1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

Tumblr Temaları: 11 En İyi Ücretsiz Tumblr Teması


Tumblr blogunuzu modern, minimal ve kullanıcı dostu hale getirmek için en iyi ücretsiz Tumblr temaları arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

Tumblr, bildiğiniz gibi, kullanıcıların kısa form ve medya türü içeriği paylaşmasını kolaylaştıran, dünyanın popüler mikroblog hizmetlerinden ve sosyal medya ağlarından biridir. Bu platformu, görüntü, metin, bağlantı ve videolarınızı kolayca paylaşmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sağlamak için Tumblr blogunuzu özelleştirerek kişisel bir dokunuş katabilirsiniz. Özelleştirmenin en pratik yollarından biri ise, blog içeriğinize uygun bir Tumblr teması seçmektir.

Tumblr Nedir? Tumblr, kısa blog yazılarınızı yayınlamak için kullanabileceğiniz bir mikroblog platformudur. Aynı zamanda bir sosyal ağ sitesi olarak kabul edilir. Tumblr, fotoğraf blogcuları ve yaratıcı tasarımcılar arasında oldukça popülerdir.

Tumblr Ücretsiz mi? Evet, Tumblr’ın kullanımı tamamen ücretsizdir. Kendi profilinizi oluşturabilir ve içeriğinizi ekleyebilirsiniz. Nişinizle alakalı diğer bloglarla etkileşim sağlayabilirsiniz. Tumblr ile başka bloglarınıza trafik de çekebilirsiniz. Diğer tüm sosyal ağlar gibi, Tumblr’da da aktif olmanız ve iyi oranda trafik elde etmek için düzenli olarak içerik paylaşmanız gerekir.

Aşağıdaki en iyi ücretsiz Tumblr temaları tasarım, duyarlı arayüz ve çok daha fazlasını sağlayabilecek birçok özelliğe sahiptir. Siz de bir Tumblr bloğu açmak istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz bu temaları inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz En İyi Tumblr Temaları

Tumblr, içeriğinizi paylaşmak için kullanabileceğiniz bir mikroblog platformudur. Bu makalede Tumblr blogunuzda kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz Tumblr temalarından bazılarını listeledik.

İşte, Tumblr bloğunuz için kullanabileceğiniz En İyi Ücretsiz Tumblr Temaları listesi.

1. Sugar – Ücresiz Tumblr Teması

Sugar Tumblr teması, içeriğinizi sergilemek için Değişken Izgara Düzeni’nden yararlanır. 6 Tumblr gönderi türünü destekler, size güzel renk şemaları sunar ve ardından özel yazı tipleri, slayt gösterileri, profil kartları, 120’den fazla tema seçeneği, sayfalandırma biçimi, tarih formatları ve çok daha fazlası için seçenekler sunar. Google Analytics, Disqus yorumları, Etiket bağlantıları, sosyal bağlantılar, sosyal paylaşım gibi özelliklere bile erişebilirsiniz.

2. Pop Gallery Lite

Çalışmanızı ve portföyünüzü şık bir şekilde sergilemek istiyorsanız, işte harika görünümlü ücretsiz bir Tumblr teması: Pop Gallery Lite.

Ücretsiz bir tema olmasına rağmen, mobil duyarlı, renk düzenini değiştirme seçeneği, sonsuz Kaydırma, sosyal bağlantılar vb. gibi ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok özelleştirme seçeneğine sahiptir.

3. Yuki Ücretsiz Tumblr Teması

Yuki, fotoğrafçılar ve genel olarak fotoğrafçılığı sevenler için tasarlanmış ızgara tabanlı bir ücretsiz Tumblr temasıdır. Temayı, fotoğrafların küçük resimleriyle dolu bir ana sayfa oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Yuki, Tumblr’ı daha çok resim ve fotoğrafçılık içeriğini paylaşmak amacıyla kullanan kişiler için ideal bir temadır.

4. Ashley Minimalist Tumblr Teması

Ashely, minimal bir tasarıma sahip duyarlı bir Tumblr temasıdır. Temada sunulan özelliklerin tümü içerik odaklıdır ve ayrıca temanın nasıl göründüğü konusunda size yardımcı olacak birçok özelleştirme özelliğine erişebilirsiniz.

