1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

WhatsApp Web Bildirimleri Nasıl Kapatılır


WhatsApp Web, günlük iletişimimizi kolaylaştıran ve mobil cihazlarımızdan bağımsız olarak bilgisayarlarımız üzerinden mesajlaşmamıza olanak tanıyan harika bir özelliktir. Ancak, sürekli gelen bildirimler bazen dikkat dağıtıcı olabilir. Peki WhatsApp Web bildirimleri nasıl kapatılır? Bu yazıda, WhatsApp Web bildirimlerini kapatma ve sessize almanın basit adımlarını paylaştık.

WhatsApp Web Bildirimlerini Kapatma

WhatsApp Web, WhatsApp hesabınızı bilgisayarınıza bağlayarak, mesajlaşma deneyiminizi genişleten bir özelliktir. Bu sayede, klavye kullanarak daha hızlı yazabilir, büyük dosyaları daha rahat bir şekilde paylaşabilir ve geniş ekranınızda sohbetlerinizi daha rahat takip edebilirsiniz. Ancak, yoğun bir gün içinde sürekli gelen bildirimler, odaklanmayı zorlaştırabilir. İşte bu noktada, WhatsApp Web bildirimlerini kapatma ihtiyacı hissedebilirsiniz.

WhatsApp hesabınız WhatsApp Web’i kullanmak için bir dizüstü bilgisayara veya PC‘ye bağlandığında, telefonunuzda bunu belirten bir bildirim görüntülenir. Bu bildirim, telefonunuzun bildirim panelinde görünür. Kalıcıdır ve diğer WhatsApp bildirimleri gibi kaydırılarak kaldırılamaz. WhatsApp, WhatsApp Web’in şu anda etkin olduğunu size bildirmek için bu bildirimi telefonunuzda görüntüler. Bu önemli olsa da birçok insan için gereksiz görünebilir ve telefonlarına yığılan bildirimlerden hoşlanmayanlar için bu durum epey can sıkıcı olabilir. WhatsApp web’in bu özelliğini kaldırmak isteyenler için elbette seçenekler mevcut.

İster Android ister iOS kullanıyor olun, herhangi bir uygulamadan istenmeyen bildirimleri istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. İşte WhatsApp Web bildirimlerini kapatmanın yolları:

# Bilgisayarda WhatsApp Web Bildirim Kapatma

 • WhatsApp Web’e bağlanın ve Menü düğmesine (üç dikey nokta) ve ardından Ayarlar > Bildirimler‘e tıklayın.
 • Masaüstü Uyarıları onay kutusunun işaretini kaldırın.
 • Bildirimlerinizi ne kadar süreyle sessize alacağınızı belirtmek isterseniz; 8 saat, 1 hafta veya her zaman arasında seçim yapmak için Tüm masaüstü bildirimlerini kapat seçeneğine tıklayabilirsiniz.
İlgilenebilirsin:   WhatsApp Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

# Android’de WhatsApp Web’i Devre Dışı Bırakma

Yöntem1:

 • Cihazınızın ‘Ayarlar‘ını açın.
 • Ardından, cihazınızda yüklü uygulamaları görebileceğiniz ‘Uygulama Yönetimi’ni arayın.
 • Şimdi, ‘WhatsApp’ için arama yapın simgesine tıklayın.
 • WhatsApp İzni, WhatsApp Oto Başlatma gibi seçenekler göreceksiniz, WhatsApp Bildirimler ve Bildirimleri Yönet‘e tıklayın.
 • Son olarak, ‘Bildirimlere İzin Ver‘ geçişini devre dışı bırakın.

Yöntem2:

 • WhatsApp Simgesine uzun basın ve Uygulama bilgisi‘ni seçin.
 • Bildirimleri Yönet>Diğer Bildirimler seçeneğine gidin.
 • Son olarak ‘Bildirimlere İzin Ver‘ seçeneğinin işaretini kaldırın.

# iPhone/iPad’de WhatsApp Web Bildirimlerini Kapatma

 • WhatsApp’ı iPhone veya iPad cihazınızda açın.
 • Ayarlar‘a gidin ve Bildirimler‘i seçin.
 • Uygulama İçi Bildirimler‘e tıklayın.
 • Şimdi, Sesler ve Titreşim seçeneklerinin işaretini kaldırın.

Bildirimlere gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ve WhatsApp Web bildiriminin telefonunuza geri gelmesini istiyorsanız, aynı adımları izleyerek tekrar açabilirsiniz.

Diğer bildirimleri kapatmanın WhatsApp bildirimlerini devre dışı bırakmayacağını unutmayın. Telefonunuzda ve dizüstü bilgisayarınızda WhatsApp’ta aramalar ve mesajlar için bildirim almaya devam edeceksiniz. WhatsApp, uygulama içinden veya telefonun ayarlarından yapılandırabileceğiniz uygulama için ayrı bildirimlere sahiptir. WhatsApp Web bildirimleri için bunu dizüstü veya PC’den yapılandırabilirsiniz.

Diğer İpuçları ve Püf Noktalar

WhatsApp Web bildirimlerini kapatmanın yanı sıra, daha rahat bir deneyim için şu ipuçlarına dikkat edebilirsiniz:

 • Sessiz Modu Kullanın: WhatsApp Web üzerinde sohbet penceresinin sağ üst köşesinde bulunan hoparlör ikonuna tıklayarak sessiz modunu etkinleştirebilirsiniz.
 • Özel Bildirim Ayarları: WhatsApp mobil uygulamasındaki ayarlar bölümünden bildirim tercihlerinizi özelleştirebilir ve sadece önemli bildirimleri alabilirsiniz.
 • Güncellemeleri Kontrol Edin: WhatsApp Web ve tarayıcı üzerinde düzenli olarak güncellemeleri kontrol edin. Güncellemeler, performansı artırabilir ve olası bildirim sorunlarını çözebilir.

WhatsApp Web bildirimlerini kapatma, daha odaklanmış bir çalışma veya kullanım deneyimi sağlayabilir. Yukarıda verdiğimiz adımları takip ederek veya ek ipuçlarını kullanarak WhatsApp Web bildirimlerini istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.