1. Anasayfa
  2. Oyun

Ghost of Tsushima Verileri PS4’ten PS5’e Nasıl Aktarılır?


Ghost of Tsushima PS4 verilerini PS5’e nasıl aktaracağınızı mı merak ediyorsunuz? Aslında bunu yapmak artık çok kolay!

PS5’te Ghost of Tsushima: Director’s Cut‘ı yeni satın aldıysanız, PS4 kayıt verilerinizi nasıl aktaracağınızı bilmek isteyeceksiniz (tabii ilk kez oynamıyorsanız.)

Sony, Kasım ayında PS5’i piyasaya sürdüğünden beri, PlayStation hayranlarının karşılaştığı önemli bir acı noktası, yetersiz kaydetme aktarım süreçleridir. Çoğu durumda, oyunun PS4 sürümünü güncellemeniz, başlatmanız ve ardından PS5’te almadan önce oyun içi kayıtlarınızı yüklemeniz gerekir.

Örneğin, tasarruflarını PS5‘te Final Fantasy VII Remastered’a taşımak isteyenlerin, 100 GB’lık devasa oyunu PS4’lerine önceden yeniden/indirmeleri gerekiyordu.

Ghost of Tsushima ileriye doğru büyük bir adım atıyor. Oyunun şu anda sahip olduğunuz bir sistemde kurulu olması veya kayıtlı dosyaları manuel olarak yüklemeniz gerekmeyecek.

Sucker Punch, geri dönen oyuncuların kayıt verilerine Director’s Cut içinden sorunsuz bir şekilde erişmelerini sağlar. Ghost of Tsushima ana menüsünden bir aktarım seçeneği seçin, hangi dosyayı içe aktaracağınızı seçin ve arkanıza yaslanın.

Artık kaldığınız yerden devam edebilir veya bir New Game+ oyununa başlayabilirsiniz. Ayrıca verilerinizi Ghost of Tsushima: Legends için de içe aktardığınızdan emin olun. GoT’nin bunu yapan tek oyun olmadığını belirtmekte fayda var – Star Wars Jedi: Fallen Order, yakın zamanda PS5’e geçtiğinde bu kullanışlı özelliği sessizce lanse etti…

İlgilenebilirsin:   PS4 Kulaklık Bağlama ve En İyi Oyuncu Kulaklıkları

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.