1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

Youtube Abone Sayısı Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?


YouTube, her videonuzun altında ve kanal sayfanızda kanalınıza abone olan kullanıcı sayısını gösterir. Bu ayar varsayılan olarak etkindir ancak istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Peki Youtube abone sayısı nasıl gizlenir, abone sayısı gizleme işlemine neden ihtiyaç duyulur? İşte detaylar…

YouTube abone sayısı gizleme özelliği, kanal sahiplerine abone sayılarını kamuya açıklamadan içerik üretebilme imkanı tanır. Bu, özellikle yeni başlayan içerik üreticileri için faydalı olabilir. Çünkü abone sayısını gizlemek, olası rekabeti azaltarak içerik üreticisine daha rahat bir ortam sunabilir. Bununla birlikte YouTube abone sayısını gizleme işleminin genel avantajları şunlardır:

 • Abone sayısını gizlemek, içerik üreticilerinin rekabet endişelerini azaltır; diğer kanallarla karşılaştırılmadan işlerine odaklanarak daha kaliteli içerik üretebilirler.
 • Dışarıdan gelen olumsuz yorumlar, abone sayısının düşük olması durumunda içerik üreticilerini demoralize edebilir. Abone sayısını gizlemek, içerik üreticilerine daha fazla motivasyon sağlayabilir.
 • Düşük abone sayısıyla yeni bir kanala sahipseniz, abone sayısını gizleyerek olumsuz eleştirilerden kaçınabilirsiniz. İzleyiciler, içeriğinizi abone sayınızdan bağımsız olarak değerlendirebilir.
 • Youtube abone sayısını gizlemek, izleyicilere kanalınızın popülerliği hakkında bir algı oluşturma şansı verir. Bu şekilde önyargısız izlenme ve değerlendirilme kolaylığı sağlar.

Youtube Abone Sayısı Nasıl Gizlenir?

Youtube abone sayısı gizleme” işlemi oldukça basittir. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. YouTube kanalınıza giriş yapın.
 2. Sağ üstten profil resminize tıklayın.
 3. YouTube Studio‘ya gidin.
 4. Sol menüden Ayarlar‘a tıklayın.
 5. Açılır pencereden Kanal‘a tıklayın.
 6. Gelişmiş ayarlar sekmesine geçin.
 7. Abone sayısı seçeneğine ilerleyin.
 8. Kanalıma abone olan kişi sayısını göster” kutusunun işaretini kaldırın.
 9. Değişiklikleri kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın.
Youtube Abone Sayısını Gizleme

İşlemi tamamladığınızda hem masaüstü hem de mobil cihazlarda Youtube abone sayınız gizlenmiş olur.

📌 Youtube kanalınızda abone sayısını göstermek için aynı adımları izleyin; Kanalıma abone olan kişi sayısını göster‘i seçin ve kaydedin.

Youtube kanalınızın abone sayısını gizlemek ya da göstermek tamamen tercih meselesidir. Abone sayınız henüz çok azsa ve bunun yeni aboneler kazanmanıza engel olduğunu veya markanız için iyi görünmeyeceğini düşünüyorsanız gizleyebilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun bir strateji belirleyerek YouTube kanalınızı daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   YouTube Video Bölümlere Ayırma ve Zaman Damgası Ekleme

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.