1. Anasayfa
  2. PC / Mobil

Google Chrome Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir


Google, arama geçmişinize erişmeyi çok kolaylaştırdı. Chrome açıkken basit bir tuş kombinasyonunu kullanarak Chrome’da arama geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Bu sizi doğrudan geçmiş ekranına götürecektir. Google Chrome arama geçmişi nerede, tarama geçmişine nasıl ulaşırım? İşte, Chrome Geçmiş’e ulaşmanın farklı yolları…

Yöntem 1: Google, arama geçmişinize erişmeyi çok kolaylaştırdı. Chrome açıkken basit bir tuş kombinasyonunu kullanarak Chrome’da tarama geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Bu sizi doğrudan geçmiş ekranına götürecektir. Yapmanız gereken ise;

  • Google Chrome’u açın ve klavyenizde CTRL + H tuşlarına basın.
  • Böylece, tam tarama geçmişinizi gösteren yeni bir sekme açılacak. Yani Chrome “Geçmiş” bölümüne basit bir hamleyle geçebileceksiniz.

Yöntem 2: Alternatif olarak, farenizi kullanarak Google Chrome tarayıcısı aracılığıyla tarama geçmişinize erişebilirsiniz.

  • Tarayıcı pencerenizin sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın.
  • Fareyle Geçmiş‘in üzerine gelin. Bu size son göz atma geçmişinize kısa bir genel bakış sağlayacaktır. Tam geçmişi görüntülemek için Geçmiş‘e tıklayın.

Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, aynı Geçmiş ekranına yönlendirileceksiniz. Aynı alan, geri yüklendikten sonra silinen geçmişi görüntülerken de kullanılacaktır.

Yöntem 3: Belirli bir web sitesini arıyorsanız, tam giriş için Google Chrome geçmişinizde arama yapmak için aşağıdaki yöntem kullanılabilir.

Geçmiş arayüzünün yanı sıra, ziyaret ettiğiniz önceki web sitelerinde ve diğer Google hizmetleriyle ilgili etkinliklerde arama yapmak için Google Etkinliğim’i kullanabilirsiniz.

  • Google Chrome’u açın ve myactivity.google.com/myactivity adresine gidin.  
  • Ya aşağı kaydırın ve geçmişinizin tamamını gözden geçirin ya da aradığınızı bulmak için arama kutusunu kullanın.

Yöntem 4: Google Chrome tarayıcınıza “chrome://history” yazın ve enter tuşuna tıklayın. Böylece geçmiş sayfasına direkt ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Google Chrome Silinen Geçmişi Geri Getirme yazımızda ilginizi çekebilir.

İlgilenebilirsin:   Google Chrome Silinen Geçmişi Geri Getirme

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.