Tema altı Tumblr gönderi türünün hepsini destekler, bu nedenle bu konuda kısıtlanmazsınız. Genel olarak,  özelleştirilebilir minimalist bir tasarım arıyorsanız, Ashley Tumblr blogunuz için güzel bir çok amaçlı temadır.

5. Cosmic Tumblr Teması

Cosmic, size tüm gönderi biçimleri seçeneği, Instagram besleme seçeneği , klasik tek düzen seçeneği, özel görüntüler, Sonsuz kaydırma ve çok daha fazlasını sunan tamamen duyarlı, harika görünümlü, Bootstrap tabanlı bir Tumblr temasıdır.

6. Laser-Ücretsiz Tumblr Teması

Bir fotoğraf blogcusu iseniz, bu temayı seveceksiniz. Bu tema, fotoğrafçıların çalışmalarını en zarif ve şık bir şekilde sergilemeleri için özel olarak oluşturulmuştur. Fotoğrafçıların çalışmalarını vurgulayacak bazı harika özellikler sunuyor. Ziyaretçilerin çalışmanızı kontrol etmesini kolaylaştırmak için yatay kaydırma seçeneğine de sahiptir.

Tema size Google ve Typekit yazı tipi desteği, tüm fotoğraf setleri için güzel kaydırıcı seçeneği, farklı yazı biçimi desteği ve daha fazlasını sunar.

7. Astoria

Astoria, premium Tumblr temaları kadar iyi olan en kaliteli ücretsiz Tumblr temaları arasındadır. Etkileyici bir tasarım ve sunuma sahiptir. Sitenizin tüm cihazlarda iyi görünmesine yardımcı olan, tamamen duyarlı ve mobil uyumlu bir temadır. Bu temada ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz birden fazla sütun seçeneği mevcuttur.

8. Hipster

Hipster, Tumblr blog yazarlarının profesyonel ve gösterişli bir şeyler aramasına yardımcı olacak ücretsiz bir premium temadır. Bir dizi birinci sınıf özellik sunar. Göze çarpan özelliklerinden bazıları, yapışkan içerik, sayfa içeriği için klavye gezintisi, Instagram entegrasyonu ve en son resimlerinizi gösterme yeteneği, önemli ayrıntıları göstermek için bir kenar çubuğu ve çok daha fazlasını içerir.

9. Minimalism

Minimalism, adından da anlaşılacağı gibi, bu Tumblr blogunuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz temiz ve minimal bir Tumblr temasıdır. Blogunuzun genel tasarımında ince ayar yapabilmenize olanak sunan tonlarca özelleştirme seçeneğine sahip tamamen duyarlı bir temadır.

Tema, blogunuzun temiz ve kullanıcı dostu görünmesi için tamamen özelleştirilebilir başlık bölümü, arka plan seçeneği ve içerik ızgarası seçeneği ile birlikte gelir. Minimalizm teması size kullanıma hazır sosyal paylaşım simgeleri sunar; sonsuz kaydırma seçeneğine, yapışkan gezinmeye ve daha fazlasına sahip olursunuz.

10. Number Three

Esnek sütun seçenekleriyle güzel, üstün kaliteli bir Tumblr teması. Siteniz için en fazla dört sütun seçebilirsiniz. Tema, herhangi bir widget’ı göstermek isterseniz size kenar çubuğu seçenekleri de sunar. Aralarından seçim yapabileceğiniz sekiz özel renk seçeneğiniz var.

Gönderilerinizi SEO dostu hale getirmek için gönderi kalıcı bağlantı seçeneklerine mevcut. Sonsuz kaydırma seçeneği, süper hızlı yükleme süresi ve daha fazlasını sunar.

11. Candice Ücretsiz Tumblr Teması

Candice, tam genişlikte ve kutulu düzen seçeneğiyle birlikte gelen bir başka güzel ücretsiz Tumblr teması. Harika görünen bir düzen gösterebileceğiniz bir resim ve metin içeriği için oldukça kullanışlı bir temadır.

Yerleşik yazı tiplerinin yanı sıra Google Yazı Tipleri (600’den fazla seçenek) ile size zengin bir tipografi seçeneği sunduğu için, kullanıcılarınız Candice temasıyla sitenizde harika bir deneyim yaşar.

Genel deneyimi iyileştirmek için Facebook, Disqus vb. gibi farklı yorum sistemlerini dahil edebilirsiniz . Sosyal medya, trafik çekmenize yardımcı olmak için temaya kolayca entegre edilmiştir.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.