1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Görüldü Bilgisi Olmadan Telegram Mesajlarını Okuma


Telegram, WhatsApp’tan sonra dünyanın en büyük ikinci anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bugün Telegram’da milyonlarca kullanıcı ve yüzlerce kanal ve grup var. Bu yazıda, iPhone ve Android cihazlarda telegram mesajlarını “okundu” bilgisi olmadan nasıl okuyabileceğinizi göstereceğiz.

Telegram mesajları göründü bilgisi olmadan nasıl okunur?

Bir kullanıcıya Telegram’da bir mesaj gönderdiğinizde, diğer kişi onu okuyana kadar tek tik işaretli kalır. Kullanıcı mesajınızı okur okumaz, çift tik olur, böylece kişinin mesajınızı okuduğunu bilirsiniz.

Ancak çoğu zaman karşınızdaki kişinin mesajı okuduğunuzu bilmesini istemezsiniz. Elbette, görüldü ya da okundu bilgisi olmadan da bu mesajları okumanız mümkün. Peki Telegram’da görüldü bilgisi nasıl kapatılır? İşte iPhone ve Android için Telegram görüldü bilgisi kapatma yolu…

İPhone’da görünmeden Telegram mesajlarını okuyun

Bir iPhone kullanıyorsanız, Telegram hesabınızı açın ve Telegram ana ekranında mesajını gizlice okumak istediğiniz kullanıcıyı bulun.

Bu kullanıcı isminin üzerine uzun basın, ardından bir açılır pencere açılacak. Buradan mesajın tamamını okuyabilirsiniz. Üstelik göründü/okundu durumu hala tek tik olacak.

Bu açılır pencereyi kapatmak için açılır pencerenin dışında herhangi bir yere dokunun, pencere kapanacaktır.

Android Cihazlarda Telegram mesajlarını görünmeden okuyun

Bu işi bir Android cihazda nasıl yaparsınız?

Öncelikle Android telefonunuzda Telegram’ı açın. Daha sonra mesajını okumak istediğiniz kullanıcıya bulun. iPhone’da olduğu gibi, Android’de, o kullanıcı için herhangi bir yere uzun basmak bir açılır pencere açmaz, ancak adının önüne uzun basarsanız, o mesaj grubu veya kullanıcı seçilir.

Profil simgesine uzun basmanız veya o grubun veya kullanıcının resmini görüntülemeniz gerekir. Buradan, kullanıcının son birkaç mesajını göreceğiniz bir açılır pencere açılacaktır. Ancak çok fazla mesaj gönderdiyse, iPhone’daki gibi kaydırma yapamazsınız. Bu açılır pencerede görünen mesajları sadece okuyabilirsiniz. Ayrıca parmağınızı kaldırır kaldırmaz açılır pencere kaybolacaktır. Yani iPhone kadar kullanışlı olmasa da, Android cihazınızdan da Telegram mesajlarını okurken göründü bilgisini gizleyebilirsiniz…

İlgilenebilirsin:   Telegram Şifreli Gizli Sohbet Nasıl Başlatılır?

Telegram mesajlarını görülmeden okumanın bir diğer yolu da, bildirimleri açmak ve gelen mesajlara kilit ekranından göz atmaktır.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.