1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Snapchat Herkese Açık Profil Nasıl Oluşturulur


Sosyal medyanın dinamik dünyasında öne çıkmak ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için Snapchat profilinizi herkese açık hale getirmek ister misiniz? Eğer cevabınız ‘Evet’ ise, doğru yerdesiniz! Bu yazıda, Snapchat herkese açık profil oluşturma işleminin nasıl yapıldığını ve bu özelliği kullanmanın avantajlarını açıkladık✨🚀

Aslında Snapchat’in herkese açık profil özelliği yeni değil; her zaman vardı. Ancak önceden, yalnızca ünlüler ve içerik oluşturucular profillerini herkese açık hale getirebilirdi. 2020’nin sonlarında Snapchat bu özelliği herkes için kullanıma sundu. Ancak, herkese açık bir profil için uygunluk kriterleri mevcut!

Snapchat’te Kimler Herkese Açık Profil Oluşturabilir (Uygunluk Kriterleri)

Hemen hemen herkes Snapchat’te herkese açık bir profil oluşturabilir. Yine de profilinizi herkese açık hale getirmeden önce şu birkaç temel kriteri eşleştirdiğinizden emin olun:

 • En az 18 yaşında ve daha büyük olmalısınız. 
 • 24 saatten fazla süredir bir Snapchat hesabınızın olması gerekir.
 • Snapchat profilinizde en az bir çift yönlü arkadaşınız olmalıdır. Bu, siz ve arkadaşınızın birbirinize arkadaşlık isteği gönderip kabul ettiğiniz anlamına gelir. 
 • Snapchat Topluluk Kurallarına kesinlikle uyduğunuzdan emin olmalısınız. 

✨ Snapchat herkese açık bir profil oluşturmanın en önemli faydası organik erişimdir. Herkese açık bir profil, içeriğinizin organik olarak keşfedilmesine yardımcı olur. Snapchat’teki hedef kitleniz (arkadaş listenizde olup olmaması önemli değil) Discover, Spotlight, @mentions, Lens Explorer, Search ve Snapchat Ads aracılığıyla profilinizi bulabilir. 

Snapchat herkese açık profile sahip olmak, bazı harika özelliklere erişim sağlayabileceğiniz anlamına gelir; Örneğin, hedef kitleniz sizi sadece arkadaş olarak eklemek yerine profilinize abone olabilir. Ayrıca, genel profilinizde, güvenilirliği artıracak abone sayısını görebilirler.

İlgilenebilirsin:   Snapchat Shazam ile Şarkı-Müzik Bulma

Snapchat’te müşterilerinizle daha etkili bir şekilde etkileşim kurabilirsiniz. Aslında, abone olmayan hedef kitleniz, Spotlight veya Discover bölümündeki tüm içeriği görebilir. Herkese açık bir profile sahip olmanın en iyi yanı, size platformda izleyici içgörüleri sağlamasıdır. Hatta reklam verirken özel hedef kitle segmentleri oluşturabilirsiniz.

Snapchat’te Herkese Açık Profil Nasıl Oluşturulur?

Hangi cihazı kullanırsanız kullanın (iOS veya Android), Snapchat profilinizi herkese açık hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Snapchat uygulamanızı açın ve ekranınızın sol üst köşesinde bulunan Bitmoji simgesine veya profilinize dokunun. Bu, profil ayarları menüsünü açacaktır.
 2. Profil ayarları menüsünde, “Genel Profil” bölümünü bulana kadar kaydırmaya devam edin.
 3. Herkese açık profil bölümünün altında “ Genel Profil Oluştur” Seçeneğini göreceksiniz. Bunun üzerine dokunun. 
 4. Şimdi ekranınızda bir açılır menü belirecektir. “Devam”a tıklayın.
 5. Şimdi herkese açık  ekranı oluşturma ekranını göreceksiniz. Buradan“ Başlayın”ı seçin ve onay menüsünden  “Oluştur” düğmesine tıklayın.

Ve bu kadar! Bu adımları izleyerek Snapchat profilinizi herkese açık hale getirebilir ve profilinize genel profiller bölümünden erişebilirsiniz. 

Snapchat Genel Profil Düzenleme- Özelleştirme

Bir Snapchat profili, biyografisi, konumu, hikayeleri ve diğer bilgileri olmadan bir hiçtir. Peki Snapchat herkese açık profil nasıl düzenlenir veya özelleştirilir? Aşağıdaki adımları takip ederek bunu kolayca yapabilirsiniz.

 1. Snapchat herkese açık profilinizi oluşturduktan sonra, “Profilim” e gitmek için Öykü veya Bitmoji simgesine dokunun.
 2. Profil ayarları menüsü altındaki  “Genel Profilim” seçeneğine dokunun.
 3. Kitlenizle paylaşmak istediğiniz bir biyografi, konum ve diğer önemli bilgileri eklemek için  “Profili Düzenle” ye dokunun.

Snapchat Herkese Açık Profil Nasıl Silinir?

Snapchat herkese açık profilinizi silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ekranınızın sol üst köşesindeki  Bitmoji simgesine dokunun.
 2. Herkese Açık Profilim’e gidin ve Ayarlar simgesine dokunun. Simge, ekranınızın sağ üst köşesinde bulunur. 
 3. Bu, Profil Ayarları sekmenizi açacaktır; oradan, “Genel Profili Sil”i seçin.
 4. İşlemi tamamlamak için “Sil” düğmesine son bir kez dokunun. 
İlgilenebilirsin:   Snapchat'te Grup Sohbeti Nasıl Yapılır

Herkese açık bir Snapchat profili oluşturmak, hedef kitlenizde bir güven duygusu oluşturmanın harika bir yoludur. Artık Snapchat’te nasıl herkese açık bir profil oluşturacağınızı bildiğinize göre, devam edin ve inanılmaz anlarınızı dünyayla paylaşmaya başlayın!

FTC: İçerikte bulunan bağlantılar aracılığıyla ürün/hizmet satın aldığınızda komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar editoryal değerlendirmelerimizi etkilemez.