1. Anasayfa
 2. İnternet

Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz İndirme


Ücretli uygulamaları ücretsiz indirme ve paralı oyunları bedava indirme yolları var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Aslında hem Android hem de iOS için pek çok iyi uygulama ücretsizdir, ancak ödeme yapmanızı gerektiren birçok harika uygulama olduğu da bir gerçek.

Bu tür uygulamalar veya oyunlar için ödeme yapmak istemeyenler (veya yapamayanlar) için, ücretli uygulamaları ücretsiz olarak nasıl indirebileceklerine dair bazı kaynakları listeledik. Bu kaynakların çoğu Android kullanıcıları için olsa da, bazıları iOS, Windows ve macOS kullanıcıları için de geçerlidir.

Google Play, Android telefonlar ve tabletler için en popüler uygulama pazarıdır, ancak tek Android Uygulama Pazarı değildir. Birçok girişim ve bazı popüler web siteleri de Android için alternatif uygulama pazarları oluşturdu. Bu uygulama pazarlarından bazıları, popüler ücretli uygulamaları ücretsiz olarak sunuyor.

Google, varsayılan olarak Play Store dışından uygulamaların Android cihazlara yüklenmesini engeller. Cihazınızda üçüncü taraf uygulama yüklemelerine izin vermek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 • Menü >> Ayarlar >> Güvenlik seçeneğine gidin.
 • Ayarlar‘ı açın ve “Uygulamalar ve Bildirimler“e gidin.
 • Daha sonra, Özel Uygulama Erişimi -> Bilinmeyen Uygulamaları Yükle seçeneğine gidin ve ardından üçüncü taraf uygulama mağazası için geçişi etkinleştirin.

Artık üçüncü taraf App Markets ve diğer apk paketlerinden uygulamalar indirip yükleyebileceksiniz.

Android Ücretli Uygulamaları Ücretsiz İndirme ve Kullanma Yolları

Ücretli bir Android uygulamasının ücretsiz sürümünü indirebileceğiniz Google Play’e alternatif birkaç seçenek var:

1. Aptoide

Aptoide, doğrudan Google Play Store ile rekabet eden popüler bir üçüncü taraf uygulama pazarıdır. Bunu kullanarak, Android’deki yüzlerce ücretli uygulamaya tamamen ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Bu uygulama mağazası, Android uygulamalarını barındırmaz, bunun yerine diğer kullanıcıların uygulama yüklemesine izin verir. Uygulamalar, Aptoide Uploaders tarafından oluşturulan uygulama havuzlarından indirilebilir. Kullanıcılar ayrıca diğer Aptoide kullanıcıları tarafından oluşturulan uygulama havuzlarını (mağazalar olarak da bilinir) ekleyebilir. Burada, Google Play Store’dan kaldırılan bazı diğer uygulamaların yanı sıra bazı ücretli uygulamaları ücretsiz bulabilirsiniz.

Play Store’da ödeme gerektiren Nova Launcher Prime, Kinemaster Pro, Greenify Premium, Poweramp Tam Sürüm vb. gibi çeşitli uygulamalar Aptoide’den ücretsiz olarak indirilebilir. Aptoide’ı Android cihazlara yüklemek oldukça kolaydır.

 • Android cihazınızda web tarayıcısını açın ve m.aptoide.com adresine gidin.
 • Aptoide’ı APK dosyasından indirip yüklemek için Yükle düğmesine tıklayın.
 • İndirilen uygulamayı yüklemek için Paket Yöneticisi başlatılır. Uygulama (.apk) dosyalarıyla ilişkili alternatif uygulamalarınız varsa, bir uygulama seçmenizi isteyen bir menü açılır. Bu durumda Paket Yöneticisi’ni seçin.
 • Şimdi Aptoide App Store’u açın. Koleksiyonunuza bir mağaza (depo) eklemeniz istenebilir. Devam edin ve isterseniz bir mağaza ekleyin. (Ancak bu gerekli değil).
 • Sağ üst köşedeki Ara simgesine dokunun. Uygulamanın adını yazın ve Enter’a basın.
 • Arama sonuçlarında istediğiniz uygulamayı görmüyorsanız, Daha Fazla Ara düğmesine dokunun. Bir tarayıcı sayfasında daha fazla sonuç görüntülenecektir.
 • Belirli uygulamayı seçin. Uygulama kurulumunu onaylamanızı isteyen bir iletişim kutusu belirir. Tamam‘a tıklayın.
 • Ayrıca, aranan uygulamayı içeren belirli uygulama deposunu eklemeniz istenecektir. İsterseniz ekleyin (gerekli değil).
 • Paket Yöneticisi şimdi uygulamayı yükler. Son olarak, kurulumu tamamlamak için Tamam‘a tıklayın.

