1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Facebook Meta Business Hesabı Nasıl Silinir?


Artık bir Meta Business Suite hesabı kullanmak istemiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu yazıda Facebook Meta Business hesabı nasıl silinir (Facebook işletme hesabı silme) işlemini adım adım açıkladık.

(Not: Meta Business Suite, eskiden Facebook Business Suite olarak adlandırılıyordu. Bir Meta Business Suite işletme hesabını silme işlemi, eski bir Facebook Business Manager hesabını silmekle hemen hemen aynıdır.)

Meta Business Hesabı Nasıl Silinir? Facebook İşletme Hesabı Silme

Facebook Meta Business hesabını silmek için şu adımları izleyin:

 • Öncelikle business.facebook.com adresine gidin.
 • Sol kenar çubuğundaki ‘Ayarlar‘ı tıklayın.
 • Ardından, “İşletme Ayarları” seçeneğine tıklayın.
Facebook Meta Business Hesabı Silme
 • Soldaki menüyü aşağı kaydırın ve ‘İşletme Bilgileri‘ni bulup tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki ‘İşletmeyi Kalıcı Olarak Sil‘e tıklayın.
Meta Business hesabı silme
 • Meta Business hesabınızı silmek istediğinizi onayladıktan sonra, hesabınız 24 saat içinde kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Business İşletme Hesabı Silinince Ne Olur?

Meta Business İşletme Hesabı’nın hemen silinmeyeceğini, silme işlemini iptal etmek için 24 saatiniz olacağını unutmayın. 24 saat sonra kalıcı olarak silinir. Bundan sonra Meta Business Suite hesabını kurtaramazsınız.

Bir Meta Business Suite profilini sildiğinizde aşağıdakiler gibi Meta Business ile yakından ilgili olan her şey de silinecektir:

 • Olay kaynağı grupları
 • Varlık kitaplığı
 • Projeler

Oldukça açık olmalıdır, ancak bir Facebook Business Manager’ı sildiğinizde, Meta Business Suite aracılığıyla size verilen diğer tüm Meta varlıklara (Meta reklam hesapları, Facebook sayfaları, Meta Pikseller) tüm erişim tamamen kaybolacaktır.

Meta Business Hesabı Silinemiyor Sorunu

Meta İşletme Hesabını silemiyorsanız, bunun en sık karşılaşılan nedenlerden bazıları şunlardır:

 1. Öncelikle, Meta Business Suite’i silebilmek için bir Meta Business Suite yöneticisi olmanız gerekir. Meta Business Suite yöneticisi olmanıza rağmen Meta Business Suite’i silemiyorsanız, sorun büyük olasılıkla Meta Business Suite’e eklenen bir veya daha fazla varlıkla ilgilidir. Meta Business hesabını silebilmeniz için bu varlıkların hesabınızdan silinmesi veya kaldırılması gerekir.
 2. Ödenmemiş bir reklam hesabı bakiyeniz varsa, Facebook Business Manager’ı silmenize izin vermez. Bu nedenle, Business Manager’a bağlı Facebook reklam hesaplarınızdan herhangi birinde ödenmemiş bakiyeyi ödediğinizden emin olun. Bir Facebook Business Manager’ı silerseniz, tüm Facebook reklam hesaplarını da kaybedeceğinizi unutmayın.
 3. Business Manager hesabınızda bir Facebook Sayfası için özelleştirilmiş müşteri adayı erişimini etkinleştirdiyseniz, Facebook Business Manager hesabını silemezsiniz. Business Manager yöneticisi, Facebook Business ayarlarının Entegrasyonlar bölümünde varsayılan potansiyel müşteri erişimini geri yükleyebilir.
İlgilenebilirsin:   Etkili Facebook Reklam Taktikleri-Stratejileri

Çoğu durumda, hesabı kaldırmanıza engel olan sorunları çözdükten sonra Facebook Business Manager işletme hesabını kalıcı olarak silebilirsiniz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.