1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

Amazon Prime Üyelik İptali Nasıl Yapılır?


Amazon Prime üyelik iptal etme işlemi hızlı ve kolay bir şekilde halledilebilir. Herhangi bir nedenle Amazon Prime aboneliğinizi sonlandırmanız gerekiyorsa bu rehberden faydalanabilirsiniz.

Amazon Prime üyesi olmanın birçok avantajı vardır; ücretsiz kargo, sınırsız fotoğraf depolama, sınırsız video ve müzik akışına sahip olma gibi… Peki Amazon Prime üyelik iptal etme nedenleriniz varsa bu işlemi nasıl yapacaksınız? İşte bu nokta da adım adım Amazon Prime üyelik sonlandırma kılavuzumuz size yol gösterecektir.

Amazon Prime Üyelik İptal Etme

 1. Öncelikle buradaki linke tıklayıp Amazon hesabınızda oturum açın.
 2. Ana sayfanın sağ üst köşesindeki açılır bölümde Hesaplar ve Listeler‘e gidin. 
 3. Prime Üyelik sekmesine tıklayın. Sahip olduğunuz üyelik türünü, yıllık maliyeti, yenileme tarihini ve aboneliğinizi yönetme seçeneğini göreceksiniz. Üyeliği Yönet‘e ve ardından Ayarları güncelle‘ye tıklayın ve ardından açılır menünün altındaki Üyeliği Sonlandır‘a tıklayın.
 4. Amazon, ayrılırsanız kaçıracağınız avantajlar hakkında sizi bilgilendirerek kalmanız için sizi ikna etmeye çalışacaktır. Avantajlarımı Koru, Üyeliği ve ayrıcalıkları sonlandır veya Daha Sonra Hatırlat gibi seçenekleriniz olacak. Siz Amazon üyelik iptali istediğiniz “Üyeliği ve ayrıcalıkları sonlandır” seçeneğine tıklamalısınız.
 5. Bundan emin olup olmadığınızı soran bir bildirim göreceksiniz. Eminseniz “İptal İşlemine Devam Et” düğmesine tıklayın. Böylece Amazon Prime abonelik iptal işlemi tamamlanmış olacak.

Mobil uygulamadan Amazon Prime üyelik iptali

 • Telefonunuzdan Amazon mobil uygulamasına gidip hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
 •  Profil sayfanızı açıp Hesabım düğmesine ve ardından Prime Üyeliğinizi Yönetin seçeneğine dokunun.
 • Üyeliği Yönet seçeneğine dokunun ve Üyelik sekmesindeki Ayarları Güncelle seçeneğine dokunun.
 • Buradan Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır butonuna dokunup işlemi onaylayın.
 • Böylece Amazon Prime aboneliğiniz sonlandırılmış olacak.

>> Amazon Prime üyeliği iptal edilince para iadesi oluyor mu? Amazon Prime iptali sonrası ücret iadesi almak istiyorsanız, programın herhangi bir avantajından faydalanmamış ve 14 günlük cayma hakkı süresiniz aşmamış olmanız gerekiyor. Bu şartları karşılıyorsanız, yukarıdaki yöntemlerle Amazon Prime aboneliğinizi iptal ettikten sonra iyelik ücretini kesintisiz olarak geri alabilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   Amazon Luna Nedir ve Nasıl Kullanılır?

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.