1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok 0 İzlenme Sorunu Nasıl Çözülür?


TikTok O izlenme sorunu ile zaman zaman karşılaşıyor olabilir ve “TikTok videolarım neden izlenmiyor ve izlenme neden O (sıfır) görünüyor” diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu durum can sıkıcı olsa da endişelenmeyin, bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu yazıda TikTok O izlenme sorunun nedenlerini ve çözüm yollarını paylaştık…

TikTok 0 İzlenme Sorunu İçin Çözüm Yolları

TikTok 0 İzlenme sorunu ile karşılaştıysanız, bunun çeşitli nedenleri ve bu nedenlere bağlı olarak farklı çözüm yolları bulunur. Aşağıdaki çözüm yöntemlerine geçmeden önce TikTok topluluk kurallarını ihlal etmediğinizden ve bir Shadowban (Gölge Yasağı) ile karşı karşıya olmadığınızdan emin olun.

İşte TikTok 0 İzlenme Sorunu için çözüm yolları:

1. Yeni Kullanıcı İncelemesini Bekleyin

Yeni bir TikTok kullanıcısıysanız içeriğiniz inceleniyor olabilir. Paylaşımlarınızın TikTok topluluk standartlarını karşılayıp karşılamadığı bir süre incelenir (genellikle ilk 5 video). Bu tür inceleme işlemleri genellikle 6 ila 24 saat sürer. Bu nedenle bir süre incelemenin tamamlanmasını beklemelisiniz. İncelemenin ardından videolarınız görünür olacak ve izlemeleriniz artacaktır.

2. TikTok Sunucu Durumunu Kontrol Edin

Bazen TikTok sunucularında kesintiler yaşayabilir ve bu durum TikTok videolarınızın 0 izlenmede takılıp kalmasına neden olabilir. Sorunun bu olup olmadığını kontrol etmek için Downdetector gibi bir web sitesinden faydalanabilirsiniz.

3. Gizlilik Ayarlarını Kontrol Edin

TikTok video izlemeleri 0’da takılı kaldıysa bunun nedeni ayarların yanlış yapılandırılması olabilir. Video gizlilik ayarlarınızın doğru yapılandırılıp yapılandırılmadığını kontrol etmek için şu adımları izleyin.

  • TikTok profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine dokunun.
  • Ayarlar ve gizlilik bölümünde Gizlilik seçeneğine dokunun.
  • Hesabınızın Herkese Açık olarak ayarlandığından emin olun. Değilse Herkese Açık olarak değiştirin.
  • Ayrıca, bir video yayınlarken Bu videoyu kimler izleyebilir seçeneğinden Herkes’i seçmelisiniz ( veya takipçilerinizin görmesiniz seçebilirsiniz). “Sadece Ben” seçeneğini seçerseniz videolarınız başkaları tarafından görüntülenmez ve izleme sıfır olarak görünür.
İlgilenebilirsin:   TikTok Yardım Merkezi: TikTok ile Nasıl İletişime Geçilir?

4. TikTok Önbelleğini Temizleyin

Videolar bazen hatalar nedeniyle görüntülenemeyebilir. Bu sorunun çözümü için TikTok uygulama önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Önbellek temizliği çoğu durumda TikTok 0izlenme sorunu dahil diğer birçok sorunu çözebilir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

  • TikTok profilinizi açın ve üstteki hamburger simgesine dokunun.
  • Menüden Ayarlar ve gizlilik‘i seçin.
  • Önbellek ve Hücresel bölümünün altındaki Yer aç seçeneğine dokunun.
  • Son olarak önbellekten kurtulmak için Temizle‘ye dokunun.

5. TikTok Desteğine Başvurun

Yukarıdaki yöntemlerin hiçbirinden olumlu sonuç alamazsanız, yapabileceğiniz son şey TikTok destek birimine durumu bildirmek olacak. Bunu yapmak için uygulamadaki “Sorun Bildir” özelliğini kullanabilirsiniz. Sorununuzu detaylı olarak açıklamayı unutmayın. TikTok destek ekibi kısa sürede dönüş yapıp sorununuza çözüm sunacaktır. 


TikTok videolarınızda görüntüleme sorunu yaşıyorsanız, yukarıdaki sorun giderme adımlarını izleyerek TikTok 0 izlenme probleminden kurtulmanız mümkün!

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.