2. Antiroid

Antiroid, çok farklı bir yaklaşım benimseyen alternatif bir uygulama mağazasıdır. Bu uygulama mağazası, ücretli uygulamaları ücretsiz olarak sunmak yerine, ücretli uygulamalara ücretsiz olarak erişilebilen alternatifler sunar.

Alternatif bir uygulama seçtikten sonra, uygulamayı indirmek için otomatik olarak resmi Google Play Store’a yönlendirilirsiniz. Google’ın kendi Play Store’undan bir dizi ücretli uygulamaya ücretsiz alternatifler indirmek istiyorsanız Antiroid iyi bir seçenektir.

3. Blackmart

Blackmart Alpha, neredeyse tüm ücretli Android uygulamalarını ücretsiz olarak sunan başka bir uygulama pazarıdır ve güvenlidir. Bir hesap oluşturmanıza veya herhangi bir para ödemenize gerek yoktur. Basit bir arayüze sahiptir ve hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir.

Uygulamaları Google Play Store’da yaptığınız gibi kategorilere ayırma seçeneğiniz vardır. Ayrıca, yalnızca ücretli uygulamaları indirmekle ilgileniyorsanız, Ücretsiz ve Ücretli arasında sıralama yapmanızı sağlar. Daha da önemlisi, ülkenizde bulunmayan uygulamalara erişebilirsiniz.

 • Öncelikle BlackMart.apk dosyasını indirin.
 • Kurun ve cihazınızda açın.
 • Arama çubuğunda herhangi bir uygulamayı arayın.
 • Sonucunuz ana sayfasında görünüyorsa, üzerine tıklayın.
 • Şimdi indir düğmesine tıklayın, böylece otomatik olarak play store gibi indirmeye başlayacaktır.

4. Amazon App Store

Bu mağaza, yalnızca ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Android cihazlar için ücretsiz ve ücretli uygulamalar indirip yüklemenizi sağlar. Uygulamaları indirmek için yukarıda belirtilen ülkelerden birinde bir Amazon hesabınızın olması gerekir.

Amazon App Store, kullanıcılarına günlük olarak belirli bir ücretli uygulamayı (genellikle bir oyun) ücretsiz olarak veren özel bir özelliğe sahiptir. Mağazanın ABD lansmanındaki ilk “günün ücretsiz uygulaması”, Angry Birds Rio’nun Reklamsız sürümüydü. Avrupa lansman gününde, Angry Birds (orijinal oyun – reklamsız) idi. Mağaza ayrıca, kullanıcıların binlerce Android uygulamasını sanal Amazon bulut tarayıcılarında denemelerine olanak tanıyan bir Test Sürücüsü özelliği de içeriyor.

5. XDA Labs

XDA Labs, ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebileceğiniz gelecek vaat eden başka bir platformdur. Zengin bir Android uygulamaları kitaplığına sahip olmasa da, Play Store’da ücretli olan birçok uygulamayı ücretsiz olarak sunabilir.

6. Freapp

Sınırlı bir süre için ücretsiz olarak sunulan premium uygulamalar sunan bir diğer platform olan Freapp, size uzun bir ücretsiz ve indirimli uygulama listesi gösterir. Freapp, yalnızca geçici olarak ücretsiz olan ücretli uygulamalar için değil, aynı zamanda kategorilere göre bölümlere ayrılmış en çok indirilen oyunlar ve uygulamalar için bir uygulama öneri platformudur. Android’in yanı sıra, Freapp on’u bir web uygulaması olarak da kullanabilirsiniz.

7. Giveaway Of The Day

Giveaway Of The Day, ücretli uygulamaları tek bir kuruş harcamadan indirmenize izin veren başka bir platformdur. Listedeki diğerleri gibi, size sadece Android için değil, aynı zamanda Windows ve iOS cihazları için de çeşitli günlük fırsatlar gösterir. Bu platform, geliştiriciler tarafından indirimli uygulamaların bir listesini göstermenin yanı sıra, sınırlı sayıda etkinleştirme lisansı ile birlikte, sonunda özel çekilişlere de ev sahipliği yapıyor.

Bu eşantiyonların bir parçası olarak harika bir teklif almak için kaydolmanız ve sosyal medyada belirli bir bağlantıyı paylaşmanız gerekir. Bağlantıyı kaç kez paylaştığınıza bağlı olarak puanlar alırsınız ve en yüksek puana sahip en iyi kullanıcılar ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebilir.

8. AppSales

AppSales, ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulama pazarı değildir. Bunun yerine, şu anda ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamalar hakkında sizi bilgilendirir. Bunu, yakın zamanda ücretsiz olan ve Play Store’da %100 indirimli olarak sunulan uygulamaları görmek ve indirmek için kullanabilirsiniz.

Fiyatları zaman içinde karşılaştırmak için uygulamaların fiyat geçmişini de görebilirsiniz. AppSales, ücretsiz olan ücretli uygulamaları size bildirmenin yanı sıra, yüksek indirimlerle sunulan uygulamaları da gösterir. Belirli uygulamalarda indirim arayanlar, fiyatlarına göz atmak için bunları izleme listesine ekleyebilir. Genel olarak, Google Play Store’daki en son uygulama indirimlerinden haberdar olmak için harika bir uygulamadır.

