve güvenlik duvarları, proxy’ler ve NAT aracılığıyla çalışır. Uygulamayı 30 dakika ücretsiz kullanabilirsiniz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.