1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

En İyi 7 Instagram Reels Düzenleme Uygulaması


En iyi Instagram Reels düzenleme uygulamaları / programları ile Reels videolarınızı eğlenceli ve ilginç hale getirerek çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Reels videolarınızı Instagram uygulamasında düzenleyebilseniz de daha profesyonel bir görünüm için üçüncü taraf bir uygulamadan faydalanmanız çok daha başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olur. Bu gönderide, videolarınızı mobil cihazınızdan profesyonel bir şekilde düzenlemenize yardımcı olabilecek en iyi Instagram reels hazırlama uygulamalarından bazılarını listeledik.

İşte kullanabileceğiniz en iyi 7 Instagram Reels düzenleme uygulaması:

1. InShot | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

Instagram profilinizde yüksek kaliteli reels videoları oluşturmanız için yararlanabileceğiniz en iyi Instagram reels düzenleme uygulamalarından ilki InShot uygulamasıdır. iOS ve Android için mevcut olan InShot, çeşitli düzenleme özellikleri sunar. 

InShot ile yayınlamak istediğiniz videoları kırpabilir, bölebilir veya çevirebilirsiniz. Bunun dışında uygulama, kontrast, gölgeler ve video hız kontrolü gibi öne çıkan özellikler de sunuyor. InShot’ın çoğaltma özelliği ile videonun herhangi bir bölümünü çoğaltabilirsiniz. Hız menüsü, video hızını yavaşlatmanıza veya ikiye katlamanıza olanak tanır. InShot’ın silme seçeneğini kullanarak, iyi görünmeyen herhangi bir video bölümünü silebilirsiniz.

Uygulamadaki Kanvas özelliği size daha fazla yönlendirme seçeneği sunar. Canva seçeneğini kullanarak videolarınızın oranını makaralara mükemmel şekilde sığacak şekilde değiştirebilirsiniz; örneğin, 9:16 oranı, Instagram reels için önerilen orandır. Ayrıca video arka planını yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz. Arka plan seçeneği renkleri, bulanıklık düzeylerini, degradeleri ve desenleri değiştirmenize olanak tanır. Uygulama ayrıca geçişler, özel metin açıklamaları ve başlıklar eklemenizi sağlar. Düzenleyici içinde ses efektleri içe aktarmanıza veya eklemenize olanak tanır. Öne çıkan seslerden müzik seçebilir veya uygulamayı kullanarak kendi müziğinizi kaydedebilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   Instagram Hesap Silme: Geçici ve Kalıcı Kapatma Linki

2. Vlog Now | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

Instagram reels için bir diğer en iyi video düzenleme uygulaması, VN video düzenleyicisidir. InShot uygulaması gibi, kesme, yakınlaştırma, kırpma ve bölme gibi tüm temel video düzenleme özellikleriyle birlikte gelir. Ancak en iyi yanı, VN video düzenleyicisini indirmenin tamamen ücretsiz olmasıdır. Üstelik ücretsiz sürümünde herhangi bir filigran yoktur. Uygulama hem Android hem de iO’lar için kullanılabilir. Mac veya Windows masaüstünde bile kullanabilirsiniz. 

VN video düzenleyici, 60’tan fazla harika filtre ve video efekti ile birlikte gelir. Ayrıca, herhangi bir efekt veya diğer video öğelerini karıştırmadan reels videolarınızı düzenlemenizi sağlayan çok katmanlı bir zaman aralığı özelliğine sahiptir. Uygulamada yeşil ekran ve anahtar kare animasyon özelliği de mevcuttur. Bu özellikleri kullanarak videolarınızı daha profesyonel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Üstelik videolarınızın arka planını düzenleyebilir, yazı, müzik ve altyazı ekleyebilir, videonun hızını tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

3. Clips | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

Bir Apple kullanıcısıysanız, Trend olan Instagram Reels’leri oluşturmak için Clips video düzenleyicisi en iyi seçimlerdendir. Çoğu reel düzenleme uygulamasının aksine, Apple Clips’in kullanımı son derece kolaydır. Ayrıca Apple Clips’i kullanmak tamamen ücretsizdir.

Uygulama, video klipleri birleştirmenize ve altyazılar, filtreler, animasyonlu metinler, çıkartmalar, emojiler eklemenize olanak tanır. Ayrıca Animojiler ve Memojiler gibi farklı animasyon karakterleri ekleyerek videolarınızı daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. 

Clips’in bir diğer harika özelliği de gerçek zamanlı başlıklardır. Konuşurken altyazıları otomatik olarak gerçek zamanlı olarak ekleyebilirsiniz. Konuştuktan sonra altyazıları düzenleyebilir ve daha ilgi çekici hale getirmek için farklı stil ve konumlarda gösterebilirsiniz.