9. Paid Apps Gone Free (PAGF)

Paid Apps Gone Free (PAGF), Google Play Store’da sınırlı bir süre için ücretsiz olarak kullanılabilen ücretli uygulamaları, oyunları, duvar kağıtlarını, simge paketlerini, temaları ve daha fazlasını bulmanıza ve indirmenize yardımcı olan başka bir uygulamadır.

Ancak, biraz farklı bir şekilde çalışır. PAGF, ana sayfasında uygulamaları listelemek yerine, sınırlı bir süre için ücretsiz olan ücretli Android uygulamalarının bir listesini yayınlar. Uygulamalar UbuntuVibes blogunda (uygulamanın yönlendirildiği yer) listelenir ve günlük olarak güncellenir.

Uygulamaları derecelendirmelerine, indirmelerine ve fiyatlarına göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca, Öne Çıkanlar, Uygulamalar, Oyunlar ve Aile Uygulamaları / Oyunları dahil olmak üzere kategori bazında uygulamaları gösterme seçeneği de vardır. Cansız ve çekici olmayan bir arayüze sahip olmasına rağmen, PAGF, resmi olarak ücretsiz olarak sunulan ücretli uygulamaları indirmek için uygun bir yol sunar.

10. Shareware

Shareware bir uygulama değildir, size Windows ve Android uygulamalarında indirim sağlayan çevrimiçi bir portaldır. Ücretsiz olarak sunulan ücretli uygulamalar var. İndirimi size bildirmek için herhangi bir seçenek yoktur. Tamamen güvenli ve meşrudur. Eşantiyonlar ve indirimler hakkında doğrudan yazılım geliştiricilerle görüşebilirsiniz. Mac, iOS, Android ve Windows kullanıcıları için günlük ücretli uygulama eşantiyonları sunar.

Bu mağazaların bazıları için ücretli uygulamaları nasıl ücretsiz olarak kullanıma sunduğuna ilişkin yasal sorunlar olabilir. Ayrıca, bu uygulamalardan bazıları doğrulanmamış sunucularda depolanır, bu nedenle güvenlik sorunu yaratabilir. endişesi vardır. Alternatif uygulama pazarlarından uygulama indirmeden önce lütfen resmi hüküm ve koşulları bildiğinizden ve ilgili risklerin farkında olduğunuzdan emin olun.

SSS

Ücretli Uygulamaları Ücretsiz Olarak İndirmek Yasadışı mı?

Ücretli uygulamayı resmi yollarla indiriyorsanız, bu yasa dışı değildir. Ancak, ücretli APK’yı kırık bir sürüm indirerek alırsanız, bu kesinlikle yasa dışıdır.

Crackli veya Modlu Uygulamalar ve Oyunlar Kullanmalı mıyım?

Çoğu crackli uygulama ve oyun değiştirilir ve kötü amaçlı yazılım veya reklam yazılımı içerebilir. Hatta bilginiz olmadan keylogger yerleştirebilir veya özel verilerinizi bilinmeyen sunuculara gönderebilirler. Bu nedenle, üçüncü taraf kaynaklardan crackli veya modlu uygulama ve oyunlar indirmekten kaçınmalısınız. Bir uygulamayı veya oyunu gerçekten seviyorsanız, kullanmak için geliştiriciye ödeme yapmayı etik olarak düşünmelisiniz.

Neden Bazı Ücretli Uygulamalar Çalışmıyor?

Web’den ücretli uygulamaların APK’larını bulmak ve indirmek oldukça kolaydır. Ancak, günümüzde uygulamalar ve oyunlar genellikle lisans doğrulaması kullanır ve uygulamayı resmi olmayan bir şekilde indirdiyseniz büyük olasılıkla çalışmayacaktır. Ayrıca birçok uygulama, ayrı uygulamalar yerine uygulama içi satın alma olarak premium özellikler sunar.

Bu Uygulamaları Android’e Nasıl Yükleyebilirim?

Android, varsayılan olarak, kullanıcıların bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemesini engeller. Bu nedenle, telefonunuza üçüncü taraf mağazalar veya bu mağazalardan uygulamalar yüklemek istiyorsanız, bilinmeyen kaynaklardan uygulamaların yüklenmesine izin vermeniz gerekecektir. Bunu yapmak için Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Özel Uygulama Erişimi‘ne gidin. Burada, Bilinmeyen Uygulamayı Yükle‘ye tıklayın ve üçüncü taraf uygulama mağazasına erişimi etkinleştirin. Ayrıca APK’yı yüklemeye çalışırken ekrandaki istemler aracılığıyla erişimi doğrudan etkinleştirebilirsiniz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.