1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya

En İyi 12 TikTok Alternatifi: Tiktok Benzeri Uygulamalar


TikTok alternatifi ya da TikTok benzeri uygulamalar arıyorsanız, aşağıdaki en iyi TikTok alternatifleri listesine mutlaka göz atmalısınız.

TikTok herkesin favori sosyal ağı değil ve potansiyel gizlilik sorunları nedeniyle ağır bir şekilde eleştirildi. Hatta bazı ülkelerde neredeyse yasaklandı. Bu nedenle birçok kişi TikTok alternatifleri arayışına girip farklı uygulamalara yöneldi.

Sıkı bir TikTok hayranıysanız ancak uygulamanın getirdiği tüm sıkıntılardan kaçınmak istiyorsanız, aşağıdaki TikTok alternatiflerinden bazılarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunların hepsi, en az TikTok kadar eğlenceli kısa biçimli video uygulamalarıdır.

1. Triller / TikTok Alternatifi

Triller, en iyi TikTok alternatiflerinden biridir hatta TikTok’un en büyük rakibi de diyebiliriz. Triller aslında ilk olarak bir video düzenleme aracı olarak başladı. Ancak daha sonra sosyal platformunu kullanıma sundu ve artık kullanıcılar kanallar oluşturabiliyor ve kendi videolarını paylaşabiliyor.

Triller, tıpkı TikTok gibi önceden seçilmiş tonlarca kısa biçimli videoda gezinmenizi sağlar. Videoları izleyebilir, beğenebilir, paylaşabilir ve yorum yapabilirsiniz. Bir içerik oluşturucuyu takip edebilirsiniz ve profilini ziyaret ederseniz, planlanmış yayınlarının yanı sıra tüm videolarını da görebilirsiniz.

Triller ayrıca bir milyondan fazla popüler şarkı içeren devasa bir müzik kütüphanesi sunuyor. Justin Bieber, Chance the Rapper, Eminem, Rita Ora ve Mike Tyson’ın yer aldığı bir boks maçı da dahil olmak üzere gibi ünlü sanatçılar müzik videoları oluşturmak için hala TikTok alternatifi olan Triller’ı kullanıyor.

Bu uygulama aynı zamanda otomatik video düzenleme algoritmaları ile donatılmıştır ve kullanıcıların videolarını kişiselleştirmeye yardımcı olmak için 100’den fazla filtre ile birlikte gelir. Video oluşturma konusunda uzman değilseniz, Triller yeni kullanıcılara yardımcı olmak için bir dizi video eğitimi de sunar. Bir müzik videosu yapmak için Triller’ın zengin kitaplığından bir parça veya telefonunuzdan bir şarkı seçersiniz. Hızlı, kolay ve eğlencelidir.

Triller TV, Triller’ın TikTok Live’a alternatifidir ve içerik oluşturucuların canlı yayınlarını görmenizi sağlar. Ayrıca, kaçırmış olabileceğiniz en iyi canlı içeriği size gösterecek olan Triller TV Canlı Özetini de görebilirsiniz.

2. Likee / TikTok Alternatifi

Likee, birçok benzersiz özelliğe sahip başka bir harika TikTok alternatifidir. Arayüz hemen hemen aynı, yani daha önce TikTok kullandıysanız Likee kullanmakta zorlanmayacaksınız.

İlgilenebilirsin:   TikTok Video Silme: Tek Tek ve Toplu Olarak

Likee, Singapur merkezli bir şirket olan Bigo’ya aittir. Bigo Live, canlı görüntülü sohbete ve arkadaş keşfetmeye odaklanan bir uygulamadır ve Likee, şirketin TikTok alternatifidir.

TikTok benzeri site / uygulama olan Likee, Astral Travel ve Face Morph gibi video oluştururken kullanabileceğiniz birçok artırılmış gerçeklik efektine sahiptir. Kendinizi daha iyi göstermek ve farklı sanal makyaj stillerini denemek için güzellik efektleri eklemenize izin veren bir güzellik kamerası da var.

İçerik oluşturucular ayrıca videolarına çıkartmalar, alıntılar ve daha fazlasını ekleyebilir ve arka planı değiştirebilir. Likee içerik oluşturucuları, hayranlarına gerçek zamanlı olarak videolar yayınlayarak canlı yayına geçebilir. Hayranları, sanal hediyeler göndererek takdirlerini gösterebilirler.

3. Funimate / TikTok Alternatifi

Tiktok’a benzer programlar / uygulamalar arasında bulunan Funimate, her türlü kısa video için bir “hazine” olarak kabul edilir. Uygulama, geçişleri birleştirme, ayrı efektler oluşturma ve videolara komik emojiler, çıkartmalar ve metinler ekleme yeteneğini destekler. Funimate, kullanıcıların ihtiyaçlarını iyi karşılayan 100’den fazla etkiye sahiptir.

