1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Twitter Gece Modu-Karanlık Mod Etkinleştirme (Android-iOS-PC)


Twitter gece modu, kullanıcıların göz yorgunluğunu azaltmak ve düşük ışık koşullarında daha konforlu bir deneyim yaşamalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir özelliktir. Peki Android, iOS ve PC için Twitter gece modu veya diğer bir deyişle karanlık mod nasıl etkinleştirilir?

Akıllı telefon ekranları varsayılan olarak genellikle beyaz bir ekrana sahiptir. Beyaz ekranın güç tüketimi daha fazladır ve ekran daha fazla pil gerektirir. Bunun dışında beyaz ekrandan yayılan mavi ışınlar göze zararlıdır ve gözlerde sulanma, yanma gibi sorunlar yaşatabilir. Böyle bir durumda Twitter’da gece modunu kullanmak mantıklı olacaktır. Karanlık modu kullanırken ekranın çoğu siyaha döner ve metin beyaza döner.

Twitter gece modu nasıl etkinleştirilir?

Twitter gece modunu etkinleştirmek oldukça basittir. İşte farklı cihazlarda Twitter karanlık moda geçme adımları:

Android ve iPhone

 • Telefonda Twitter karanlık modu etkinleştirmek için öncelikle Twitter uygulamasını açın veya Twitter hesabınıza gidin
 • Twitter ana sayfanızda sol üst köşede bulunan profil resminize tıklayarak açılan menüden “Ayarlar ve destek” seçeneğine gidin.
 • Şimdi ‘Görünüm‘ seçeneğine tıklayın.
 • Görünümü özelleştir bölümünde farklı ekran seçenekleri göreceksiniz. Buradan “Loş” veya “Işıklar kapalı” seçeneğine ve ardından Bitti’ye tıklayın.
 • Bu şekilde ekranınız gece moduna geçiş yapmış olacaktır. Aynı yolu kullanarak karanlık modu kaldırabilirsiniz.

PC için Twitter karanlık mod etkileştirme

 • PC’de Twitter gece modunu etkinleştirmek için tarayıcınızda Twitter sitesini açın.
 • Sağ taraftaki panelde ‘Daha Fazla’ seçeneğine tıklayın. Daha fazla seçenek içeren bir açılır pencere açacaktır.
 • ‘Ayarlar ve gizlilik’ seçeneğine tıklayın.
 • Ardından ‘Erişilebilirlik, görüntüleme ve diller’ seçeneğine tıklayın.
 • Ardından ‘Görünüm’ seçeneğini seçin.
 • Buradan “loş” veya “ışıklar kapalı” gibi seçeneklerden göz rahatlığınıza uygun modu etkinleştirip Twitter’ı gece modunda kullanabilirsiniz.
İlgilenebilirsin:   X / Twitter Video İndirme: 18 Online Video İndirme Sitesi

Sosyal medya platformlarının kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik yapılan bu tür özellikler, kullanıcıların platformda daha fazla zaman geçirmelerine katkıda bulunur. Twitter gece modu, özellikle akşam saatlerinde veya gece geç saatlerde daha fazla kullanıcı etkileşimi sağlayarak sosyal medya deneyimini zenginleştirir.

Twitter gece modu, göz yorgunluğunu azaltmak, düşük ışık koşullarında rahatlık sağlamak ve estetik bir görünüm elde etmek için mükemmel bir özelliktir. Kullanıcılar, bu özelliği etkinleştirerek Twitter deneyimlerini özelleştirebilirler.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.