1. Anasayfa
 2. PC / Mobil

Windows 11 iMessage Nasıl Kullanılır?


Windows 11 kullanıcıları artık iPhone’larına daha yakından bağlanarak iMessage’ı deneyimleyebilirler. Microsoft’un Phone Link uygulaması sayesinde, Windows bilgisayarınıza iPhone’ınızı bağlamak ve iMessage’ı kullanmak oldukça kolaydır. Ancak, bu özellik şu anda yalnızca Windows 11’in lisanslı kullanıcıları için mevcut ve beta testine katılmak gerekebilir. Bu yenilikçi adım, Microsoft’un Windows ve iPhone entegrasyonunu daha fazla geliştirmeye yönelik atılmış önemli bir adımdır. Peki, Microsoft Phone Link uygulaması ile Windows 11 iMessage nasıl kullanılır? İşte Windows 11’de iMessage kullanma adımları ve bu yeni özelliğin bazı sınırlamaları…

Windows 11’de iMessage Kullanma Gereksinimleri

Windows Insider Programına katılmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin:

 1. Windows bilgisayarınızda Ayarlar‘a gidin.
 2. Ekranınızın sol alt kısmındaki Windows Update seçeneğini seçin.
 3. Daha Fazla Seçenek menüsü altında bulunan Windows Insider Programı‘na tıklayın.
 4. Başlayın düğmesini tıklayın.
 5. Şimdi, ekrandaki talimatları izleyin ve cihazınızda bulunan üç kanaldan birini seçin.

iMessage’ı Windows bilgisayarınızda kullanabilmeniz için Microsoft Phone Link uygulamasının 1.23012.169.0 veya sonraki sürümünde çalışıyor olması gerekir.

Not: Bu özellik yalnızca bilgisayarlarında Windows 11’in lisanslı bir sürümü olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ayrıca Microsoft, aldıkları geri bildirimlere dayanarak özelliğin kullanılabilirliğini zaman içinde daha fazla kullanıcı için artırma sözü verdi.

Microsoft Phone Link ile Windows 11 iMessage Nasıl Kullanılır?

 1. Windows PC’nize Microsoft Phone Link uygulamasını yükleyin.
 2. iPhone’unuzdaki App Store’dan Link to Windows uygulamasını yükleyin.
 3. Windows bilgisayarınızda Microsoft Phone Link uygulamasını açın.
 4. Telefonunuzu seçin altındaki iPhone seçeneğini tıklayın. (iPhone seçeneğini göremiyorsanız veya devre dışıysa, henüz Beta testinin bir parçası değilsiniz)
 5. Windows 11 bilgisayarınızda ve iPhone’unuzda Microsoft hesabınızla oturum açın.
 6. iPhone’unuzda Link to Windows uygulamasını açın ve Windows 11 bilgisayarınızda gösterilen QR kodunu taratın.
 7. İstendiğinde Link to Windows uygulamasına Bluetooth’a erişim izni verin. (Windows Bağlantısı uygulamasının iPhone’unuza erişebilmesi için diğer izinlere izin verin)
İlgilenebilirsin:   Microsoft Paint Kayboldu [Hızlı Çözüm]

Bu kadar! Artık iPhone’unuz Windows 11 bilgisayarınıza başarıyla bağlandı.

Phone Link uygulamasının mevcut sınırlamaları

 • Başlangıç ​​olarak, Phone Link uygulaması aracılığıyla iMessage’da resim veya başka herhangi bir medya biçimi gönderemezsiniz.
 • Ek olarak, Phone Link uygulaması iMessage sohbet geçmişine erişemez ve yalnızca gerçek zamanlı konuşmaları görüntüler.
 • Aldığınız mesajlara yalnızca iPhone’unuz Bluetooth aracılığıyla Windows bilgisayarınızla eşlendiğinde yanıt verebilirsiniz.

Henüz mükemmel sayılmasa da, Microsoft’un bu girişimi muhtemelen pek çok teknoloji tutkununu etkileyecek gibi görünüyor!

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.