1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

Facebook Sayfa Yöneticisi Ekleme/Kaldırma


Facebook sayfaya nasıl yönetici ekleneceğini ve daha sonra gerekli olması halinde bu yöneticinin nasıl kaldıracağını bu yazıda adım adım açıkladık…

Facebook sayfa yöneticisi nasıl eklenir/kaldırılır

Facebook sayfaya yönetici ekleme işlemi ve kaldırma işlemi oldukça kolay birkaç adımdan oluşur:

 • Facebook sayfaya yönetici eklemek için öncelikle ilgili sayfaya geçiş yapın.
 • Soldaki kenar çubuğunda bulunan Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Yine sol panelden Yeni Sayfalar Deneyimi‘ne tıklayın.
 • Açılan sayfada “Sayfa Erişimi” bölümünde “Facebook erişimi olan kişiler” seçeneğini göreceksiniz. Karşısındaki “Yeni Ekle” butonuna tıklayın. (Yöneticilik dışında bir görev atamak isterseniz, hemen altındaki “Görev erişimi olan kişiler” seçeneğini kullanabilirsiniz).
Facebook sayfa yöneticisi nasıl eklenir/kaldırılır
 • Facebook erişimi olan kişiler” için Yeni Ekle‘ye tıkladıktan sonra açılan pencerede “İleri“ye tıklayın ve bir sonraki adımda yönetici olarak eklemek istediğiniz kişinin Facebook profil adını arama kutusuna yazın (ad yerine e-posta ile davet etmek isterseniz, yönetici olarak davet edilecek kişinin e-posta adresini yazın).
 • Bir sonraki adımda “Bu kişinin tam kontrole sahip olmasına izin ver” seçeneğini işaretleyip “Erişim İzni Ver” düğmesine tıklayın.
Facebook sayfa yöneticisi nasıl eklenir/kaldırılır-2
 • Son olarak şifrenizi girmenizi isteyen bir bildirim penceresi açılacak. Buraya şifrenizi girip onaylayın.
 • Davetiniz kabul edildiğinde artık davet edilen kişi de sayfada tam yetkili bir yönetici olacak.

Yönetici olarak atadığınız kişi/kişileri daha sonra yöneticilikten çıkarmak isterseniz, bu işlem de gayet kolay! Yapmanız gereken ise; “Facebook erişimi olan kişiler” bölümüne tekrar gitmek ve yöneticiliğini kaldırmak istediğiniz kişin karşısındaki üç nokta (…) simgesine ve ardından “Erişimi Kaldır” seçeneğine tıklayın. Dilerseniz yöneticiyi kaldırmak yerine “Erişim seviyesini değiştir” seçeneği ile kişinin görevini değiştirim kısıtlayabilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   Facebook Hesap Silme - Geçici ve Kalıcı (Resimli Anlatım)

Sık Sorulan Sorular

 1. Sayfama yönetici olarak başka bir Facebook sayfası ekleyebilir miyim? Hayır, yalnızca kişisel profil sahipleri sayfa yöneticisi olarak eklenebilir.
 2. Bir yönetici Facebook sayfasının sahibini değiştirebilir mi? Evet, sayfa rollerinin ve ayrıcalıklarının yeniden atanması da dahil olmak üzere bir sayfa üzerinde çok fazla kontrolleri vardır. Buna sayfa sahibi de dahildir. Bu nedenle yönetici eklerken dikkatli olmalı ve tamamen güvendiğiniz kişilere tam kontrol vermelisiniz.
 3. Bir Facebook sayfasında kaç yönetici olabilir? Bunun belli bir sınırı yok, ancak pratikte minimumda tutmalısınız.
 4. Bir Facebook yöneticisi sayfayı silebilir mi? Evet sayfayı silmek dahil her işlemi yapma yetkisi vardır.
 5. Başka biri Facebook sayfasının yöneticisini görebilir mi? Hayır, belirli bir yöneticiyi göremezsiniz ancak Hakkında bölümündeki iletişim bilgileri yöneticinin kim olduğunu ortaya çıkarabilir.
 6. Facebook sayfama neden yönetici ekleyemiyorum? Yönetici olarak eklemek istediğiniz kişinin bir Facebook hesabının olması ve eklemek istediğiniz sayfayı ‘beğenmiş’ olması gerekir.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.