1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

TikTok Yardım Merkezi: TikTok ile Nasıl İletişime Geçilir?


TikTok ile iletişime geçmek ve müşteri destek hizmetlerine erişmek çoğu zaman zor ve karmaşık bir süreç olsa da, yardım merkezi adı altında TikTok yetkililerine ulaşmanın farklı yolları bulunmaktadır. Peki TikTok ile nasıl iletişime geçilir, TikTok destek kısmı nerede, TikTok sorun bildirme nasıl yapılır? Bu sorular ve daha fazlasının yanıtı yazımızda…

Eğer TikTok’ta karşılaştığınız bir sorunu çözmek ya da başka konularda destek almak istiyorsanız, TikTok’un resmi destek hizmetlerine ulaşmanın birkaç farklı yolu bulunmaktadır. İşte TikTok müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanın pratik yolları- TikTok Müşteri Hizmetleri İletişim Destek Bilgileri👇

E-posta Yoluyla TikTok Yardım Merkezi ile İletişim

TikTok’taki sorunlarınızı hızla çözmek için en güvenilir yol, platforma doğrudan e-posta göndermek. Peki TikTok’a nasıl e-posta gönderilir?

Farklı nedenlerle kullanabileceğiniz resmi TikTok destek e-postalarından bazıları şunlardır:

 • support@tiktok.com: Genel TikTok sorunları
 • Legal@tiktok.com: Yasal sorunlar
 • feedback@tiktok.com: Her türlü genel geri bildirim
 • business-servicesupport@tiktok.com: İşle ilgili sorunlar
 • reports@tiktok.com: Bilgisayar korsanlığıyla ilgili sorunlar
 • adreview-support@tiktok.com: Reklamla ilgili şikayetler veya sorunlar
 • pr@tiktok.com: Basınla ilgili sorular
 • advertise@tiktok.com: Reklamla ilgili sorular
 • privacy@tiktok.com: Gizlilikle ilgili sorular

TikTok ile iletişim kurmak için yukarıdaki mail adreslerini kullanabilirsiniz. Sorununuzu detaylı bir şekilde açıklayan kısa bir e-posta yazın. Ayrıca TikTok kullanıcı adınızı belirtmeli, özellikle belirli gönderiler veya hikayelerle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu gönderilere veya hikayelere bağlantılar eklemelisiniz. Sorununuzu daha net anlatmak için ekran görüntüleri de göndermeniz faydalı olabilir.

TikTok, yoğun bir e-posta trafiği ile karşı karşıya olduğu için yanıt almanız 1 ila 3 iş günü sürebilir.

İlgilenebilirsin:   En İyi 5 TikTok Veri Analiz Aracı

Mobil Uygulamadan TikTok ile Nasıl İletişime Geçilir?

TikTok sorun bildirme nasıl yapılır? TikTok kullanıcıları mobil uygulama içerisinden TikTok destek ekibiyle doğrudan iletişim kurabilme imkanına sahiptir. Bunun için uygulama içindeki TikTok Yardım Merkezi’ni kullanabilir ve karşılaştığınız herhangi bir sorunu anında bildirebilirsiniz.

Mobil uygulama aracılığıyla (iPhone veya Android) TikTok destek ekibine ulaşmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Adım: Profilinize gitmek için ekranınızın sağ köşesindeki profil simgesine tıklayın.
 2. Adım: Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç çizgiye dokunun ve “Ayarlar ve Gizlilik“ı seçin.
 3. Adım: Sayfayı aşağı kaydırıp “Destek ve Hakkında” bölümünün altında bulunan “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın.
 4. Adım: İlerleyin ve “Rapor Gönder” seçeneğine dokunun.
 5. Adım: Şimdi sorununuzu kısaca açıklayın ve durumu daha net anlamaları için resim veya videolar (isteğe bağlı) ekleyin.
 6. Adım: İşlem tamamlandığında “Gönder” düğmesine tıklayın.

