1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Snapchat’e Abone Ol Düğmesi Nasıl Eklenir


Snapchat abone ol düğmesi elde etmek, takipçi kitlenizi artırarak platformda daha fazla etkileşim sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak bu düğmeyi almak için belirli adımları takip etmek gerekmektedir. Peki Snapchat’e Abone Ol Düğmesi Nasıl Eklenir?

Snapchat, bugün bireyler için olduğu kadar işletmeler için de pazarlamanın kilit bir aracı haline geldi. Markanızı daha geniş bir kitleye tanıtmak ve takipçi kitlenizi büyütmek istiyorsanız, Snapchat abonelik açmak önemli bir adım olabilir. Ancak, Snapchat’e abone ol düğmesi eklemek için belirli kriterler gerekiyor. Profilinizi herkese açık hale getirerek ve bir Snapchat yaratıcısı olarak içerik oluşturarak bu özelliği edinebilir ve güçlü bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. İşte bu süreci kolayca gerçekleştirmek için izleyebileceğiniz adımlar…

Snapchat Abone Ol Düğmesi Ekleme

Snapchat’e abone ol düğmesi ekleme işlemi için iki basit adımı izlemelisiniz. Birincisi, herkese açık bir Snapchat profiliniz olmalı ve ikincisi, bir Snapchat yaratıcısı olmalısınız. işte snapchat abone ol butonu edinmek için izlenecek süreç: 

1. Profilinizi herkese açık hale getirin

Snapchat “Abone ol” butonu için öncelikle profilinizin herkese açık olması gerekir. Herkese açık bir Snapchat profili, geniş bir kitle tabanına ulaşmanıza yardımcı olur. Snapchat’teki herkese açık profilinize konum, lens ekleyebilir ve hikayeler yayınlayabilirsiniz. En önemlisi, Snapchat’teki takipçileriniz profilinize abone olabilir. 

Önceden, herkese açık profil özelliği birkaç Snapchat yaratıcısı ve ünlüyle sınırlıydı. Ancak 2020’nin sonunda Snapchat, özelliği her Snapchat kullanıcısına açtı. 

Profilinizi Snapchat’te herkese açık hale getirmek oldukça kolaydır, ancak, öncesinde bazı uygunluk kriterlerini karşılamanız gerekir, örneğin:

 • En az 18 yaşında olmalısınız.
 • En az 24 saatlik bir Snapchat hesabınızın olması gerekir. 
 • Hesabınızda en az bir çift yönlü arkadaşınız olmalıdır. Bu, bir kullanıcıyla arkadaş olmanız gerektiği ve o kullanıcının sizinle arkadaş olması gerektiği anlamına gelir. 
 • Snapchat’in topluluk kurallarına kesinlikle uymalısınız. 
İlgilenebilirsin:   Snapchat Herkese Açık Profil Nasıl Oluşturulur

Tüm kriterleri karşıladıktan sonra profilinizi herkese açık hale getirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Android veya iPhone cihazınızda  Snapchat uygulamasını açın
 • Cihazınızın sol üst köşesinde bulunan  profil simgenize dokunun
 • Profil sayfasını aşağı kaydırın ve “genel profiller” bölümünü bulun
 • Genel Profil bölümünün altında, “genel profil oluştur” seçeneğine dokunun
 • Genel profil sayfası oluştur” da devam düğmesine dokunun
 • Ardından, “ Başlayın” seçeneğine tıklayın
 • Şimdi ekranınızda bir Genel Profil Oluştur istemi göreceksiniz. O sayfadaki Oluştur düğmesine tıklayın
 • Şimdi tekrar profil sayfanıza yönlendirileceksiniz. Burada, Genel Profiller bölümünde yeni oluşturulan profili görebilirsiniz. Açmak için “Genel profilim” üzerine dokunun
 • Artık herkese açık profilinizi Snapchat’te görebilirsiniz. Profilde herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız, Profili Düzenle seçeneğini seçin.

Genel profilinizi tercihinize göre özelleştirmek istiyorsanız bunu Profili Düzenle bölümünden yapabilirsiniz. Örneğin, Konum seçeneğine dokunarak konumunuzu ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde abone sayısını göster butonuna dokunarak abone sayınızı gösterebilirsiniz.

2. Snapchat yaratıcısı olun

Snapchat yaratıcısı olmak ve abone ol düğmesi eklemek için önce herkese açık bir profiliniz olmalıdır. Ayrıca, Stories ve Spotlight’ta aktif olarak yayın paylaşarak bir kitle büyütmüş olmalısınız. 

İçerik oluşturucu olmak için yerine getirmeniz gereken bazı gereksinimler şunlardır:

 • Minimum 100 aboneniz olmalı
 • En az 1 haftalık bir Snapchat profiliniz olmalı 
 • En az bir çift yönlü arkadaşınız olmalı.