Ayrıca, yalnızca çok katmanlı düzenlemeye izin vermekle kalmayıp aynı zamanda videoları birleştirme, ağır çekim ekleme ve bazı animasyonlar ekleme olanağı veren TikTok’tan daha gelişmiş bir video düzenleme sistemi sunar. Funimate ayrıca videolarınızda kullanabileceğiniz oldukça büyük bir müzik koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca, uygulama içi yarışmalara katılabilir ve içeriğinizi TikTok, Instagram, Facebook ve YouTube’da paylaşabilirsiniz.

4. Byte / TikTok Alternatifi

Hala Vine videolarına bağlıysanız, TikTok gibi para kazandıran uygulamalar arasında bulunan Byte’ı seveceğinize inanıyoruz. Önceki kısa biçimli video uygulaması Vine gibi, Byte da yalnızca 6 saniyeye kadar olan videolara izin verir. Bu videolar daha sonra tekrar oynatılarak kullanıcılara eğlenceli anlar yaşatır.

Byte uygulaması çok basittir. TikTok ve bu listedeki diğer uygulamaların çoğu gibi geniş özelliklere sahip değil. Bunun yerine Byte, kısa biçimli videoları izlemeyi daha keyifli hale getirmek için içerik oluşturucuların kendi yorumlarına güvenir.

5. Instagram Reels

Instagram Reels TikTik benzeri uygulama değil belki ama TikTok’un bir numaralı rakibidir diyebiliriz. Reels videoları Instagram uygulamasının Keşfet sayfasında bulabilir ve köşedeki “Reels” etiketini arayarak kliplerini görüntüleyebilirsiniz. Bir kez tıkladığınızda, ilgili klipleri görmek için kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Reels tek bir videodan veya bir dizi klipten yapılmış 60 saniyeye kadar video montajlarını kaydetmenize ve düzenlemenize olanak tanır. Seçenek kitaplığından bir film müziği ekleyebilir ve bir dizi görsel efekt ekleyebilirsiniz. Kabaca TikTok ile aynı şekilde çalışır ve Instagram Stories ile aynı efektleri ve düzenleme araçlarını paylaştığı için iyi bir alternatiftir. Ayrıca, Reel’in grafikleri videoyla birleştiren artırılmış gerçeklik araçlarını da keşfedebilirsiniz.

İlgilenebilirsin:   TikTok Yardım Merkezi: TikTok ile Nasıl İletişime Geçilir?

Neden TikTok yerine Reels seçmelisiniz? Birincisi, Instagram’ın daha geniş bir kullanıcı tabanı var. Instagram’ın kullanıcı kitlesi TikTok’un aksine sadece gençlerle sınırlı değil. Bu nedenle, nişinize ve ulaşmaya çalıştığınız hedef kitleye bağlı olarak Instagram Reels’te içerik oluşturmak daha akıllıca bir seçim olabilir.

6. Snapchat

Snapchat, video işini TikTok’tan çok önce yapan bir platform. Uygulama, kısa videolar oluşturmanıza izin verir, ancak kısa bir süre sonra kaybolacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle bir TikTok videosu ile aynı kalıcı güce veya etkiye sahip değildirler, ancak önemli ölçüde daha fazla gizlilik sunar.

Uygulama, kendi Snap’lerinizi oluşturmanın yanı sıra, başkalarının videolarını izlemek için bir Keşfet sayfasına ve özellikle Snapchat kullanıcıları için oluşturulmuş premium videolar olan Snap Originals’a sahiptir.

7. Clapper | TikTok Alternatifi

Clapper, yaratıcıları birbirine bağlamayı amaçlayan benzersiz bir TikTok alternatifidir. Clapper tamamen fırsat eşitliği ile ilgilidir ve çok fazla takipçisi olmayan kullanıcıları bile keşif bölümünde gösterir. TikTok’ta çok sayıda takipçisi olan genç dansçılar tarafından sesinizin boğulduğunu düşünüyorsanız, Clapper tam size göre.

Clapper platformundaki içerik oluşturucular yalnızca takipçilere canlı yayın yapmaz, aynı zamanda içeriklerinden tekrar eden bir pasif gelir akışı oluşturabilirler. Hayranlarınız için “aile” veya farklı abonelik seçenekleri ayarlayarak her ay para kazanabilirsiniz.

8. Youtube Shorts

Son zamanlarda, YouTube yeni bir video türü başlattı. YouTube Shorts, TikTok’un artan popülaritesine karşı koymak için yayınlanmış olabilir. YouTube Shorts’u normal YouTube videolarından ayıran şey, 60 saniye veya daha kısa olmaları gerektiğidir. Bu nedenle, birçok içerik oluşturucu bunları TikTok’ta yayınladıkları aynı tür videolar için kullanır.

