1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Instagram Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme


Instagram tek hikayede birden fazla fotoğraf paylaşma veya Instagram hikayede fotoğraf birleştirme işlemi için üçüncü taraf bir fotoğraf kolaj uygulaması kullanmanın dışında, Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf eklemenin farklı yollarını sizin için derledik…

Birden fazla fotoğrafı Instagram Story’e kolayca ekleyebilirsiniz. İşte Instagram hikayelerine çoklu görsel eklemenin en basit yolları…

Instagram Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Android veya iPhone kullanıcısı olmanız fark etmeksizin, bir Instagram Hikayesinde birden fazla resim paylaşmak istiyorsanız, izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:

 • Cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve ekranınızın üst kısmında bulunan + düğmesine ve ardından “Hikaye” seçeneğine dokunun.
 • Şimdi, Hikaye sayfasının sol alt kısmındaki görsel ekleme (+ galeri) seçeneğine tıklayın.
(Android) Instagram Hikayeye Birden Fazla Resim Nasıl Eklenir?
 • Şimdi, Hikayenize yüklemek istediğiniz bir fotoğraf seçin. Tercihinize göre yeniden boyutlandırmayı unutmayın.
 • Fotoğrafı yeniden boyutlandırdıktan sonra ekranın üst kısmındaki Çıkartma simgesine dokunun. Ardından sayfayı kaydırarak “+” logosunu bulup tıklayın ve hikayeye eklemek istediğiniz diğer görseli seçin.
Instagram Hikayeye Çoklu Görsel Ekleme
 • İşlemi tekrarlayarak aynı hikayeye daha fazla resim ekleyebilirsiniz.
 • Tüm fotoğrafları ekledikten sonra, Hikayenizi Instagram’da yayınlamak için Hikayeniz ve Yakın arkadaşlarınız gibi paylaşma seçeneklerine dokunun.

Gördüğünüz gibi Instagram hikayelerine birden fazla fotoğraf ekleme işlemi oldukça kolay!

Kolaj Özelliği ile Instagram Hikayeye Çoklu Fotoğraf Ekleme

Programsız ve ekstra uygulama olmadan Instagram Story’ye birden fazla fotoğraf eklemek için deneyebileceğiniz bir diğer yol, Instagram story kolaj yapma özeliğidir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Instagram’ı açın ve Hikayeniz (+) seçeneğine dokunun.
 • Şimdi cihazınızın sol tarafında görünen Düzen simgesine dokunun. Izgara stilini değiştirmek için Izgarayı Değiştir simgesine dokunun.
 • Ardından, tüm fotoğraflarınızı görmek için ekranınızın altındaki Galeri simgesini seçin.
Instagram Hikayesine Birden Fazla Resim Ekleme: Kolaj
 • Paylaşmak istediğiniz tüm fotoğrafları seçin ve bir kolaj oluşturun.
 • Şimdi, Gönderiyi paylaşmak için Hikayeniz veya Yakın Arkadaşlar seçeneğini seçin.
İlgilenebilirsin:   Instagram Takip Etmeyenler-Takipten Çıkanlar Nasıl Bulunur ve Silinir?

Ve bu kadar! Bu işlem, istediğiniz fotoğrafları Instagram hikayenize bir kolaj olarak ekleyecektir. Artık tek bir Instagram Hikayesine birden fazla resim eklemeyi öğrendiğinize göre, düzenleme yaparken çok zaman kazanabilir, takipçilerinizle daha fazla içerik paylaşabilirsiniz.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.