Tüm gereksinimleri karşıladıktan sonra Snapchat’te içerik oluşturucu olmak için şu iki adımı izleyin:

 • Snapchat Lensleri Oluşturun: Snapchat’s Lense, uygulamanın en popüler ve görünür özelliklerinden biridir. Orijinal lensler oluşturmak, yayınlamak ve hedef kitlenizle paylaşmak için Lens Studio’yu kullanabilirsiniz. Lensleri kullanarak profilinizi Snapchat’te tanıtabilirsiniz. Mashable’ın raporuna göre, her gün 70 milyondan fazla insan Snapchat lenslerini kaydırıyor.
 • İçeriği Tutarlı Bir Şekilde Paylaşın: Snapchat’e Abone ol düğmesi eklemenin bir diğer yolu da bolca içerik oluşturmak ve mümkün olduğunca çok kullanıcıyla paylaşmaktır. Her gün kaliteli ve özgün içerik oluşturduğunuzda, Snapchat çabalarınızı mutlaka fark edecek ve abone ol butonu ile sizi ödüllendirecektir. Ancak, Snapchat abone ol butonunu alma süreci kademeli olabilir. Sonuçta, tutarlı bir şekilde kaliteli içerik yayınlamanız gerekiyor. Snapchat’teki başarılı içerik oluşturucuların çoğu, platformda tutarlı kalmak için bir niş seçer ve ona bağlı kalır. 
İlgilenebilirsin:   Snapchat Shazam ile Şarkı-Müzik Bulma

Snapchat Abone Ol Düğmenizi Nasıl Korursunuz?

 1. Keşfet sayfasına giderek abonelik durumunuzu her zaman takip edin. Kamera ekranınızın sağ alt köşesinde Keşfet simgesini göreceksiniz. Keşfet sayfasında, tüm popüler profiller görünür. Böylece, abone düğmesini korumak için profilinizin nasıl performans gösterdiğini buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca, Keşfet sayfasına ulaşmak için Snap’lerinizin herkese açık, uygun ve popüler olması gerektiğini unutmayın.  
 2. Hesabınızı Onaylayın. Doğrulanmış bir hesap, çevrimiçi markanızı herhangi bir sosyal medya platformunda güvende tutmanın en iyi yoludur. Snapchat bir içerik oluşturucunun, markanın veya ünlünün kimliğini kanıtlayan doğrulanmış bir hesap seçeneğine sahiptir. Ancak, hesabınızı doğrulamak için gönderilerinizde en az 50.000 görüntüleme almanız gerekir. 50 binin üzerinde görüntüleme elde ettiğinizde Snapchat, profilinizin doğrulanması için size bir e-posta davetiyesi gönderecek.
 3. Birinin profilinizi taklit ettiğini ve abone düğmesini korumanızı engellediğini fark ederseniz Snapchat ile iletişime geçin. Kendileriyle doğrudan iletişime geçmek için izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:
  • Cihazınızda Snapchat uygulamasını açın. 
  • Ayarlar’a gidin ve ardından Destek’e dokunun.
  • Şimdi, Bize Ulaşın düğmesine dokunun. 
  • Ardından, Snapchat’im çalışmıyor seçeneğini seçin.
  • Ardından, aşağı kaydırın ve Diğer seçeneğine dokunun.
  • Başka bir konuda yardıma ihtiyacınız var mı seçeneğinin altında EVET’i seçin.
  • Ardından, Sorunum listelenmiyor seçeneğini belirleyin.
  • Son olarak formu doldurun ve gönderin. 

Bu kadar! Snapchat’in sorununuzu ayrıntılı olarak bilmesini sağlamak için bu adımları izleyin. Snapchat’i kimliğinize ikna etmek için kimlik kanıtını paylaşabilirsiniz. Ancak talebiniz reddedilirse formu daha sonra yeniden gönderebilirsiniz.


Snapchat profilinizde bir abonelik düğmesine sahip olmak güçlü bir takipçi topluluğu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Sizi takip etmek isteyenler abone ol butonuna tıklayarak kolayca takip edebilirler. Ancak tüm adımları doğru bir şekilde uyguladıktan sonra bile abone ol düğmesini alamıyorsanız, tüm kurallara ve topluluk yönergelerine doğru şekilde uyduğunuzdan emin olun. Ayrıca herkese açık profil özelliği tüm ülkelerde mevcut değildir ve yalnızca 18 yaşından büyük kullanıcılar bunu kullanabilir.

İlgilenebilirsin:   Snapchat Resim Yükleme Sorunu [Çözüldü]

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.