YouTube Shorts, YouTube uygulamasında, entegre ancak yine de normal YouTube video beslemesinden ayrı bir makarada görünür. Kullanıcılar bir Kısa filmi izlemeyi bitirdiğinde, TikTok deneyimini taklit ederek bir sonrakine hızla geçebilirler.

Ayrıca bir içerik oluşturucunun tüm Shorts’larını profilinde görebilirsiniz. Bir Kısa Film izlerken, yükledikleri tüm Kısa Filmleri görmek için içerik oluşturucunun adına tıklamanız yeterlidir. Shorts artık YouTube’un ayrılmaz bir parçası olduğundan, en sevdiğiniz YouTuber’ların kısa videolarını TikTok’u indirmenize gerek kalmadan doğrudan YouTube uygulamasında görüntüleyebilirsiniz.

9. Firework / TikTok Alternatifi

Firework, bazı benzersiz farklılıklarıyla TikTok’a harika bir alternatif. Örneğin, TikTok artık kullanıcıların üç dakikaya kadar uzunlukta videolar yayınlamasına izin veriyor. Bu, sadece 15 saniye olan TikTok’taki orijinal video uzunluğundan uzun bir süre.

TikTok’taki uzun videolardan sıkıldıysanız, Firework harika bir alternatif. Tüm videoları 30 saniyeyle sınırlar, böylece ihtiyacınız olan hızlı düzeltmeyi aldığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, TikTok’un zihinleri zehirlediğini ve insanların beğeni sayılarını saplantı haline getirdiğini düşünüyorsanız, Firework’ü deneyin! Firework, bir videonun popülaritesini kanıtlayan tek şeyin bir videonun aldığı görüntüleme ve yeniden yayınlama sayısının olması gerektiğine inandığından, gösteriş ölçümlerini ortadan kaldırır.

İlgilenebilirsin:   En İyi 5 TikTok Veri Analiz Aracı

Bir içerik oluşturucu olarak, nakit ödüller kazanma şansı için sponsorlu hashtag kampanyalarına bile katılabilirsiniz. Firework’ün kullanıcı tabanı, özellikle TikTok ile karşılaştırıldığında hala çok küçük. Bununla birlikte, uygulamanın kesinlikle çok fazla potansiyeli var ve büyüme için çok fazla alana sahip.

10. Reddit

2021’de Reddit, The Verge’e göre iOS’ta TikTok benzeri bir video özelliği sunmaya başladı. Bu kısa videolar, ayrı bir video beslemesinde gösterilir ve kullanıcılar, TikTok’ta olduğu gibi, birbiri ardına video kaydırabilir. Bu özellik telefonunuzda mevcutsa, arama çubuğunun yanında bir video simgesi göreceksiniz.

Pek çok redditor, bu yeni özellikten memnun kalacak, çünkü en sevdikleri uygulamada TikTok deneyiminin keyfini çıkarabilecekler.

11. Kwai / TikTok Alternatifi

Kwai oldukça ilginç bir TikTok alternatifidir. Bu bir Çin uygulamasıdır, ancak birçok ülkede en çok indirilen uygulamalardan biridir. Arayüz TikTok’a oldukça benzer, bu yüzden ona alışmak oldukça kolaydır. Yeni videolar getirmek, videolara yorum yapmak veya videoları beğenmek veya paylaşmak için özet akışınızda gezinebilirsiniz.

Kwai, uygulamaya entegre edilmiş bir müzik video aracına sahiptir. Galerinizden resimler yükleyin, slayt gösterinize eklemek için bir müzik parçası seçin ve son videoyu dünyayla paylaşmadan önce filtreler ve efektler ekleyin.

Kesme ve kırpma özellikleri gibi bazı temel düzenleme araçları vardır. Kendinizi daha iyi göstermek için güzelleştirme özelliğini de kullanabilirsiniz. Kwai, ülkenizden ve dünyanın her yerinden diğer kullanıcılarla bağlantı kurmanıza izin veren özel bir mesajlaşma özelliğine de sahiptir.

12. MuStar / TikTok Alternatifi

MuStar, kötü sözler için bir filtre ve anonim bir hesap kullanma yeteneği ile çocuk dostu bir TikTok alternatifidir. MuStar’da kısa müzik ve dudak senkronizasyonu videoları oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.

MuStar’ın TikTok’ta olmayan bir başka harika özelliği de arkadaşlarınıza “savaşlar” ya da diğer zorluklarla meydan okuma yeteneğidir. Bu savaşları, diğer kullanıcıların becerileriniz hakkında ne düşündüğünü görmek ve yeni hayranlar kazanmak için kullanabilirsiniz. Videolarınıza #MuStar hashtagini ekleyerek resmi MuStar hesabında öne çıkma ve daha fazla gösterim alma şansı yakalayabilirsiniz.

Yukarıdakiler gibi daha birçok Tiktok alternatifi veya TikTok benzeri uygulama var. Burada en popüler olanları listelemeye odaklandık. Umuyoruz faydalı olur.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.