TikTok destek ekibi, talebinizi 1 ila 3 iş günü içinde inceleyecek ve sorununuzu hızlıca çözecektir.

TikTok geri bildirim formu kullanma

“TikTok ile nasıl iletişime geçilir, TikTok yetkililerine nasıl ulaşabilirim” diye merak edenler için bir diğer seçenek de geri bildirim formu kullanmaktır. Aslında geri bildirim formu direkt iletişim formu olarak destek amaçlı tasarlanmamış olsa da, sorunların çözümü için denemenizde fayda var. Hatta TikTok bu geri bildirim formunu dikkate alır ve uygulamayı kullanırken herhangi bir sorun yaşamanız durumunda destek personelinin sizinle iletişime geçmesini bile sağlar.

Bunun için aşağıdaki adımları izleyin:

 •  TikTok’un geri bildirim formuna erişmek için burayı tıklayın.
 • İlgili formu eksiksiz bir şekilde doldurun.
 • İşiniz bitince Gönder butonuna tıklayın.

Sosyal Medyadan TikTok Ekibiyle İletişime Geçme

Yukarıdaki yöntemleri denediğiniz halde bir geri dönüş almadıysanız, herhangi bir sosyal medya platformundan, yaşadığınız sorunu fark etmelerini sağlamak için TikTok resmi kullanıcı adını etiketleyerek sorununuzu dile getirin. Eğer fark ederlerse, büyük ihtimalle sizden tüm detayları içeren özel bir mesaj göndermenizi isteyeceklerdir. Bu şekilde sorununuzu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaları mümkündür.

İlgilenebilirsin:   TikTok 0 İzlenme Sorunu Nasıl Çözülür?

TikTok müşteri hizmetlerine ulaşmak için birçok farklı sosyal medya platformunu seçeneğiniz var, ancak kişisel gözlemlerimize dayanarak, TikTok desteğine en hızlı ve en etkili şekilde ulaşmanın yolunun Twitter olduğunu söyleyebiliriz.

Sık Sorulan Sorular

 1. TikTok telefonla iletişim hattı var mı? TikTok müşteri hizmetleri numarası arayanlar için TikTok’un şimdilik telefon numarası aracılığıyla iletişim seçeneği sunmadığını belirtmiş olalım. TikTok’a ulaşmak için yalnızca e-posta, geri bildirim formu veya mobil uygulama içindeki TikTok destek merkezi gibi diğer iletişim yöntemlerini kullanabilir ya da TikTok destek ekibiyle daha hızlı ve etkili bir iletişim için sosyal medya platformlarından yararlanabilirsiniz.
 2. TikTok canlı destek hizmeti var mı? Hayır, TikTok şimdilik canlı destek hizmeti sunmamaktadır.
 3. Telif hakkı veya fikri mülkiyet sorunları için TikTok ile iletişime geçebilir miyim? Evet, telif hakkı veya fikri mülkiyetle ilgili endişeleriniz için TikTok ile iletişime geçebilirsiniz ve telif hakkının gerçek sahibi sizseniz buna karşı katı önlemler alacaklardır.
 4. TikTok hesabım saldırıya uğrarsa veya ele geçirilirse ne yapmalıyım? TikTok destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz; onlar size yardımcı olacaktır. Gerçekten siz olup olmadığınızı kontrol etmek için sizden bir selfie videosu ve resmi kimliğinizi göndermenizi isteyebilirler. Doğrulamanın ardından büyük olasılıkla hesabınızı geri alırsınız.
 5. TikTok Türkiye temsilcisi kim? Tiktok Türkiye temsilcisi “TikTok Turkey Dijital Medya ve Reklam Limited Şirketi”dir. Tiktok Türkiye temsilci adresi ise; Esentepe Mah, Harman 1 Sok, No:7 Nidakule/Levent, 7. Kat, Daire No: 22/23/24, Şişli, İstanbul şeklindedir.

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.