4. Kinemaster | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

KineMaster, Instagram reelsleri için en iyi video düzenleme uygulamalarından biridir. Hem Android hem de iOS’ta bulunan KineMAster kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

İlgilenebilirsin:   Instagram Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

KineMaster ile videolarınızı kırpabilir, bölebilir ve kesebilirsiniz. Ayrıca çıkartmalar, metinler, ses efektleri, geçiş efektleri, seslendirmeler ve çok sayıda özel efekt ekleyebilirsiniz. İyileştiriciler ve filtreler yardımıyla makaralarınızın rengini de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca KineMaster, hareket özellikleri ekleyerek ve animasyon araçlarını kullanarak videolarınızın hareketiyle oynamanıza izin verir. 

KineMaster Reels video hazırlama programı ücretsiz sürüme sahiptir. Ancak, filigransız videoları KineMaster’da düzenlemek için ücretli sürümlerine abone olmanız gerekir. Ayrıca, KineMaster’ın ücretsiz sürümü reklamsız değildir. Ve muhtemelen uygulamayı kullanırken karşılaşacağınız tek dezavantaj budur.

5. FilmoraGo | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

FilmoraGo’dan bahsetmezsek, Instagram reels için en iyi video düzenleme uygulamaları listemiz eksik kalır. Videolarınızı düzenlemek için kesinlikle mükemmel bir uygulama. 

Kullanımı kolay bu reels düzenleyici, sayısız güçlü özellik ve araçla birlikte gelir. FiloraGo’yu kullanarak videolarınızı bir profesyonel gibi kırpabilir, bölebilir, kesebilir ve sosyal medyada kolaylıkla paylaşabilirsiniz. FilmoraGo, iTunes arşivinizden içe aktarılan telifsiz müzikler içeren kendi yerleşik müzik kitaplığına sahiptir. Yani, Instagram reels videolarınıza trend olan bir parça eklemek isterseniz uygulamadan hızlıca seçebilirsiniz.

Bu Reels video hazırlama programı ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak filigran ve reklamsız video düzenleme özellikleri için ücretli plana geçmeniz gerekir.

6. iMovie | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

En iyi Reels programı listemizdeki iMovie video düzenleme uygulaması yalnızca iOS’ta kullanılabilir ve videoları tamamen ücretsiz olarak düzenlemenize imkan sunar. iMovie’nin sürükle ve bırak arayüzü, uygulamayı basit ve düzenlemesi kolay hale getirir. Dolayısıyla, profesyonel bir video düzenleyicisi değilseniz iMovie sizin için biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

Uygulama, yerleşik video geliştirme araçları, efektler ve filtrelerle birlikte gelir. Ayrıca kendi müzik koleksiyonunuzdan şarkılar ekleme şansına da sahip olursunuz. Videolara kendi sesinizi eklemek istiyorsanız, iMovie ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. iMovie, kırpma, kesme vb. gibi tüm temel video düzenleme özelliklere sahiptir.

İlgilenebilirsin:   Instagram Yorum Sabitleme Nasıl Yapılır?

7. WeVideo | Instagram Reels Düzenleme Uygulaması

En iyi Reels nasıl yapılır, Reels video nasıl düzenlenir sorularınız için bir diğer cevap WeVideo’dur. WeVideo’ya Mac, Windows, iOS, Android ve hatta Chromebook’tan erişebilirsiniz. Bulut tabanlı bir uygulama olduğu için, uygulamanın yerel olarak depolanan dosyaları yüklemesini beklemeden videoları anında düzenlemeye başlayabilirsiniz. 

WeVideo, bir video düzenleme uygulamasının tüm temel özellikleriyle birlikte gelir; örneğin, özel efektler, hız kontrolü, kesme, kırpma, grafikler ve daha fazlası. Ayrıca videonuza müzik ekleyebilir ve uygulamadan filtreler ekleyebilirsiniz. Ancak, bu uygulamanın ücretsiz sürümü yalnızca temel özelliklere erişmenizi sağlar. Ayrıca videolarınıza filigran koyar. Bu nedenle, uygulamayı daha profesyonel düzenleme için kullanmanız gerekiyorsa, premium sürüme geçmeniz gerekir.


Instagram’da fark edilmenin en iyi yolu, sürekli olarak trend olan reels videoları yayınlamaktır. Reels videolarını düzenlemek için de en iyi yol yukarıda listelediğimiz Instagram Reels Düzenleme Uygulamalarından faydalanmaktır…

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.