1. Anasayfa
 2. PC / Mobil

Mac’te SiteSucker Kullanarak Tüm Web Sitesini İndirme


Çevrimiçi verileri yedeklemek, internet erişiminiz olmadığında da önemli verilere ulaşmanızı ve yönetmenizi sağlar. Birçok içerik yönetim sistemi (WordPress vb.), verilerinizi yedeklemenin farklı yollarını sunar. Eklentiler, FTP ya da cPanel aracılığıyla web site içeriğinizi doğrudan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bununla birlikte, çoğu ücretsiz platformlar genellikle sunucu erişimine izin vermez ve web site içeriğini herhangi bir şekilde indirme seçeneği sunmaz. Dolayısıyla, çevrimdışı durumlar için ve elbette veri kaybı yaşamamak için kritik öneme sahip olan yedeklemelerden mahrum kalabilirsiniz.

Ancak, SiteSucker gibi kullanışlı bir program sizi bu endişeden kurtarabilir ve hızlı yedekler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu yazıda, Mac’te SiteSucker uygulaması ile tüm web sitesini nasıl indireceğinizi aktaracağız.

Mac için SiteSucker Uygulaması

Tüm web sitesini indirmek için kullanılabilecek ücretsiz ve ücretli birçok uygulama vardır. Hem güvenilir olması hem de kullanım kolaylığı nedeniyle SiteSucker uygulamasını tavsiye ediyoruz.

SiteSucker, sunucudaki tüm medya dosyaları da dahil olmak üzere web sitenizin tamamını indirmenize yardımcı olur. Özellikleri arasında indirme limitleri belirleme, dosya türlerini değiştirme ve belirli dosyaları HTML olarak ele almaya zorlama yeteneği vardır. Bir siteyi indirmeyi bitirdikten sonra, ilgili tüm dosyalar ve bağlantılarla birlikte herhangi bir tarayıcıda görüntüleyebilirsiniz.

SiteSucker, Web sitelerini İnternet’ten otomatik olarak indiren bir Macintosh uygulamasıdır. Bunu sitenin HTML belgelerini, resimlerini, arka planlarını i ve diğer dosyalarını yerel sabit sürücünüze kopyalayarak yapar. 

MacBook’unuzda App Store’u açın ve “sitesucker” uygulamasını arayın.

Bu uygulama, alternatiflerine kıyasla en ucuzudur. Uygulamayı satın alın ve Mac cihazınıza yükleyin.

 • SiteSucker, tüm web sitesini yerelleştirecek ve yapıyı Mac’inizde çoğaltacaktır.
 • Sitedeki stil sayfaları, PDF dosyaları ve resimler dahil tüm içeriği eşzamansız olarak indirir.
İlgilenebilirsin:   Wifi Şifresi Öğrenme: Windows, Mac, Android, iPhone

Geliştiricinin sitesinden indirebileceğiniz bir Pro sürümü de var. Pro sürümü, YouTube videoları gibi web sitesinde gömülü üçüncü taraf içeriği indirmenize yardımcı olacaktır.

SiteSucker Uygulamasını Yapılandırma

SiteSucker programını kullanmaya başlamadan önce, varsayılan yapılandırma ayarlarını kontrol edebilir ve ayarları ihtiyacınıza göre değiştirebilirsiniz. 

Öncelikle, “Finder” uygulamasındaki “Uygulamalar” klasörüne giderek uygulamayı açın. Uygulama ayarları ekranını açmak için “Ayarlar” a tıkladığınızda uygulama aşağıdaki gibi görünecektir.

SiteSucker uygulaması birçok yapılandırma ayarı içerir. Önerilen ayarlar genellikle aşağıdaki gibidir:

 • Suppress Login Dialog — enabled
 • Ignore Robot Exclusions — disabled
 • Always Download HTML and CSS — enabled
 • Ask for Destination — disabled
 • File Replacement — With Newer
 • File Modification — Localize
 • Path Constraint — Host
 • Destination Folder — /whatever/
 • Log Errors — enabled
 • Max Number of Levels — değişir, önerilir <= 6
 • Max Number of Files — normalde devre dışı bırakılır, ancak bir üst sınır, bazı büyük sayılar belirlemek akıllıca olabilir…
 • Identity — sık sık döndürülmesi önerilir
 • Exclude Patterns — önerilir!
 • Diğer tüm ayarları varsayılan olarak bırakabilirsiniz.

Ayarlarınızı ne kadar akıllıca yapılandırırsanız, ihtiyacınız olmayan şeyleri indirerek zaman ve kaynak kaybetmeden tam olarak istediğinizi o kadar hızlı indirebilirsiniz.

Tüm indirme işlemleri için ayarlarınızı kaydedin. Bu sayede, bir sonraki indirme işlemi için ayarları yeniden yapılandırmanız gerekmez.

SiteSucker ile Tüm Web Sitesini İndirme

Yapılandırma ayarlarının ardından, giriş kutusuna site URL’nizi girin ve “İndir” seçeneğine tıklayın.

 • İndirilen dosyaların indirme ilerleme durumunu görüntüleyebilirsiniz.
 • İndirme işlemi başladıktan sonra duraklatabilir veya durdurabilirsiniz.
 • Daha önce indirilmiş bir siteyi seçmek için “Geçmiş”e tıklayın, ardından Hedef klasörü açın ve indirilen içeriği bulun.

SiteSucker kullanmak, tüm web sitesini Mac cihazınıza indirmenin en pratik yoludur. Bu uygulama ile dilediğiniz kadar yedek oluşturabilirsiniz. Ancak, ayarları doğru yapılandırmazsanız uygulamadan beklediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bu nedenle, Mac’te SiteSucker kullanarak tüm web sitesini indirme işlemine başlamadan önce geliştirici belgelerine de mutlaka göz atmanızda fayda var.

İlgilenebilirsin:   HTML Kodları ve Anlamları

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.